Sonbahar (kendi kalemimden)?

Sonbahar yalnızlığı daha tercih edilesi. Ellerinden tutabilecek bir yağmur , omuzlarına dokunabilecek sararmış bir kaç yaprak hafifletebiliyor yükünü. Şarkılar bile daha anlamlı , yatağının daha çekici olduğu sabah saatlerinde. Kahven daha bir anlamlı kokuyor ve acılığı daha katlanılası.

Şairin mevsimi değil mi zaten sonbahar. Türlü renklerin karmaşası. Sonbahar da hayal edin bir de Sisler Bulvarı'nı , Attila Ilhan'ın o yumuşacık sesiyle.

Ağzınıza bir ıslık kıvırıp sokaklarda yürüdüğünüzde , suyun üzerinde yalnızlığınızı pekiştiren bir tablo. Realist mevsim.

Duaya falan gerek yok yağmur için. Hava zerrecikleri yarışıyor rüzgarda tenine dokunmak için ve rüzgarın sesi dinlenmeye değer birşeyler katıyor bu senfoniye.

Eğer birini kaybedeceksem böyle bir havada kaybetmek isterim ya da kazanmak aynı şey. Gözlerim mavi değil evet. Ama taşırım rüzgarlı , yıldız dolu akşam vakitlerini gözlerimde insanlığa. Insanlığımız , bir ağaçta titreyen yaprak gibi. Dökülmeye hazır ve kavisler çizerek toprakla öpüşmeye. Çiçeği burnundan çoktan kopmuş..

Hafıza da biriktirilen manzaralar vardır. Birde gözyaşların kalır da tükendiğin yerde , gülersin. Gülersin hayattan elde ettiklerine. Ardına koştuğun şeylerin anlamsızlığı kızarır dizlerinde.

Zannımca bunlar gelecek aklıma ben ölmeden önce. Zihnimin son kıpırtısı ile nidalar savuracağım kestiremediğim ve son duygumla anneme sarılmayı dileyeceğim.

Tersine dönen semazenim ben. Isiktan
kaçan pervane. Kanatlarım olsa da uçmazdım zaten güneşe. Daha oteye gitmek isterdim , güneşi takıp ardıma. Bir ressama suskunluğumu çizdirirdim önce , sonra anlattıklarımı aptal aptal yüzüme bakan insanlara degilde hiçliğe anlattığımı gösteren bir tablo isterdim. Iki tablo yetiyor aslında hayatımı anlatmaya. Işte dünyaya bırakabileceğim mükemmel servet.

Acı duymuyorda değilim aslında gerçekleri yüzüme vurduğum zaman. Hayatımı katlanılası kılanda bu. Yaşadığımı hissettiren.
"Insan acı çekerken yaşadığını hissedebilir.

0|0
12

En İyi Kız Görüşü

• Duyguları betimleyişin çok iyi ama bir kompozisyon yok. Sanki her paragraf ayrı konu gibi. O zaman neden bir yazıda toplandılar?

0|0
    0|0
    • onları bir araya getiren bir yürek
      beyin ölümü geçiriyorum yazarken mantığımı kaybediyorum
      Yüreğinizle okuyun

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• Muazzamsın muhteşemsin bak yemin ediyorum çok yeteneklisin
    bir insan benimde hissettiklerimi nasıl bukadar muhteşem bir biçimde anlatabilir valla seni tebrik ediyorum kardeşim

0|0
    0|0
  • Hiç sevmiyorum sonbaharı karamsar bir havası var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...