Kitap okumanın yararları nelerdir?

kitap okuyunca ne oluyo

bize ne gibi fayda sağlıyo

kitabı sesli mi okusak daha faydalı sessiz mi?

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• kitap okumanın faydası çoktur ve çoğu zaman anlayamazsında...

kitap okuyan ,gündemi takip eden gazete dergi okuyan insanlar sohbet konusu bulmakta zorlanmazlar..

veya sosyal ortamlarda yeni bir konu açma veya acılan konu üzerinde düşünceler üretme bir iki kelam edebilme acısından çok sey kazandırır...

okumayan insanlar hep aynı şeylerden bahsederler..sohbetleri çekilmez...bir iki sohbet konusu açmaya calısırsın sohbeti ilerletme ,laf lafı açma durumu olmaz...

düşün bir erkekle tanıştın .yeni tanıştığınız için konusacak konu bulmakta zorlanıyorsun.çocuk sana meksika cipsi ikram etti(acılı) atıyorum okuduğun bir güney amerikalı bir yazarın kitabı ndaki meksika kültürü,yemekleri,biberleri hakkında edindiğin bilgiden sayesinde bir sohbet konusu ortaya atabilirsin..meksikada söyle söyle biberler var diye.:)

oda aaa ben urfalıyım bizim orada da isot var der..:)oda konusur bi 5 dakika..sonra sen gazetede biberin zararlarını okuduğun için başka bir konu daha açarsın biberin söyle zararları varmış falan diye...oda okuyan biriyse aaa olur mu söyle yararlarıda var der...bi yarım saatte biiberden konusursunuz...biberden küçükken yasadğın acı biber şakasını anlatırsın...muhabbet uzar gider..:)

ve çocukta aaa ne hoşsohbet bi kızmış der senden etkilenir..:)başka kızlarla 2 kelime edemiyorum der.:)

güney amerikalı yazarın kitabını okumamış olsan hoşlandığın sıkıcı bir muhabbetin icinde bulabilirdin kendini...cips severmisin derdi?haaaa severim derdin..oda bende severim derdi...eeee daha daha nasılsın derdi iyiyim derdin...sonra gelirdin buraya sevgilimle konusacak birşey bulamıyorum diye:)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kitap okuyunca kelime haznen cidden gelişiyor. Ve diksiyonunu ona göre cumleler kurarak yerine oturtuyorsun

Ayrıca hayata bakış acın daha da genişliyor

1|1
    0|0
  • beynini yıkamalarina izin vermezsin

0|0
    1|0
  • Kültürel gelişimine katkı sağlar

0|0
    0|0
  • hayal gücün ve düşüncelerin gelişiyor

1|0
    0|0
  • kapasitesi olmayanların kapasitesini geliştiri tek bir şeye takılıp kalmazlar.

0|0
    0|0
  • Kitap okumasak daha faydalı :)

0|0
    0|1
  • sessiz okusan daha iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sesli okursan belki konuşman düzelebilir ama çabuk yorulursun hemen bırakırsın kitabı. En iyisi sessiz okumak bence. Kitabın en büyük faydası hayal gücünü kullanabilmen. link

4|0
    0|0
  • Faydaları saymak ile bitmez hayal gücünü geliştiriyor , kendini daha iyi ifade etmeye başlıyorsun , diksiyonun çok iyi oluyor , yeni bilgiler ediniyorsun , zamanını pembe diziler izleyerek değilde bi bilgi için harcıyorsun vs vs gidiyor. Bence çocuklara küçük yaşta başlatılmalı kitap okutulmaya.. Çünkü ; link

1|0
    0|0
  • Konuşman, düşünmen, sorulara verdiğin cevap ve cevap verişin bile değişiyor. Beyinde kaslar gibidir okudukça genişler.

1|1
    0|0
  • valla beni kısa sürede olsa kendi yaşantımdan alıp başka yerlere götürmesi bile yetiyor. gerisi umrumda değil :D

1|0
    0|0
  • Daha çok şey öğreniyorsun kelime dağarcığın gelişiyor. Bazı kitaplar senin kişiliğini kendini bulmana çok yardım ediyor. Düşüncelerin olgunlaşıyor vs vs.

1|0
    0|0
  • En belirgin özelliği konuşmaya akıcılık saglıyor

1|0
    0|0
  • faydasını okudukça anlarsın..sessizi makbuldür

1|0
    0|0
Yükleniyor...