Türkiye'ye sanatıyla damga vurmuş kim var dersiniz?

Bu tabire en çok yakıştırdığınız sanatçı kim? Bana göre Ahmet Kayadır..

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Münir Nurettin Selçuk, Bekir Sıdkı Sezgin, Alaeddin Yavaşça, Erkan Oğur, Cem Karaca, Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Aşık Mahzuni ilk aklıma gelenler.

2|1
    0|0
    • Fazıl Say da var ama o damgasını Türkiye'ye vuramadı pek. Türkiye'de dini ve siyasi tartışmalarla biliniyor. Müzisyenlerin yanındaysa sinemacılar, şairler ve yazarlar var sanat deyince aklım müziğe gitti onları unuttum. Ancak müziğin aksine sayamayacak kadar çoklar. Birkaçını söyleyelim hemen: Yaşar Kemal, Kemal Tahir, Y. Kadri Karaosmanoğlu, Oğuz Atay, H. Edip Adıvar, Adalet Ağaoğlu, R. Halit Karay, Sabahattin Ali, Tarık Buğra, Nazım Hikmet, N. Fazıl Kısakürek, Abdülhak Hamit Tarhan, Attila İlhan, Edip Cansever, Yahya Kemal Beyatlı, Ahmet Haşim, Orhan Veli Kanık, Sezai Karakoç, İsmet Özel, Aziz Nesin, Kemal Sunal, Haluk Bilginer, Şener Şen, Çetin Tekindor, Tuncel Kurtiz ve daha nicesi.

• Yelpazeyi geniş tutmuşsun. Artıladım

• Teşekkürler ancak yelpaze dar bile kaldı.

Kızlar Ne Diyor 4

• Doğuştan kör olan ressam Eşref Armağan.
    Üzerine belgeseller çekilmiş, bilim adamlarını ağlatmış dünyada gelmiş geçmiş türünün tek örneği olan bir insan.

tr.wikipedia.org/wiki/E%C5%9Fref_Arma%C4%9Fan

1|0
    0|0
    • Gğn geliyor ve hemen hemen hepimiz sürekli aşina olduğumuz bir şeyleri bile kafamızda düşünüp şekillendiremiyorken, bu adamın sanatı gerçekten tüyler ürpertiyor.

Sanat emek demekse, bu adam 2 kere sanat yapıyor.

• Çocukken babama ressam olacağım dediğimde "öldükten sonra para edersin" diyordu. Amaan bu da deyip geçiyordum

Şimdi şimdi hak veriyorum. Gerçi ressam olamadım ama dirim yine para etmiyor o ayrı. :) sanırım yine ressam olamadığım için ölüm de para etmeyecek. O kötü.

• Her ressamın ölüsü de para etmiyor ki şimdi ne desem doğru olur bilemedim.
      Baban yine cömert davranmış olabilir , iyi adamış vesselam.
      Ben ölümü kadavra olarak bağışlayacağım öyle çözüm getirdim bu işlere..

• Ahmet kaya... tiksindim

0|1
    2|1
  • Sahan olmadigi kesin. Sag sola bagiran bir hayvanla para kazaniyir gukdermeye calisiyor. Zeka dan ince espiriden eser yok. Bir de komedyenim diye geziyor.

0|0
    0|0
  • Sezen Aksu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sanatçı dediğin adamda kişilik olur ahmet kayada kişilikmi var kundakdaki çocuga kurşun sıkan piçlere şarkı yazan onlar kadar piç onlar kadar o* çocuğu onlar kadar adi onlar kadar şerefsizdir kim olursa olsun

1|1
    0|1
  • Barış Manço - Kemal Sunal

0|0
    0|0
  • Turan Dursun Kuran saçmalıklarını bize aydınlattığı için onu büyük sanatkar olarak görüyorum. Tabi bu benim şahsi görüşüm.

0|0
    0|1
  • Yok kesinlikle.

0|0
    0|0
  • çok var.
    ama bana göre oyunculuk sanat değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...