Kuzey Kutbu buzulları yok oluyor. Tehlikenin farkında mısınız?

Hepimiz için hayati önem taşıyan Kuzey Kutbu'ndaki buzullar yok oluyor. Hem de hızla! Son 30 yılda, Kuzey Kutbu'ndaki buzulların %75'ini kaybettik. Belki de gelecek yıllarda espirilere konu ettiğimiz Kutup ayıları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.Bir imza da siz verir misiniz? link

0|0
6|30

En İyi Erkek Görüşü

• Insan irki olarak pervasizca ve hayasizca verilen ve bahsedilen nimetleri tuketmekteyiz.

bir zamanlar yerkurenin hakimleri ve sahipleri olan canlilari biz insanlar bitirdi veya nesillerini bitirmek uzeler.bana kalirsa geri donusu olmayan yola girilmistir.fakat kotu sona gidisi yavaslatabilir.bireysel cabalarla kuresel guclerin acimasizligina destegimizi cekebiliriz. bir zamanlar 80 cesit balik turunun yasadigi marmara denizi bile nefes almakta zorlaniyor.

duyarli olmak zorundayiz.ama yasadigimiz gezegenin gelecegi pek ic acici degil.bu sitede kimler greenpeace e uye veya maddi destek saglamis sor bakalim.bence hic!

1|1
    0|0
    • Tepkileri görmüyor musun? Sanki borç istedim adamlardan.

• Greenpeace'e üyeyim ve öğrenci halimle destek sağlıyorum.İnsanlar artık egolarının esiri olmuşlar.Herşey bir yana 3 dklarını bile ayıramıyorlar bir imza için.

• öyle ama anlatamıyoruz.Bir imzayı çok görüyorlar.

Erkekler Ne Diyor 29

• elimizden geldiğince bu tür paylaşımları paylaşalım,elektiriği tasaruflu kullanalım,şahsi aracımızla hem trafiği hemde havayı kirletmek yerine toplu taşıma araçlarını kullanalım,özellikle doğanın dengesini koruyan hayvanlara zarar vermeyelim aksine onları besleyelim,mesela pencerenin önüne ekmek kırıntılarını bir su dolu kaba koyup onları doyurabiliriz,dışarda yerlere asla sakız atmayın kuşlar onu ekmek zannedip yiyo ve zaman sonra ölüyor,unutmayalımki her canlının doğaya mutlaka bir faydası var,rahatsız olduğumuz karınca bile yere döktüğümüz ekmek kırıntılarını topluyor,belgesellerde aslanlara hep kızarız ama aslanın öldürüp yediği hayvandan yüzlerce hayvan sebeplenip karnını doyuruyor,ve böylece doğanın dengesi ayakta duruyor,ama biz bu dengeyi bozuyoruz,diyeceksinizki bunlarla küresel ısınmanın ne alakası var,ama iyi araştırırsanız çok var mesela arılar olmasa dünyanın sonu çok kötü olurdu bir arı bile çok değerli!onu öldürmek geleceğimizi öldürmekle aynıdır!kuşların nesli tükendi!tavukları ceza evine tıktılar kene ölümleri olmaya başladı küçük bir denge kaybı bile insan oğluna nasıl zarar verebiliyor bakın,çünki tavuklar kuşlar keneleri yiyorlardı,ama açıkta nekadar tavuk varsa yakıp telef ettiler yani daha neler var neler ama küçücük örnekler verdim bunlardan başlayabiliriz,destek olmaya,bu paylaşımı yapan neo__ist arkadaşıma sonsuz teşekkür ederim insanları bilinçlendirdiği için

1|0
    0|0
  • Dünyayı kullanma konusunda insan ile eşit haklara sahip olan hayvanları,mahvettiğimiz ekosistemleri ile başbaşa bırakmak ve ömürlerini kısaltmak,insan onurunun eridiğinin göstergesidir.Okyanusta bulunan bazı adalara göç eden kuşlar,gittiklerinde adayı bulamıyor.Sebebi,adanın sular altında kalması.Sonucunda,kuşlar daha fazla kanat çırpamıyor ve intihar ediyor.Aslında kutuplar erimiyor;vicdanlar eriyor,düşünceler eriyor,insanlık eriyor.

1|1
    0|0
    • En güzel örneği böyle bir konuya bile verilen saçma tepkiler.

