Türkiye Ekonomisini nasıl buluyorsunuz?

Türkiye Ekonomisini nasıl buluyor sunuz? Kendi ekonomik halinizden memnun musunuz? Kapitalizm konusunda ne düşünüyorsunuz ideal mi değil mi?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiye göre daha iyi. Fakat nasıl daha iyi olunduğuysa, hiç iyi değil.

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• cari açık fazla .dış borçlanma çözülmedi . iç borçlarımız da çok . yine de umutluyum .

0|0
    1|0
  • İç ve Dış borçlarımızı bilmeden konuşmayalım...

Eskiden 100 de 150 enfalsyon vardı..Şimdi dersiniz ki.Yanlış aksetiriyorlar..10 Senedirmi yanlış aksediliyor.10 sene dayandık yani yalana..Neden patlak vermedi enflasyon yanlışsa

Ekonomimiz iyi değil diyenler.Şuan şurda şunları yazabiliyorsanız ekonomin sonucu evinde internet bilgisayar plazma her türlü elektronik eşya ekonmiyle ilgili değilse gökten zembillemi indi bunlar...

0|0
    0|1
    • Gizlenmeseydin keşke

• Ne yapılması lazım sence.Bu hükümeti göndermek mi.Yoksa muhalefet yapmadan ortak çözüm mü bulmak lazım.Yada herşeyi çözebilecek kim varsa onu başa mı getirmek..Öyle birilerini göremiyorum şuan için

• 60 lı 70 li yılları bi araştırın dedelerinize sorun neler yaşamışlar. esnafın o zamanki durumuyla şimdik durumuna bakın. halimize şükür edelim

Erkekler Ne Diyor 7

• Amerika'yla işler iyi, ekonomi yerinde aman bozmayalım böyle devam edelim diye diye bir şekilde ekonomi büyüyor ancak sonu nasıl olur bilemem. Ben, dünya zengini olsak da asla memnun kalmam böyle bir politika ile zenginleşen ülkeden !

1|0
    1|0
    • Doğru ekonomi büyüyor fakat buna karşın piyasaya para sokulması lazım ama IMF gibi akıl babaları "para basma enflasyon" olur gibi safsatarla Türkiyeyi oyalıyor. Bunu bir insan gibi düşün insan vücudunda olması gereken bir kan miktarı vardır. Sen bu kanı ondan bulundurmazsan komaya girer eğer bu daha uzun sürerse ölür.

• türkiye abd ve israilden elini kolayla çekemez. bunun için çok uzun zaman var.

• Uzunboylu, zamanı biz bilemeyiz. Yüz yıl sonra mı çekecek ? Yüz yıl sonra Türkiye diye bir ülkenin hala daha kalacağını nereden biliyorsun ki bu kafayla zaten biz bu mücadeleleri kazanamayız. Allah'ın yoluna dönmeyi erteleyemeyiz.

• Türkiye ekonomisi çok iyi. Avrupa ülkelerini geride bıraktı

0|0
    2|2
    • Ne anlamda?

• Yeterince maaş alıyorlar. En az memur maaşı ne kadar biliyomusun? Herkez Başbakan a suç atar. Allah yarattığı kuluna yaranamamış o nasıl yaransın.

• 1392 TL. olması gereken bunun 2.5 katı (o da en düşük olarak) Sendikalar kafalarına göre bu rakamları oluşturmuyolar 4 kişilik bir ailenin bir ayda yiyecek,içecek,kira,yakıt,okul ihtiyaçları vs. gibi yerlere harcadığı en düşük para olarak 2978 TL deniyor.

• Dış borca dayalı ve vergilerle,zamlarla yürüyen bir ekonomiye ekonomi desek mi

1|1
    1|0
    • Bu sorunlar nasıl çözülebilir?

• Nedir açıklarmısın merak ettim

• Bu işte

İç kaynaklara yönelim,devlet istihdamlarının artırılması ve zamanında kapatılıp Traktör fabrikası olan fabrikaların yeniden kurulması.Asgari ücretin fakirlik sınırının üzerine çekilmesi.

Ama sistem önerecek kadar bilmiyorum o kadar uzman değilim

• hiç ekonomik degil ...

1|0
    1|0
  • Bunada Şükür .

0|0
    2|0
  • zenginin dahada zenginleştiği fakirin giderek fakirleştiği bir sistemde birşey bulamıyorum

1|0
    1|0
    • Peki çözüm nedir?

• hükümetin yediğini nerden biliyosun?

• 14 milyar maaş alan m.vekillerinden haberin yoksa ne yapabilirim ? Sana kübayı örnek gösterebilirim soran ...

• dışa bağımlı, ranta dayalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...