Türkçe Rapa karşı neden bir ön yargı var?

Toplumsal konuları işlediği için mi, tvde yansıtılmayan gerçekleri yansıttığı için mi yoksa eğlendirdiği için mi? Neden?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Türkçe rap candır la kimin önyargısı varmış..

0|2
    0|0
    • pop müzik dinleyen sürekli tv izleyen tiki tipler böyle düşünüyor, ve toplumun çoğu böyle, dinledikleri şarkılarda nerdesin aşkım vs vs anlamsız 2-3 sözden oluşuyor, rap gibi şiir tarzında yazılmış duygulara tercüman şeyler beyinlerine fazla geliyor

• Çok kişi var.

• @nomi31 Çok güzel açıkladın dostum.

Kızlar Ne Diyor 1

• İkisini de yapamadığı için. Bunlardan birisini yapsaydı iyi olurdu.

0|0
    0|0
    • Hiç dinlememişsiniz. :)

• 4) Yaşanmışlık var mı sence? Türkiye'de rap yapanlar Gazze'yi, Somali'yi, Soma'yı görmeden neden 5 değil de 3 lirayla geçinmek zorunda olduklarını sorguluyorlarsa ve bunu yaptıkları için de paraları götürüyorlarsa, kusura bakma bir acı göremem ben burada. Para düşkünü insanları anlatmak için klibinde asansörde ezileni oynuyorsa bir adam, sokaktaki Suriyeliyi görmüyor demektir.
      6) Arabesk müzik demedim zaten, arabeskleştirilmiş dedim, bir roman da arabesk tarzı yazılabilir yani -ki Arabesk-rapi yapan başka bir ülke var mı bilmiyorum, müziğe saygısızlıkta son nokta,15 yaşındaki çocuk "facebook"a girerken ne kadar acı çekiyorsa artık,"youtube"a koyduğu videolarla ün kazanabiliyor, internet bağlantısı koptuğu zamanki acılarından bahsediyor herhalde.-
      7) Sanattan haberdar olmadığımı söyleyerek bir konudaki yoruma göre genelleyip ön yargı yapan sen, yine beni ön yargı yapmakla suçluyorsun ve ben bunu yaklaşık üç senede %90 oranında azaltmışken ki bu da çok komik bir şey oluyor zaten.

• Alanın bile olmayan bir konuda eleştiri yapabilmen hoşmuş.
      8)"Paranoya"sözcüğünün anlamını öğrenip anlam bozukluğu yarattığın cümleye bir daha bak bence. Burada çıkartabiliriz ki:Parça bütünlüğüne de oldukça uzaksın.
      9) Ben Türkçe rap bir zamanlar fikir edinmek için dinlediğimi söyledim zaten, Sagopa'ya katlanamadığımı, Nefret'in vatan sevgisiyle ilgili yazdığı bir kaç şarkı dışında hiçbir şeyi olmadığını, Ceza'nın dönemlik ürünler yaptığını anladım. Aydan (bir kız rapçi olarak) nasıl ünlü olabildi sence? Aydan, Ceza'nın devamı olarak geldi ama Ceza da zaten birilerinin piyasasına oynayarak kazandı konumunu.

Erkekler Ne Diyor 4

• Türü geçtim genelde Türklere karşı bir ön yargı vardır hep zaten. "Bir işi doğru düzgün yapamıyorlar" psikolojisi.

0|1
    0|0
  • Jagged dinlemeyen adam Türkçe Rap dinliyorum demesin bana. Ben onun kadar gerceklerı yansıtan bırını daha gormedım. Hem eglendırıyor hemde fena sozlerı var

0|1
    0|0
  • CNN Türk'de Sansar'ın dediği gibi. Bu arada Mesut Yar'a da selamlar.

0|1
    0|0
  • Hepsi ezik haraketler taptigi icin
    Belkide dogasinda vardir.
    Yasin biraz buyusun sende nefret edeceksin zamanla

0|0
    0|0
    • 6 yaşından beri dinliyorum şu yaşıma kadar zerre nefret etmedim. Etmeyeceğimde. Eskiden belki öyle hareketler olabilir fakat şu an ki durumu dünyadaki en iyi konumların birisinde ve siz hala ön yargılı davranıyorsunuz.

Yükleniyor...