Mutlaka izlemelisin dediğiniz yabancı diziler nelerdir?

Yabancı dizi önerisi istiyorum akşamları 1. bölümünden itibaren hiç sıkılmadan izleyebileceğim bir dizi olsun.

Güncellemeler:
Yazmayı unutmuşum dizilerin yanlarına türünü yazarmsınız bilgilendirme manasında :)

0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

• Supernatural-fantastik
    Gossip Girl-Gençlik dizisi çok eğlenceli
    Big bang teori-komedi (her bölümünde kahkaya boğuluyorum)
    The vampire diarias
    The original (önce vampire diarias izlenmelidir.)
    Game of thrones
    Daha bir sürü var fakat vazgeçilmezim bunlar.

0|0
    0|0
    • şöyle işte açıklamalı cevaplar olsun isterim :)

• supernaturale basla derım , ızlemeyenler ıcın cok buyuk kayıp..

• Supernatural kardeşim hayranı. İnşallah diyelim artık yabancı dizi ilk bölümünden itibaren izlemeyi düşünüyorum eskiden izlediklerim vardı ama baya ara verdim. kararsız kaldım sonra da dr. who ile breaking bad arasında şu sıralar kararlaştırma aşamasındayım :) o iki dizimi yoksa başka bir dizi mi.

Kızlar Ne Diyor 10

• Önce kişisel favorilerimden başlayayım;

Fantastik

1- Buffy the Vampire Slayer: "Vampir" konusunu işleyen dizilerin ilklerinden. Kült. Fantastik kurgu. Avengers'ın yönetmeni Joss Whedon'un hemen her doğa üstü diziyi etkileyen 7 sezonluk şahaseri. İlk sezonu izlemek zor olsa da, 2 sezondan sonra inanılmaz şekilde kendinizi kaptıracaksınız.

2- Supernatural: Bu yıl 10. Sezonunu izleyeceğimiz, Eric Kripke tarafından yaratılan bir diğer kült doğa üstü dizi. Özellikle ilk 5 Sezon (ki zaten dizi 5. sezonda final yapmak üzere planlanmıştı) ve yine özellikle 3. 4. ve 5. Sezonlar gerçekten olağanüstü başarılı. Müziklere diyecek birşey yok. Eğlenceli, sürükleyici... Kişisel favorilerimden olduğu için detaylı bir dosya hazırlamıştım; şuradan ulaşabilirsiniz: dizi-mania.com/.../

Bu iki fantastik dizi haricinde Angel, True Blood, Being Human UK, yeni başlayan vampir dizisi The Strain diğer seçenekler olabilir.

Bilim Kurgu için ayrı bir yorum yazacağım.

0|1
    0|0
    • Bilim Kurgu

1- Battlestar Galactica: Aynı isimli 80'ler dizisinin yeniden uyarlaması olan Battlestar Galactica KESİNLİKLE televizyon ekranında izlediğim en iyi dizi finaline sahip. Tam bir bilim kurgu klasiği, felsefi ve politik derinliği, son ana dek çözülmeyen gizemiyle insanı ekrana kilitliyor. Son yıllarda başlayan hiçbir yeni bilim kurgu dizisi Battlestar Galactica'nın başarısının yanına dahi yaklaşamadı.

2- Doctor Who: Yeni jenerasyonundan bahsediyorum; 2005 yılında 9. Doctor ile yeniden başlayan maceradan. Özellikle 9. ve 10. Doctor'un maceraları çok iyi. Herkese hitap etmeyecek bir dizi; efektlerini beğenmeyenler, saçma bulanlar olabilir ama aslında tam da bu yüzden o bir "kült". Eğer "Otostopçunun Galaksi Rehberi" kitap serisini okuyup beğendiyseniz, bu diziyi de seversiniz.

• Bilim kurgu klasiği X-Files, Joss Whedon'un kısa soluklu efsanesi Firefly, komedi-gençlik-bilim kurgu türlerini harmanlayan İngiliz dizisi Misfits, benim takip etmediğim ancak eleştirmenler tarafından çok beğenilen Orphan Black ve şahsen bilim kurgu mu, fantastik kurgu mu tam karar veremediğim Lost diğer seçenekler olabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir ;)

Ha unutmadan aksiyon olarak "24" dizisi ya da yeni başlayan Last Ship yine birer seçenek.

• Çok Teşekkürler tam da istediğim gibi bir cevap tı bütün yorumlarını dikkate alacağım

• Ben sana söylicem şimdi bak
    7 saat önce yazmışsın ama bunu izle
    Legend of the seeker-arayıcının efsanesi
    Dizi izlenmediği için bitti ama en harika dizi diyebilirim. 2 sezon top.22 bölüm felan
    The sword of the truth-doğruluk kılıcı adlı kitaptan esinlenerek yazılmış
    Konu var olmayan zamanda var olmayan bir yerde geçiyor. Yani gerçek dışı. Yüzüklerin efendisi gibi. hani eski bir zaman ama hani kurgu işte büyücüler büyülü insanlar felan var. fantastik yani. Doğasıyla insanları cezbeden bir yerde geçiyor (çekimleri yeni zelanda da, yüzüklerin efendisininki gibi)
    Ya işte bir arayıcı var işte batı diyarı orta diyar itirafçılar büyücüler darken rahl mord-sithler felan bambaşka bir dünya. Kesinlikle izle

0|1
    0|0
  • Eğer sende benim gibi sakin, seviyeli (diğer yabancı dizilere kiyasla) ve komik dizilerden hoşlanıyorsan "Community" dizisini önerebilirim. Ayrıca güzel mesajlar da veriyor -üniversitede yaşananlari anlatiyor-

0|1
    0|0
  • The vampire diaries (Ilk bolum başlangıç olduğu icin biraz sıkıcı ama diger bolumleri gercekten surukleyici. Vampir dizisidir ama konusu sıkmadan anlatiliyor aşk, gerilim in yoğunlukla olduğu bir dizi ve her bölüm sonu istisnasiz heyecanli bitirilir.)
    Pretty Little Liars var bide (Arkadaslari kaybolduktan sonra -A adinda birinden mesaj almaya baslarlar basta arkadaslarinin olduğunu dusunseler de sonradan öyle olmadığı anlaşılır)

0|0
    0|0
  • Game of Thrones ve The Walking Dead diyorum ben, yani benim beğendiklerim bunlar

0|1
    0|0
  • Supernatural, Fringe, Game of Thrones, Stargate Atlantis, Battlestar Galactica, Californication, Sherlock, Warehouse 13, How I Met Your Mother, Rome, American Horror Story, The Wire, Lie To Me, Downton Abbey, Black Books, Chuck, It's Always Sunny In Philadelphia, That '70s Show, Coupling, Two And a Half Men, The Big Bang Theory, Doctor Who?, Merlin, Friends, Seinfeld, Scrubs, The Simpsons, Family Guy, Futurama, Southpark.

0|0
    0|0
  • Sons of anarchy

0|0
    0|0
  • Once Upon A Time-Fantastik
    Dexter-Dram-Gerilim-Korku

0|0
    0|0
  • Dexter

0|0
    0|0
  • supernaturel

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Spartakus izledigim en iyi dizi

0|0
    0|0
  • Prison break muhteşem, spartacus, game of thrones çok iyi bunlar.

0|0
    0|0
  • Criminal Minds türünde çok iyi bir numara

0|0
    0|0
Yükleniyor...