Hayal ve Başarı?

Hayal kurmak başarmanın yarısıdır derler.
Sizce ne kadar doğru. Siz bu söze katılıyor musunuz?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Hayallerini doğru seçmelisin.
    Neyi başaracağını bilerek, ona göre hayal kurmalısın.
    Sen okul okumamışsın. Siyasetle alakan yok. Ben Cumhurbaşkanı olacağım diyemezsin... Mümkün olmayan birşey yoktur ama senin bu hayali başarman neredeyse imkansızdır...

Ayrıca hayal kurarken hedeflerinide belirlemelisin. Ben çok zengin olacağım demek hayaldir. Ama A Holdinginin Ceo'su olacağım, çok para kazanacağım demek hedeftir...
    Ulaşılabilir olduğuna inandığın hedefini belirleyeceksin, onun üzerine çabalayacaksın...
    Yoksa ben zengin olacağım dedim, yolun yarısını tamamladım demek yanlış olur.
    Kısacası hedef belirlemek, başarmanın yarısıdır desek daha doğru olur.

Ama hayal kurmadanda çoğu şey mümkün değildir. Unutma, etrafına bir bak. Bu teknoloji, bu düşünceler, bu fikirler... Hepsi yıllar yıllar önce sadece hayaldi...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• hayallerinin peşinden koş, bir gün mutlaka yorulacaklardır diyen biri vardı filozof olabilir hatırlayamadım. çok doğru, televizyon da bir zamanlar hayalmiş hem de ortada ufacık bir parçası bile yokken. olmayan şeyi hayal edip gerçekleştirmiş adam. imkansızı. biz ise en azından herkesin bildiği ya da gördüğü şeylere ulaşmayı hayal ediyoruz. neden olmasın?

1|0
    0|0
  • istediğin kadar hayal kur.. mücadele etmeden başaramazsın.

1|0
    0|0
  • Akrep cevabı vermiş o yeterli

1|0
    0|0
  • hayal kurmak başarının yarısı başarısızlığın da diğer yarısı.. hayal kurmak bence kendimize uyguladığımız piskolojik bir tedavi.. eğer tutarsa mutluluktan delirtir. ama çok kurulan hayallerin olumsuzluğa ulaşması sonucu insan kendisine dahi zarar verebiliyor. hayali kurarken dikkat etmek lazım. keşke sadece olabilecek şeylerin hayalini kurabilsek amin.

0|0
    0|0
  • cok hayalde insani büyük yıkıma götürür ama

0|0
    0|0
  • Hayır hayal çok başarı yok

0|0
    0|0
  • baslayacaksaniz, hayal kurarsiniz , baslamayacaksaniz , hayal kuramazsiniz !
    just do it.
    ve ne hayal ediyorsan onun icin ilk adimi at diyorum. ilk adim , iste bu basarmanin yarisidir

0|0
    0|0
    • Çok denedim cogundan da bir sonuc alamadim

• Cok istedigim ve surekli hayalini kurdugum birsey vardi 3,4 yıl ugrastim onun icin ama sonu hüsran oldu. Nedenide aile bazen aile hayallerin önüne geciyor maalesef

• o zaman sende ailenin onune gec ya da basarisiz oldugunu kabul edip yeni hedefler ara

• Hikaye ya onlar anca motivasyon oluyor işte en fazla.

0|0
    0|0
  • Hayal bir işe başlamanı sağlar. hayal kurmadığın bir şeyde başarılı olamazsın.

0|0
    0|0
  • Hayal bir proje gibidir olabilirde olmaya bilirde

0|0
    0|0
  • burası TÜRKİYE. hayal edersin ama başkalarının hayalini yaşarsın

0|0
    0|0
  • %100 katılıyorum. doğruluğundan şüphe eden anlayamamıştır.

0|0
    0|0
    • Bende olmadı o yüzden pek inanasim gelmiyor.

• başarabileceğin hayaller kurmamışsın demekki. insan kendi yapabilecekleri doğrultusunda şeyler istediğinde yapar. ama bazen çok daha iyisini yapabilecek olan insanlar hiç birşey yapmak istemedikleri için hiç birşey yapmazlar. o daha kötü.

• Aslında olabilecek şeylerdi. Belki daha fazla çaba göstermeliydim ama buda fazlasıyla etkilerdi kötü yönden

• hayır

0|0
    0|0
  • bu sozze katılmıyorum

0|0
    0|0
  • bir karış yol almadım daha yalan o :)

0|0
    0|0
  • Hayalini kurduğun şey asla gerçekleşmez...

0|0
    0|0
    • Asla yalnıs bir tabir gerceklesebilcek seylerde var

• Hayal dediğin şey gerçekleşmemeli. Eğer gerçekleşirse bir amacın kalmaz.

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayal kurmak bana daha çok yapamayacağın şeylerin hayalleri gibi geliyor. Başarmak çok zor oluyor bunları bence ama çabalarsan tabi ki de kolaydır. :)

0|0
    0|0
    • Ben genelde olabilecek şeyleri hayal ederim ama aile her seferinde bir engel çıkarınca yıkılmakla kalıyorsun hayalleri suya atiyorsun

• Tabi o bölümde var, aile , para, o bu şu sonunda üzülen biz oluyoruz nasılsa onlar kendi hayatlarını yaşamışlar hayallerinin bir önemi kalmamış :))

• Hayellerin makulse senin azmine bağlı değilse biraz şans

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum hayal kurmak çoğu zaman insanı yıpratıyor o yüzden hayal kurmam...

0|0
    0|0
Yükleniyor...