• Biliyorum çok ciddi önemli bir konu ama bu malesef bizim imzamızla olacak iş değil :(

Biz ülke olarak Kyoto Protokolü ile bu tehlikeye karşı imzamızı attık zaten ama pek işe yaradığı söylenemez. Çünkü başta A.B.D. olmak üzere ekonomisi sanayiye dayalı olan bazı ülkeler, bu protokoldeki sözleşmeyi imzalamadı... Bu da demek oluyor ki doğanın dengesini korumak söz konusu olunca bir kaç çıkarcı zihniyet olduğu sürece malesef çabalar boşa çıkıyor...

1|0
    0|0
  • böyle şeylere duyarlı olmanın da ötesine gidilmeli elimizden geldiğinin fazlasını yapmalıyız böyle bir paylaşım yaptığın için teşekkürler ayrıca.

1|0
    0|0
  • "Sen vazgeçersen onlar da vazgeçer."

link

1|0
    0|0
  • Buzullar eriyo dersiniz dışarı çıkarken fos fos deodorant sıkarsınız , 2.6 motor araba kullanırsınız bırakın bu işleri

2|0
    0|0
    • Deodorant alırken ozona zararlı maddeler içermeyenleri alıyorum.İncelersen kutularının arkasında yazar.Çöplerimi cam,plastik ve kağıt olarak ayırıyorum.Ayrıca arabam olduğu halde gerekmedikçe kullanmıyorum ve toplu taşıma araçlarını kullanıyorum.Motor hacmi de 1,500 cc.Kısacası ben çevrem için elimden geleni yapıyorum.Darısı diğer insan olabilenlerin başına.

• Bu tür faaliyetlere bende gönülden ve aktif olarak destek veririm. Bunun altına da imzamı attım.

1|0
    0|0
  • Kıyametin alametlerindendir. Türkiye'deki tek buzul dağları da eriyor. Olası bir şeydir. Teknoloji ilerledikçe tabiat dengesi bozuluyor. Bilsem imzamla teknoloji biraz frenleyecek kendini binlerce imza atardım.

2|0
    1|1
    • Biliyorum da... Ama yine de biliyorum bunun önüne geçilemez... Açıklama yaparsam gerici denir o yüzden kalsın.

• Biliyorum yapacağın açıklamayı ama ne alametleri nede kıyametin vaktini tam olarak bilebiliriz.Biz elimizden geleni yapmakla yükümlüyüz.

• Peki size kritik bir soru. Küresel ısınmayı önlemek adına, Greenpeace'e imza vermekten öte ne yapıyorsunuz?

2|0
    0|0
    • Otomatik odeme talimatim var

• Rica ederim. Ben zaten elektrik piyasasının içinde olduğum için enerji tasarrufu ve güneş enerjisini kullanmak sürekli gündemimdedir. İçinde bulunduğum bütün projelerde her zaman en az enerji kaybı olması için çaba gösteririm. İmkan bulduğum her projede, güneş enerjisinin kullanıldığı sistemleri dahil etmeye çalışırım.

• Elektrik piyasasimi:) bu konuyu sonra konusalim

• Dünya için tehlike yok bizim için tehlike var. Dünya insanoğlunu temizledikten bir kaç milyon yıl sonra kendini onarmış olur. Panik yok arkadaşlar rahat olun.

2|0
    0|0
    • Vicdanın rahat olduktan sonra mesele yok universe.

• yaz yaz:))

• Sadece ölenler insanlar değil.

• Tehlikeninde farkındayım mücadele etmenin beyhude olduğununda :(

İş işten geçti artık

1|0
    0|0
  • evet bu konuda sana hak veriyorum . ilgileneceğim linkle .

1|0
    0|0
  • Bu imzalamayı tam olarak açabilir misin ve cep telefonu vermemizdeki amaç ne?

1|0
    0|0
  • sanırım insanlar ,paraya tapmaya devam ettikçe ne buzullar nede insanlık için kurtuluş yoılu kalmıyacak

1|0
    0|0
  • link hep o penguenlerin suçu

0|1
    2|0
  • İmzaladım çok önemli bi konu bncede +5

1|0
    0|0
  • sana helal olsun diyorum başka bişey demiyorum. bravo

1|0
    0|0
  • verdim...

1|0
    0|0
  • imzaladım umarım bi işe yarıyodur bu

1|0
    0|0
  • Çoktan vermiştim bile.

1|0
    0|0
    • Cevabını okuyunca "keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse" diyebildim ancak:(

• link izleyin lütfen

0|0
    0|0
  • evet eriyor ama korkacak hiç bir şey yok. neden yok hepsi planlı. kuzey kutbundaki buzullar güney kutbuna dönüşüyor. yani 2012 bilinen tüm dengelerin değişeceği bir milat. ve güneşin ısısı aniden düştü herkes şaşırdı. hepsi allahın kontrolündedir onun kontrolünde olmasak bu gezegen top bir yere çoktan toslamıştı.

