Hani islam hoşgörü diniydi?

Cumaya gitmeyen erkek bacimizdir, erkek degildir ne arkadas

Sonra ateistler Muhammede bir sey deyince kuduruyorsunuz.

Saygi gosterene saygi gosterilir.

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Katiliyorum. bende artik dinlerin sapitildigini dusunuyorum

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İslam hoşgörü dini falan değil muhammed neden çok evlilik yaptı diye sordum. Anama küfür ettiler. Alsınlar Süyancı peygamberlerini gitsinler olmayan Allaha inansınlar.

1|1
    0|0
  • O onlarin ahlaksizliklari. Ama onlar böyle birsey diyor diye o seviye düşmeye gerek yok. Bizlerin baskalarin sevdigi kisilere birsey söyleme hakkimiz yok çünki bizler söylersek onlarda bizim peygamberimize hazreti muhammed söyleme hakkini buluyor o yuzden herkes herkesin düşüncesine fikirlerine saygi duymali birseyler öğretmek istiyorlarsada kabalikla degil zorliyarak yapmasin lütfen..

0|0
    0|0
  • Müslümanların hepsi saygılı, hoşgörülü diye bir şey yok. Ama dinimiz hoşgörülü olmayı emreder her müslümanım diyen hoşgörülü değildir, aynı şekilde diğer dinlere mensup insanlar da öyle. MÜSLÜMAN insanlar hoşgörüsüz diyemezsin. İnsanlar iyi ve kötü diye ayırılır dinine göre değil. Cumaya gitmeyen erkekler için ben de yorum yapmıştım farz olan bir kaç şeyi ben de yapmıyorum ve kimseyi de yargılamaya hakkım yok. Allah ile o kişinin arasındadır bizleri ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Bu sözü İslamın neresinde gördün? Kuranın neresinde? Bu sözü söyleyende bir insan. Insana de diyecegini Islam'a değil.

1|0
    0|0
  • Islami dogru durust yasasak hosgoruyu herkes aşikar gorur.
    Bizm yasantimiz bu, islamin emrettigi degil..

1|0
    1|0
  • bir kişi yüzünden herkesi yargılamak da neyin anlayışıdır allasen? evet peygamberimize laf söyleyemezsiniz.

0|0
    0|0
  • Onların dillerinde sürekli islam din namaz falan olsada düşünceleri hep fesat

0|0
    2|0
  • Müslümanların düşüncesi İslamı bağlamaz, bacım dediyse o kendi düşüncesidir seni ilgilendirmez.

3|0
    0|0
    • O halde muhammede subyanci demek herkesin kendi dusuncesidir muslumalari baglamaz

• At gozluklu genelleme uzmani bir tipsin iste

• he he öyleyim, sen de it gözlüklüsün

Erkekler Ne Diyor 10

• Ya siz Tefsiri adamlar yapıyo Kızdığınız Önemli şey İslam oluyor siz her yorumlayanı gerçek dinine bağlımı zannediyosun yeri gelecek İblis cemaate vaaz verecek diyor kuranda ve sen hoşgörüyü anlamak istiyosan dostum tüm tabulara karşı kendi bağını oluşturarak sende Hoşgörülü davranarak Temiz bir vucut ve ağızla kuranı eline al ve oku sanki özelliklerini bilmediğin bir varlık gibi düşün elini aklını yüreğini nasıl kullanacağını herşeyi anlatır gibi düşün Yani İnsanı yönetme klavuzu gibi düşün bırakın böyle safsatıclıarı Kuran Aklı ve bedeni yönetme kalvuzu ve İnsanın ve bu kalvuzdakilerin sahibini açıklayan bir İlahi yoldur. Yeri gelir hem bilim hemde maneveyatı içine alan bir yapıdır. Bakış açını değiştirirsen sana cumaya gitmeyen bacımızdır diyene niye etek giyip gittiğini sorarsın ;) Kardeşim Cumaya gitmek hem manevi anlamda rahatlık ve Allahı ogün verilen öğütleri öğrenmen için gitmelisin İman sorgulanacak imanla yaptın işler mahşerde Cemaat olarak yargılanmıcaksın Allahın karşısında Birey olarak ;)

