Nikola Tesla mı? Edison mu?

Bilime en çok katkı yapan sizce hangisi?

• Tesla
    46% (40)73% (106)63% (146)Oy Ver
  • Edison
    54% (47)27% (39)37% (86)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|36

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Kesinlikle Tesla.

0|1
    0|0
  • Tabii ki de tesla herseyi tesla yapti edison hazira kondu, cok hakkini yediler garibin..

0|3
    0|0
  • tesla tabiki. tesla gerçek bir bilim adamı. edison tam bir ticaret adamı, para hırsı bürümüş gözünü. t

0|3
    0|0
  • Tasla tabiki de :)

0|0
    0|0
  • Soru yanlış. Tesla mı yoksa Tesla mı olacaktı

1|1
    0|0
  • Mevzu mu var?

0|0
    0|0
  • tesla tabiki

0|0
    0|0
  • tesla adamdır. değerinin bilinmesi sevindirici

0|0
    0|0
  • cevap verdik de puan geldi mi ki? cevap verdik de puan geldi mi ki?

0|0
    0|0
  • Tesla

0|0
    0|0
  • edıson

0|0
    0|0
  • Tesla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Tesla akli olan fakat bunu paraya ceviremeyen Edison akli parayi cevirebilen (ayeica hirsizdir, pek cok fikir calmis dir, onun disinda dolandirmadigi doneminin bilim adamlari yoktur, hepsinden fikirlerinin buyugunu kucunu almistir, sevmiyorum pek fazla)

0|1
    0|0
  • Nikola tesla.

0|1
    0|0
  • Kıyaslanır mı? Biri otel odasında parasını nereye harcayarak öldü? Diğeri şan şöhret içinde öldü. Tesla olmasa ne olurdu

0|1
    0|0
  • iyi olan kazansın kanka.

0|1
    0|0
  • edisonun adı var ama tesla yıda araştırın bence

0|2
    0|0
  • Tesla gelmiş geçmiş en büyük dahilerdendir. Edison ise kalburüstü bir "tüccar". Aklı ve bilgisi olan kimse Edisonla Tesla'yı kıyaslayıp Edison'u üstün göremez. En başta kablosuz iletişimi Tesla'ya borçluyuz. Daha neler neler var ancak bu bile yeter. Alternatif akıma hiç girmiyorum çünkü çok teknik olacak.

0|1
    0|0
    • Sakin :) bir film izlemişin burada posta koyuyosun kardeşim :)

• Yahu evladım tepemi attırma. Sen benimle ilgili yargılarda bulunuyorsun. Bak bakayım seninle ilgili herhangi bir şey söylemiş miyim. Sen şöylesin, böylesin, bunu yaptın demiş miyim? Bir soru sordum ve cevabını da aldım. Soru şuydu: "Herkesi kendinle mi karıştırıyorsun?". Cevap da "evet" miş son mesajınla belli ettin ergen kardeşim. Yeter burada bırakıyorum çünkü tartışmak için karşıda belli bir seviyenin üzerinde insan olması lazım. Sen bir piş, iletişim nedir öğren ondan sonra gel konuşalım.

• Tamam kardeşim sen haklısın haydi yoluna :)

• Teslanin insanlık dışı deneylerini biliyo musun?

0|1
    0|0
  • edison

0|1
    0|4
  • elektrik elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim tarafsız kalmak istiyorum :p

0|1
    0|1
  • Yiğidi öldür hakkını yeme edison reis

0|0
    0|1
  • Nikola Tesla tabiki. Edisonun AMG

0|1
    0|1
  • bir kablonun ucunu patetese diğer kablonun ucunu g*t deliğinize takınız ve şiddetle sıçınız onda sonra götünüze yüksek şarjda elektrik verilicek o zaman götünden elektrik çıkaran adam olucaksınız

1|0
    0|0
  • en ıyısını @deadra bılır

0|1
    0|0
  • oglum benim adımın burada ne işi vr allasen @EdisonStone

0|0
    0|0
  • Tesla diyenlerin 3 tane icadini say desen saymazlar :)

2|0
    0|0
  • Tesla

0|0
    0|0
  • Edison mucitlerin tarihini kirletletmiş bir para mafyasıdır teslanın bulduğu icatları karalama kampanyası yurutmustur teslanın bulduğu icadı kendi bulmuş gibi göstermiştir hikayeyi anlatmama gerek yok herhalde tabiki tesla

0|0
    0|0
  • Tesladır çünkü alternatif akımı bulmuştur Edisonun bulduğu dc gerilimden olayı ac gerilime çevirmiştir Edison uzun yıllar Tesla ile uğraşarak ac gerilimi karalama kampanyası yürütmüştür (Elektronik mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim)

0|0
    0|0
  • Tesla aşkı bambaşka kardes.

0|0
    0|0
  • tabi ki tesla

0|0
    0|0
  • Tesla!!!

0|0
    0|0
  • Bir elektrikçi olarak Tesla :)

0|1
    0|0
  • Edison hırsızın tekidir. Noterde çalışıp milletin icatlarını çalmıştır. Tesla ise bir dahidir.

0|0
    0|0
  • führer.

0|0
    0|0
  • Tesla en buyuk dahi

0|0
    0|0
  • Her ikiside

0|0
    0|0
  • Bence nikola baba daha ii seyler tapmis tesla kulesi falan