Cem Yılmaz abartılıyor mu?

Cem Yılmaz'a nedense çok gülemiyorum ben. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
8|31

En İyi Erkek Görüşü

• Tarzima uygun değil. Bir şahan olamaz hiçbir zaman.
    Ayni şey Kemal Sunal icin de geçerli.

0|0
    0|1
    • Şahan'ı seviyorum dediğimde bana troll diyorlar, ciddi olduğuma inanmıyorlar :)

• şahanı da ben anlamıyorum..

Erkekler Ne Diyor 30

• Merhaba deist kız.

Büyük Taştan Surat lakaplı ve Chaplin'den aşağı kalır yanı olmayan Buster Keaton, onlarca sessiz komedi çevirdi. Ama filmlerinde bir kez olsun gülmedi.
    Takındığı bu ciddiyet, ona katlanmış gülücükler olarak döndü.

Bu denklem, günlük hayatın pek çok noktasında rastlansa da, "sahne"den gidersek... Bir komedi oyuncusu ya da stand-upçı, "güldüğü" andan itibaren etkileyiciliğini kaybeder.

Buster Keaton üstat der ki:

"Bazı komedi oyuncuları seyirciye katılıp, onlar ile yüz göz olurlar. Bir komedi oyuncusu, perdede gülmeye başladığı anda, seyirciye gördüklerini ciddiye almaması gerektiğini, bütün bunların bir şaka olduğunu söylemiş olur. Gerçekten de böyle davrandıklarında artık kimse onları ciddiye almaz ve en gülünç durumlarda bile seyirciyi güldürmeme olasılığı doğar."

Özetle;

Cem Yılmaz zeki adam ama sahnede fazla gülüp bizden rol çalıyor. E öyle olunca gülmemize de hacet kalmıyor.

George Carlin'in taşıdığı çanta bile olamaz.

Carlin öyle miydi oysa...
    Din, Amerikan rüyası (öyle ya, ancak uyuyanlar kanar buna), kapitalizm, küçükbaş hayvanlar yetiştiren eğitim sistemi, kürtaj, b. ka batmış toplum ve oradan çıkan politikacılar... O mizahi dili ve kıvrak zekasıyla, ölümüne dek tiye aldı durdu bunları. Gelgelelim, mizahın kantarının en kaçtığı anlarda bile pişmiş kelle gibi sırıtmadı. Dik durdu, dik!
    Hoş. Onu dinleyen Amerikalılar "ağlanacak hallerine gülüyorlardı ya... neyse.

Yani sevgili kız. Püf noktası bana sorarsan "gülmemekte." Ne o öyle, arkadan kahkaha efekti verip bizi aptal yerine koyan sit-comlar gibi.

İşte o kadar!

0|0
    0|0
    • Carlin seni güldürüyor mu peki Hasan abi? Bilmiyorum, belki amerikaya özel şakalardır. Genelde çok komik bulmamışımdır. Ha bir sefer tanrı ile ilgili bir gösterisini izlemiştim, ona çok gülmüştüm allah affetsin :)

• http://www.youtube.com/watch?v=gPOfurmrjxo

şu gösterinin ilk dakikalarında. yine güldürdü :)

• Güzel. 1984'teki Büyük Birader gibi çizmiş yalnız :) Böyle zebellah gibi. Ayrıca katılıyorum, tanrı -varsa- bir "erkek" olmalı. Bir kadın bu kadar kötü iş çıkarmaz :) yo yo, çıkarmaz.

• Cem Yılmaz'ı bundan birkaç sene öncesine kadar bende fazla beğenmiyordum, sadece Gora ve Arog filmlerini seyretmiştim ve onları beğenmiştim fakat stand up'ları çok komik gelmiyordu. Ama şimdi izlerken yarılıyorum gülmekten, mizah meselesi. Ve belki bencilce olacak ama o adama gülmeyenin bana göre mizah anlayışı falan yok. Adam tam bir fenomen. Son olarak Şahan'ın Recep İvedik serisine gülerim ama fazla beğenmem, Celal ile Ceren'e puanım 10/10 . Stand up'ları da fena değil, ama asla bir CEM YILMAZ değil. Cem Yılmaz 1.'dir her zaman. 2. olarakta Ata Demirer gelir.

0|0
    0|0
    • Bu arada fark ettim de, eskiden Cem Yılmaz'ı izleyen kesim cool ve zeki gözükürdü, şimdi ise eğer Cem abinin esprilere gülmüyorsak cool oluyoruz. İnsanoğlu çok değişken. (Sözüm meclisten dışarı.)

• Gülmek için izlersen gülemezsin, çünkü çok şey beklersin..

Bu adam çok zeki bi' adam, diğerleri gibi komiklik olsun diye bi' şeyler yapmıyor.
    Ben mesela bi' komedyende en çok taklit yeteniğini severim, bu yüzdende Ata Demirer favorim..

0|1
    1|0
  • Cem Yilmaz filmleri nedense vasat ama stand-up komedide vatandastan aldigi malzemeleri parayla satmasi ve surumden de kazanan biri olmus.

Eskileriyle idare ediyor. Yeni hicbirsey yok. Ayrica son zamanlarda hicbir yeni stand-up performansi da yok.

Kisaca suaralar abartiliyor sisiriliyor.