0|0
    0|0
  • dünyanın tamamının buzul olduğu söyleniyor bir zamanlar. erimeseydi ne olacaktı.

iklimleri insanlar mı yönetiyor ya da meydana getiriyor. sahibi kimse o sahip çıkar iklime de kutuplara da merak etmeyin.

1|0
    0|1
    • Senin o bahsettiğin sahip, katledilen bebeklere de sahip çıksın o zaman. Bu mantıkla yaşanır mı ?

• Pollux haddini aşma.

• Senden insanüstü birşey yapmanı bekleyen yok.Bir imza atarsın destek olursun.Bu işler zor geliyorsa gölge de etme gerçekten.Diğer dediklerinle ilgili yorumum da yukarda yazıyor.

• 0|0
    0|0
  • Takdir edersinki bunlar kurandada yer alıyor dünya'nın sonuna doğru bunlar rivayet ediliyordu ancak bunun gerçek olduğu gün gün ispatıdır .

0|0
    0|0
  • vereceğimiz imzanın dondurma etkisi mi olması gerekiyo?

0|0
    0|0
  • imza verince buzullar erimeyecek mi

1|0
    1|0
    • Kuzey Kutbu çevresinde kurtarılmış bir bölge oluşturmak için yapılmış bir imza kampanyası.Ordaki çevre kirliliğini önlemek için anlamlı bir adım.

• bu işe yarasa bile, sadece Kuzey kutbu değil dünyanın heryerinde doğal hayat dengesi bozuluyor, Afrikanın ormanları da tükeniyor

• Bir yerlerden başlamak lazım.Yerimizde oturup hiçbirşey yapamıyorsak en azından bir imza çok görülmemeli.

• onu dünyayı sömüren usa,kanada,rusya gibiler düşünsün.bende bağımsızlığımı.

0|0
    0|0
  • banane yaa ölünceye kadar yaşıycam ben

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Günün sorusu işte bu...

Küresel ısınmayla beraber ciddi anlamda tehlike arttı...Bunu yaratan biz insanlarız ne yazık ki..En kötüsü de bozup bozup sonradan düzeltmeye çalışıyoruz insanlık olarak...

Aynı bir fast food firmasının çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projesi üretmesi gibi...Bir taraftan ürünlerinle sağlığından et, diğer yandan günah çıkarır gibi yardım et..

Çok dolmuşum..:/

İmzamı atıyorum elbette..

1|0
    0|0
  • "Merhaba Nil,

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi, bu satırları seninle birlikte aynı anda okuyor. Bu satırlar, Greenpeace'in Kuzey Kutbu ve kutup ayılarını kurtarmak için başlattığı, 40 yılı aşkın tarihindeki en büyük kampanyanın duyurusu.

Kutup ayıları ölüyor. İklim değişikliğiyle buzulların erimesinden dolayı yemek bulamıyorlar. Buzullar eridikçe yaşayabilecekleri başka kara parçaları arıyorlar. Bazen yemek bulmak için anneleriyle uzun mesafeleri yüzmek zorunda kalan yavrular malesef başarız oluyor ve annesinin yanında dibe batıp can veriyor. Karaya çıkabilenlerse yemek bulamadıkları için ölüm tehditiyle karşı karşıya. Manzara bu kadar kötüyken, petrol endüstrisi bu yaz Kuzey Kutbu'na girmeye hazırlanıyor."

Maillerimi 3 gundur kontrol etmemisim, iyiki hatırlattın canım tesekkurler.

1|0
    0|0
  • çok güzel bir paylaşım.elimizden geleni hatta daha fazlasını yapmalıyız.

1|0
    0|0
  • Farkında olmamam mümkün mü, bu konuda tez yazıyorum.

1|0
    0|0
  • önce bir hes lere el atsaydık.yakın ya hani.iş makineleri giremeyebilirdi de oralara.değil mi?imza ne oluyor neye yarıyor?

1|0
    0|0
    • Kuzey Kutbu çevresini koruyabilmek için Greenpace'in insanların desteğine ihtiyacı var.Hedefleri 1 milyon imza toplayarak arkalarındaki güçle yetkililerle görüşerek kuzey kutbu çevresini kurtarabilmek.

• Buzullar eriyince noluomuski? o_O

1|0
    0|2
    • Verdiğim linke gözatabilirsen yeterli şekilde açıklıyor linkte.

• Universe sen necisin :)) 3.kişi oluyorsun sus bence.

• Universei ben bir yerden hatirliyor gibiyim de cikaramadim tam.

Yükleniyor...