Cumhuriyet mi krallık mı daha iyi?

hangi yönetim şekli toplumların menfaati için daha idealdir?

• Cumhuriyet
    50% (5)57% (8)54% (13)Oy Ver
  • Krallık
    40% (4)29% (4)33% (8)Oy Ver
  • Duruma göre değişir kimim kral olduğuna bağlı
    10% (1)14% (2)13% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• C harfi diyorum:D:D

0|2
    1|0
  • Milletin oyuyla bir yerlere gelen milletvekillerine bir çift lafım var...Halkın oyuyla o koltuklara oturtulduğunuz gibi yine halkın oyuyla o koltuklardan indirileceksiniz.Gökten zembille inmediniz yaa,bu böbürlenme kimedir,niyedir?

Dolayısıylaa bu adamlar böyle böbürlenince cumhuriyetten bile soğuyasım var...Türkiyedeki Cumhuriyet rejimi Krallığın isim değiştirmiş halidir.

0|1
    0|0
  • cumhuriyet.

0|0
    0|0
  • Cumhuriyet tabiiki.Bir tek kişinin zevki uğruna verilen kararlar üzerinde toplumu o şekilde yönetmek saçma... Bu yüzden toplumun görüşü önemlidir.

0|0
    0|0
  • Cumhuriyet

0|0
    0|0
  • Cumhuriyet :)

0|0
    0|0
  • Tabiki Cumhuriyet!

0|0
    0|0
    • osmanlı padişahı yüksek tahsilli en az 6 dil biliyor.ancak seçmen cahil okuma yazması yok.her rejimin birbirine göre avantajlı ve dezavantajlı yönleri vardır.bazı yönleri padişahlığın iyi bazı yönlerden de cumhuriyet daha iyi.

• iyi osmanli gelsin basiniz kesilsin

• nereye geiyor seçime girse tüm seçmenden 3 oy alamaz

Erkekler Ne Diyor 9

• Padişahlık sistemi.Tabi padişahın kim olacağına da bağlı.Fatih Sultan Mehmed gibi bir padişahı kim istemez.

2|1
    0|1
    • orman yağmasını görünce çok feci istiyoruz

• Ormanlarımdan bir dal kesenin başını keserim.Fatih Sultan Mehmed.

• Ne demek istiyosunuz ecdadıma?Fatih Sultan Mehmed gibi ülke idare eden bir idareci var mıydı?Hristiyanın,yahudinin,musevinin hakkına saygısızlık yapmamıştır.Fatih sultan Mehmed ve 2 papazın hikayesine bir bakın isterseniz.Orman yağmasıymış.Ormanları korumak ne zamandan beri yağma oldu?

• Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.

0|1
    1|0
  • Bilmeden fikir sahibi olanlara bayiliyorum. Her toplumun yapisi farklidir. Ingiltere Kralliktir ama Turkiye'den daha demokratiktir. Cumhuriyet geldi hersey gulluk gulistanlik diye bir sey yok denemeden bilemezsiniz ayrica bu ulke 6 asir krallikla yonetilmistir unutmayiniz. Ve ayrica baskanlik sistemi de denenmeden Turk toplumuna uygun olup olmayacagi da bence bilinemez.

0|0
    0|0
    • putperest mekkede de cumhuriyet yönetimi vardı.her cumhuriyet iyi demek tam ezbercilik.şimdi mekke de krallk var mis gibi yönetim.

• Onu diyorum iste yukarida iki tane kiz Cumhuriyet! Tabi ki cumhuriyet! Falan yazmis. Ilkokul kitaplarinda yazardi cumhuriyet en iyi yonetim bicimidir falan diye. Ezberletilmis cumleler bunlar.bilgi olmadan fikir olmaz.

• kral bensem krallık diyorum yok sizseniz gelin yönetin ülkeyi

1|1
    0|0
  • Feodel Beylikler daha şukela.

0|1
    0|0
    • amerika ve rusya feodal beylik ikiside uzaya gitti.osmanlıdan öncede türkiyede beylikler vardı ancak yaya.hangi sistemi çalsak olmuyor.

• cumhuriyet tabiki de

0|0
    0|0
  • Krallık. Cumhuriyet rejiminin kapitalist düzene hakim olamaması sebebiyle.

2|1
    0|0
    • mesela kral ormanları korur."ormanlarımdan bir dal kesenin kafasını keserim"fatih sultan mehnmet. ancak cumhuriyet rejimi teknik olarak bu konuda çaresiz.ormanları korumak isteyen aday kimseden oy alamaz herkesin bir orman işgali hikayesi var

• Bu yorumun için yıldızlıyorum soruyu üstad güzel bir ayrıntı yakalamışsın. cumhuriyet rejiminde o ormanlar evlendiriliyor sonra 2b kapsamında deyip fakir fukara sokaklara atılıyor ya hiç izin verme ya da verdiysen izini zengine peşkeş çekmek için fakiri evinden barkından etme.

• kralına göre değişir fatih ormanları korumuş olabilir belki.ama selçuklu kralları yağmaladı.klariferli cami ve saray icad etmişler teknolojisi ilkel olduğundan %5 verimle çalışıyor güneydoğu ve doğu anadoluda o tarihten sonra orman kalmamış.

• İngiltere, krallık; Japonya, imparatorluk: İran, cumhuriyet; Çin, Cumhuriyet.

Türkiye'nin de Cumhuriyet olduğuna dair rivayetler var. Sağda solda duyuyorum bazen böyle şeyler ama!..

0|0
    1|0
  • A dedm .s

1|0
    0|0
Yükleniyor...