Ateistler nelere dayanarak Allahın varlığını inkar ederler?

az önce öyle uzanıyordum bir anda bu soru geldi aklıma.. merak ediyorum ateistler nelere dayanarak Allahın varlığını inkar ederler?

0|0
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• Sen niye inanıyorsun sadece inanmak istiyorsun, onlarda inanmak istemiyor, bilimsel olarak açıklanmıyor, gel görki kimisi felsefik birkaç sey söyleyip kanıtladım diyor, ama elle tutulur veri kimsenin elinde yok, bence kafanı takma senin gibi düşünmeyen insan olması, kötü bişey değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kutsal kitaplardan daha büyük sebep mi var?

Size göre Tanrı mükemmel ve hata yapamaz.. Ama kutsal kitaplar mantık hatalarıyla dolu, bilimsel olarak kesin olan bazı şeylerle çelişiyor..

Ayrıca, yokluğu kanıtlamaya ihtiyaç yoktur.. Kanıtlanması gereken şey "varlık".. Yokluk hiçbir zaman kanıtlanamaz.

1|1
    1|0
    • Uzun süredir aklımda olan ama toparlayamadığım cümle " Kanıtlanması gereken şey varlıktır yokluk asla kanıtlanamaz " tebrik ettim.

• Saygı duyarım. Ama insanlık var oldukça ve insanlar birbirlerine sataşmaktan vazgeçmedikçe bütün düşünceler tekrar tekrar milyarlarca kez sorgulanacak. Öldükten sonra da anlarız artık nedir ne değildir :D

• @Massacro Beni tek üzen, asla hata yaptıklarının farkında olmayacakları.. :D

• yokluğu ispatlayamayanlar varlığı inkar ediyorlar :) yapabilecekleri ama kendilerinin bile inanmadıkları tek eylem :))))

1|0
    0|1
  • bilime dayanıyorlarmış bide evrim teorisine ama ikiside saçma :)

2|0
    0|1
    • şöyle ki müslüman olupta ateist olan var ateist olup ta müslüman olan var. tam anlamıyla ne düşünüyorlar ki

• yani şu da var ateistler biz müslümanlardan daha çok düşündüğünün kanısına varıyorum

• düşünmese zaten ateist olmaz adam düşünüyor kafasında kurguluyo öyle ateiz oluyo ama bazı şeyleri düşünmüyorlar evrime inanıyoruz deyip geciyolar

• ateistler senin gibi yattığı yerden eften püften inanmıyor o insanlar ateist olana kadar araştırıyor bilimi dinleri özellikle senin bile bilmediğin dinini en derinlerine kadar araştırıyor. ve sorguluyor daha sonra inanç çok komik bir hale gelmeye başlıyor yeteri bilgiye ulaşıldığında

0|0
    0|0
  • Benim anlamadığım şu ateistler neden kendilerine Allah'ın olmadığını ispatlamak zorundalar ki?
    Ben ateist olsam Allah'ın varlığını umursamazdım. Yani olup olmaması beni bağlamaz derdim. Kanıta ihtiyaç mı var sanki...

0|0
    0|0
    • Hocam ateistler bilimsel yaklaştığı için bir şey yok diyebilmek için önce her taşın altına dahi bakman gerekiyor. Yok demek yerine inanmıyorum demek daha sağlıklı oluyor bu konuda. Biz nasıl kendimize göre sebeplerle inanıyorsak. Onlarda varlığını kanıtlayamadığı/hissedemediği için inanmıyor. Ama olmadığını kanıtlamak yani yok diyebilmek var olduğunu kanıtlamaktan çok daha zordur.

• Kuran'a dayanarak.. ;)

1|1
    0|0
  • şeytanın yalancı vaadlerine dayanarak inkar ederler. kıyamet günü şeytan bile onların yanında olmayacak keşke bilseler. kuranı okursan Allah çok güzel anlatıyo herşeyi.

0|0
    0|0
  • bir kere şunu bir öğrenelim müslüman arkadaşlar. ateist tanrıyı inkar etmez reddeder. sadece tanrı değil bütün metafiziksel olguları reddederler. ona göre tartışalım

0|0
    0|0
  • Duvara dayanarak

0|0
    0|0
  • Bırakın başkalarının inanç değerlerini, sizde olan imanı güclendirin

0|0
    0|0
  • Bilemeyiz, bilinmez

0|0
    0|0
  • görmediklerini söyleyerek varlığına inanamazlar.

0|0
    0|0
  • Materyalist düşündüklerinden olabilir mi

0|0
    0|0
  • Kendi hallerinde palavralar

0|0
    0|0
  • Hicbiseyin olmamasina ;)

0|0
    0|0
  • Büyük patlamaya inanıyorlar evet öyle bir patlama olmuş ama patlayan en büyük parçayı kim yarattı?

0|0
    0|0
  • Düşünebilen hickimse Allah'ın varlığını inkar edemez.

0|0
    0|0
  • İnanlar tanrının varlığını din kitapları dışında neye dayandırırlar?

0|0
    0|0
  • kendi inancınıza uygun şeyleri yapmıuyorsunuz başkalarını sorguluyorsunuz
    en azından kendi inancınızla çelişmeden gereğini yapmadan başkalarına sataşmayın

0|1
    0|0
    • kendi inancımla çeliştiğim anlamına gelmiyor ki sadece ne düşünüyorlar o yönden ilerliyorlar bunu merak ettim merakın bir zararı olduğunu düşünmüyorum

• insanlar saldıracak yer arıyor
      buna zemin hazırlıyorsunuz

• kurduğum cümleler senin anlamak istediğin yöne çekiliyor olabilir veya kendimi yanlış ifade etmişimdir orası ayrı da kendi inancımla çelişmiyorum merak ettiğim bir şeyi sordum burada ve cevabınıda aldım sizede teşekkürler...

Kızlar Ne Diyor 4

• Siz muslumanlar neye dayanarak allah diye bir seyin var oldugunu iddia ediyorsunuz?

0|0
    0|0
  • beyinsizliklerine :)

2|1
    1|3
    • eksileyin ateistler devam :)

• Kısıtlandıklarını düşündükleri için bu yüzden çoğu inkar ediyo işlerine gelmiyo

0|1
    0|0
  • Felsefeye

0|1
    0|0
Yükleniyor...