Türk sinemasının en iyi filmleri neler sizce?

Daha demin eşkiya filmini izledim harbiden başyapıt. geçenlerdede cem yılmazın ilk filmi olan Herşey Güzel Olxak filmini izledim oda süperdi. Sİzce Türk Sinemasının en filmieri sırasıyla hangileri?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• "Dünden Sonra Yarından Önce" (1988 / N. Akman)

Değil tabii :) Öyle aklıma düştü gecenin bir vakti. 1994-5 gibi Trt Int kanalında izlemiş, çok etkilenmiştim. Zuhal Olcay faktörü ve düzeyli senaryosu bir yana; yemek masasında dönen "prodüktör, yönetmene karşı" minvalinde, sinemanın "kendine" bir bakış atığı anlar sözü edilmeye değer.

Aynı şemayı (yapımcı-yönetmen uyuşmazlığı; bağımsız filmi/ticari film), 1 sene sonra Film Bitti ile sevgili Yavuz Özkan daha olgun bir şekilde masaya yatıracaktı.

Dünden Sonra Yarından Önce... Şu filme (ve şarkıya) bir şans verin lütfen.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yilmaz Guney'in bütün filmleri.

0|1
    0|0
  • hababam sınıfı sonra organize işler neşeli hayat eski Türk filmlerinin hepsi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Eskilerden seçersem "Sürü"... Son yıllarda da çıkmış en iyi film olarak "Çoğunluk"u görürüm. Her ikisi de tokat gibi film. Gerçekçiliğin bu kadar tutturulduğu filmler zor bulunuyor.

Eşkıya'yı başyapıt göremiyorum, 30 yıl sanki hapiste değil de kuzey kutbunda kalmış bir karakter yansıtılmış orada, ülkede olup biten hemen her şeyden bihaber. Biraz politik sansürden başka bir şey değil tabii

0|1
    0|0
  • susuz yaz seçilmişti en iyi film

0|0
    0|0
  • Yeşilçam filmleri iyi

0|0
    0|0
  • Benim icin birinci sira kesinlikle
    `Sen Aydinlatirsin Geceyi `
    Saydiklarin dedigin gibi basyapit. Ama `Sen Aydinlatirsin Geceyi ` Türk film olamaz denecek bir senaryoya sahip..

0|0
    0|0
  • Eşkıya müthişti

0|0
    0|0
Yükleniyor...