Çok bilgili bir insan?

Çok bilgili neredeyse her şeye bir cevabı olan kültürlü bir insan olmak için neler okunmalıdır? fizik gibi şeyleri iyi bilen biri gibi.

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Yani o ben çok meraklıyım ve okuduğumu unutmam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• "Çok bilgili"olarak adlandırdığım insanların hemen hepsi kendilerinin "çok eksik"olduklarını söylerler. Yani önce mental olarak her şeyi bilmenin imkansız olacağını egona yedirmen gerek.

0|0
    0|0
    • Her şeyi bilmeyi hangi anlamda kullandığımı bir kez daha düşünmenizi isterdim. Ama görüyorum ki senin gibi insanlar illa birilerini bir şekilde laf sokmak peşinde. Bunun için sorumu senin gibi acınası insanlar için şu şekilde değiştirebilirim : Meraklı bir insan olarak gerek türk tarihi gerek fizik v. s şeyleri öğrenmekte meraklı oldugumu arastırmada meraklı oldugumu ve bunlardan bır seyler ogrenmek ıcın hangı kıtapları okumalıyım ne tavsiye edersınız?

• 1) Kimse bana acımayaz. Bana acıyabilecek kadar şuursuzsa kendisi acınacak haldedir zaten.
      2) Amacım laf sokmak değildi. Sadece yapman gereken her şeyi bu doğrultuda yapman gerektiğinden bahsettim.
      3) Ben zaten senin ne dediğini anlayabilecek kadar dil bilgisine sahibim ama sen "Sözcüklerin derinine inin."sözünü yanlış anladığın için her lafın altında başka anlam arıyorsun.
      4) Çok meraklı bir insan da olsan her şeyden az az bileceğini tek bir konuyu adam gibi bilmeni tavsiye ederim, her şeye eğilimi olan insanların zeka türleri başka türlü oluyor zaten ve eğer bu türde olsaydın burada bu soruyu sormazdın emin ol.
      Not:Benim de zeka türüm öyle değil, merak etme. Şimdi altında başka şey ararsın sen çünkü. Demek istediğim kolektif bir yapıda değil zekamız. Bu bizim gerizekalı olduğumuzu göstermez.

• Merakli olmak bol okumak, bol. izlemek, bol. çalışmak, bol gezmek gerekir. Ve hicbir zaman tam olarak kültürlü bir insan olamazsin,

0|0
    0|0
    • İlla sonuna bir b*k ekleyın sıktıklerım.

• Fizik ne alaka ki? Genel kültürün iyi olacak, araştırmayı seveceksin.

0|0
    0|0
  • doğuştan o

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...