0|0
    0|0
  • ortalığı karıştırma sanki sen çok saygılısın? kafana esince ona buna örümcek kafalı geri kafalı demeyi biliyorsun o da bir çeşit hakarettir.. ne de güzel masum oluyorsunuz işinize gelince ha

2|0
    0|0
    • Bu olayda bile nasil uste cikmayi basardin mr muslim

• neyim kardeş anlat? ama baştan diyim diğer dallamalar gibi cevap veripte engel basanlardan olma

• baya can sıkıyor öyle tipler

• bazı salak müslümanlar işte. herkesin dini inancı kendisine

0|1
    1|0
  • bir kaç aptalın müslüman olması Allahın olmadığını kanıtlamaz. sen onları boş ver kardeşim. kendine bak. kıyamet günü gelmesi kesin bir gündür. sonsuza kadar cennet ya da cehennem. ayrıca youtube a 5 dk da islam neden doğru dindir yaz izle. sonra konuşalım. adam ispatlıyor resmen kuranın Allahın kitabı olduğunu bilimsel olarak. ama sen benim işime gelmiyor. namaz falan kılamam. şeytanın vaadleri daha cazip geliyo diyosan. sen bilirsin. ama umarım ölmeden fark edersin gerçekleri.

1|0
    0|0
    • Seytan vaatleri daha cazip tabiki de. Kim sevismekten icmekten vazgecer ki

• kardeş günahlarına birşey diyemem orası Allahın affına kalmış. ama seni yoktan vareden rabbini inkar etme. o merhameti bağışlaması sonsuz olandır. dediğim gibi yoktan var eden. bize kendi ruhundan üfledi. bu dünyayıda sınav dünyası yaptı çünkü sadık kullarıyla sonsuza kadar beraber olmayı sevdiği için. kuranı bir okumaya başlasan Allahı çok seversin. bende çok günahkarım. ama gerçeği inkar edemem. Allahtan korkarım. ahiret günü kafirlerin hali kuranda anlatılıyo okusan tırsarsın Allahın vaadi gerçektir. şeytana uyma inkarcılardan olma. mahşer günü şeytan bile Allaha sığınacak peşine taktığı herkesi yalnız bırakacak. bence islamı iyce bir araştır. sahip olamadığın şeylerin sinirini dinden çıkartma. bu dünya sınav dünyası. cennette hiç bir uyuşturucuda olmayan kafalar hep sonsuza kadar olacak :D

• Onu ben yazdım. Tekrar yazayım da. Çarpıtma.

Mazereti olmadan cuma ya gitmeyen müslüman, dünya ahiret bacınızdır.

Mazeretin varsa sorun yok.
    Müslüman değilsen sorun yok.
    Cuma senin için mübarek değilsehiç sorun yok.

Şimdi sen neye alındın.

Bak şimdi. Dinde özgürlük vardır. Dinini seçene kadardır bu. Dini seçtikten sonra kuralları uygularsın. Bunda abes bir şey yok.

Tıpkı her tc vatandaşı kabul ettiği vatandaşlığın kurallarına uymakta zorunlu olduğu gibi. Yaptığı veya yapmadığı her vatandaşlık görevi ve cezaların müeyyidesi olduğu gibi.

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.

Ha senyanlış yoldaydın diyelim. Sorun yok. Git tövbe et yine gel. Bizde sonsuz hoşgörü var.

0|0
    0|0
  • İslam hoşgörü diniymiş ama herkesi aynı düşünmeye zorluyor, aynı inancı paylaşmaya , aynı ibadeti yapmaya..

1|0
    1|1
  • ön yargı be kardeşim ateistleri kafana fazla takma :D

1|0
    0|0
  • bir şeylerin insanlık dışı olması müslümanlık için sorun değil yeter ki islam dışı olmasın.

0|0
    0|0
  • Allah için kılınan namaza kimse bir şey diyemez

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum sana

Hayır kendi inançları gereğini yapmıyorlar
    ama herşeyin fetvasını veriyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...