Amy Winehouse öldü 27liklerden mi oldu?

Janis Joplin, Kurt Cobain, Jimmy Hendrix gibi 27 yaşında ölen yıldızlardan biri de Amy Winehouse oldu.

Sizce bu şarkıcıların arasında yeri var mı?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Jim Morrison ve Jimmy Hendrix kısa yaşam sürelerine rağmen yaptıkları müzik ile bir devri kapayıp bir devri açtılar.

Jim Morrison şarkı sözleri ve şarkılarındaki karanlık atmosfer ile yüzlerce müzik grubuna ilham verdi rock n rolldan yola çıkarak gothic ve doom türlerinin ilk örneklerini verdi belki de.

Jimmy Hendrix ise elektro gitarın sınırlarını zorlayarak onun o o ana kadar kullanıldığından çok daha fazla özellikli bir alet olduğunu gösterdi. Adları unutulmayacak.

Amy ise iyi bir şarkıcıydı erken öldü ama müziği ile devrim yapmaktan henüz çok uzaktı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu listede daha önde Jim Morrison ve Brian Jones olmalı. Hepsi uyuşturucu kullanan ve ölmeyi hakeden insanlardı en büyük ortak noktaları bu olsa gerek.

Winehouse'un bu isimlerden biri olma şansı yok. Ama elbette anılır o da 27'ler kulübünde artık. Ajdar da ölse o da anılır.*

Jim Carrey'nin başrolde olduğu Joel Schumacher filmi number 23'teki ya da Aronofsky'nin Pi'sindeki gibi, takarsan bir sayıya sonucunda uğursuz 27 yaş da olur, uğursuz 33 yaş da.

1|0
    0|0
    • İnsanların ölmeyi hakkettiklerine varış tarzın gerçekten ilginç.

• Ama bunlar ne ünsüz insanlar ne de cahil. Sırf 3-5 kahkaha daha fazla atıcam, birini öperken biraz daha zevk alıcam diye başlıyorlar uyuşturucuya bir yerden. Sonra en son noktaya kadar gelip overdose'dan ya o gece ölüyorlar, ya da hastanede tedavi altındayken.

Şimdi Kurt Cobain'i, Jim Morrison'ı örnek alıp uyuşturucu kullanan ve ölen gençlerin kendi beyinleri, seçme ve doğruyu yanlışı ayırt edebilme yetileri varken bu bilinci henüz bu kadar gelişmemiş ve sırf daha havalı gözükeceğini..

• .. ya da uyuşturucunun kötü bir şey olmadığını düşünüp onların izinden gidip sayısı yüzlerce, binlerce olan ve şu anda hayatta olmayan insanlara ne demeli?

Bu kişilerin sanata katkıları her ne kadar alkışladığım bir şey olsa da hayata yaptıkları bir o kadar eleştirilmesi gerekli.

Uyuşturucu kullanan her insan elbet günün birinde ölecek. Bunu bile bile lades diyen bu star'lar zaten efsane-ilah olmak için bu yolu seçip zaman zaman kendi canlarına kıyarak, zaman zaman da aşırı dozdan gidiyorlar.

• açıkçası fazla bişey bilmem amy winehouse hakkında ama öyle efsanelik bi durumu olduğunu sanmıyorum.27sinde gittiği için diğerleriyle beraber anılır artık.

0|0
    0|0
  • müthiş bir gırtlak seks hayatı uyuşturucu alkol hiçbiri beni enterese etmezdi ben sadece dinleyicisiydim yazık oldu erken yaşta, daha söyleyeceği çok şarkılar vardı

ama şarkısında dediği gbi you know ı'm no good

0|0
    0|0
  • Sesi çok güzeldi

0|0
    0|0
  • Kendi çirkin ama sesi güzel bir sanatçıydı. Tek diyebileceğim bu. :/

0|0
    0|0
  • Hendrix, Joplin ve Cobain bence müzik tarihinin gidişatını değiştirecek şeyler yaptılar.

Amy Winehouse belki çok iyi bir sanatçıydı ama bu isimlerin yanında adı anılacak bir iş yaptığını hiç zannetmiyorum. Tabi bu benim görüşüm.

0|0
    0|0
  • 27'sinde ölen diğerleri ile karşılaştırdığımda, benim listeme girmez açıkçası. Tabi ki kesinlikle kişisel olarak söylüyorum.

0|0
    0|0
  • Yeri varmı derken ?

Eğer 27'likler diye birşey varsa ve yerini tartışıyorsak,

Amy sıranın en başlarında olurdu.

Burada sanatçıdan yaptığı başarılardan söz etmek gerekir.

Nasıl bir hayat yaşadığı ne beni ne başkasını ilgilendirir.

0|0
    0|0
  • 27 yaşında ölen ünlü kategorisinde 40.sırada yer alıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Amy Winehouse gerçekten sesinin kalitesi ve şarkılarının büyüsüyle beni direk etkisi altına alıyor. Gerçekten çok değerli bir sanatçıydı. Duyduğumda gözlerim doldu :(

0|0
    0|0
  • sadece sesi iyiydi kişisel olarak salağn tekiydi

0|0
    0|0
Yükleniyor...