0|0
    0|0
    • Cem Yılmaz'a gülmüyorsan sende sorun var, espri anlayışın kıt gibi şeyler diyor millet

İyice sevmemeye başladım artık

• İyi de ben, güldürmüyor dediğini kast eden bir şey söylemedim ki. Dediklerini net anladım.

• Baskalarin tespitini aktarmissin cevabima ama son cumlende de baglantili yani kabul ederekten iyice sevmemeye baslaman ifadenle bende oyle bir yargi olustu. Neyse..

Netice ye bakarsa Cem Yilmaz yenileriyle piyasada yok ki malzeme de cok Turkiye de malzeme mi biter :D Aglancak halimize birazda gulmeliyiz...

• altıma sçana kadar gülüyorum, mizah anlayışlarımız değişik büyütülcek bir şey yok.

1|0
    0|0
  • Evet lise yıllarında bende senin gibi düşünürdüm ama CMYLMZ şu an da Türkiye'nin iyi komedyeni durumunda ve zeka seviyesiylede çok ilerde bir insan. Aç bir hayatını oku ya da hayatını anlatan videolar var onları bir izle. O kültür seviyesi, bilgi birikimi, sanatçılığı, hazır cevaplılığıyla şu anda en iyisi. Ve 1 hafta sonra Amerika turnesi var adamın, bu da her baba yiğidin harcı değil.

0|0
    0|0
  • espri tarzı herkese hitap etmiyo olabilir. diğer komedyenlerle kıyaslama yapmak biraz yanlış olur çünkü hepsi farklı tarza sahip. Şahana veya okana da ben bu adma gülemiyorum gözüyle bakarsan zaten gülemezsin ki. cem yılmaz şahana ön ayak olmuş , çalgı çengiye sponsor olmuş bir insan. komedyenlik bir film serisiyle olacak iş değil. kemal sunalı böyle bir konuya dahil etmek hepimizin de yanlışı olur.

0|0
    0|0
  • Cem Yılmaz'ın espirileri genelde bel altı hic samimi bulmuyorum anca pıc pıc espiriler yapıyor mimiklerim bile hareket etmiyor. ama ATA DEMİRER oyle mi ne kondom'dan bahsediyor ne bir baska bel altı espiri yapıyor. en azından cem kadar bel altı mizah yapmıyor. dogal samimi taklit ustası bir komedyenimiz..

0|0
    0|0
  • Cem yılmaz'ı herkesden önce izlediğinde komiktir. Topluma mal olduktan sonra bokunu çıkarıyorlar, kabak tadı veriyor... Yine de cem yılmaz candır...

0|0
    0|0
  • normal bir şekilde izliyorum gülmek için değil kasmıyorum gülecem diye ama gülüyor insan elinde olmadan :)

0|0
    0|0
  • keyifli bir adam. gülmek için kendini kasma, emin ol gülersin.

0|0
    0|0
  • Severim. Hakkını verdiğini düşünüyorum. İzlemediğim gösterisi olmasa gerek. Zeki adamdır.

0|0
    0|0
  • Katiliyorm

0|0
    0|0
  • hiç sevmem

0|0
    0|0
  • Bir Kemal Sunal ile Şener Şen olamazlar.. Küfürsüz ve bel altı muhabbeti yapmadan güldüren tek insanlar.

0|0
    0|0
  • aynı seyleri kullaniyo. s. s

0|0
    0|0
  • cem yılmaz türk mizahının yüzüdür esprileri çok zekice hazırlanmıştır ve çok iyi bir gözlemcidir bence kıymeti bilinmiyor ama senin fikrine de saygım sonsuzdur

0|0
    0|0
  • Bence de abartıyorlar. Bende gülmüyom ona :)

0|0
    0|0
  • fundamentals gösterisine iyi güldüm ama çok çok da abartılcak biri değil.

0|0
    0|0
  • Zevk anlayışın yok derim.

0|0
    0|0
  • Cem Yılmaz adamın dibi , Bana göre Türkiye'de stand-up şovu yapabilen tek kişi..

0|0
    0|0
  • türkiyede rakibi var mı ?

0|0
    0|0
  • hastasın sen ondandır:D

0|0
    0|0
  • Çok akıllı zeki adam favorimdir

0|0
    0|0
  • Cmylmz idoldür..
    Tc de tek gecerim.

0|0
    0|0
  • Ben guluyorum

0|0
    0|0
  • Cem yılmaza gülmeyecek adamın espiri anlayışından şüphe ederim. :)

0|0
    0|0
  • gülmemek mümkün değlki senin alıcıda sorun vardır gülemiyorsan

0|0
    0|0
  • Ben de pek izlemezdim... Taki uzun bir otobüs yolculuğuna kadar... İzleyecek bir şey kalmamıştı neyse biraz da şuna bakayım dedim... Gözlerimden yaş gelmişti gülmekten.. Cem Yılmaz farktır :)

0|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=aNVW7ACRkds
    Buna gülemiyorsan sende problem var :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ben de ayni fikirdeyim

0|0
    0|0
  • Gülmek için izlemez isen
    Eger sıradan bıri gibi görürsen baya eglenirsin

0|0
    0|0
  • biraz evet

0|0
    0|0
  • O kadar abartılıyor ki, gülmediğim için kendimi salak bile hissetmiştim.

0|0
    0|0
  • yapmacık geliyo

0|0
    0|0
  • Aynen ben de hiç sevmem...

0|0
    0|0
  • sevmediğimden olsa gerek adamı hiç izlemek bile istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Kafan rahat değilken izlersen güldürüyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...