Şu din hanesi artık ne zaman kalkacak?

ne zaman artık insanları dinine göre fişlemekten vazgeçecekler sizce? Müslüman yazmayan insanların çeşitli kuruluşlar tarafından takip edildiğini söyledi bir arkadaşım bunun hakkıda ne düşünyorsunuz.
bence din hanesi bir an evvel kalkmalı insanların dini devleti ilgilendirmez

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Bu ulkenin hala islam ulkesi diyenler var bir ulkenin bir dini olamaz kacinci yuzyilda yasiyoruz ilk basta bunu soylemek istedim ve soruya gelirsek eger bir gun herkes kendi dogrularini baskasina dayatmak istemeyip herkesin bir birey oldugunun farkina varir saygi duyarsa boyle durumlarin olacagini sanmam onemli olan insanlarin sayginin ne demek oldugunu ogrenebilmesidir

0|0
    0|0
    • islam dışında din istemeyenler malezya iran ve arabistan gibi ülkelere gitsinler.. orada yasak islam dışı dinler rahat rahat yaşarlar orda

Kızlar Ne Diyor 3

• din hanesi kalkmazda dinini kaldırabilirsin orda. müslüman yhada hristan ya da bdist ya da yahudi yzmak zorunda değil. boş dursun. bende en yakın zamanda yapacam o işi.

0|1
    0|0
    • din haneni değiştirme yoksa takip altına alınırsın dedi devlet kurumları söylendiğne göre müslüma yazmayan hereksi takipe alıyor ve tellerini dinliyormuş.
      nufus müdürlüğündeki görevliler rapor ediyorlarmış durumu hemen..
      eğer böyle bir durum varsa harbiden biz bitmiş bir ülkeyiz
      diğer arkdaşa ayzdıgımı sana da yazdım bu konuda kafamda soru işareti var harbiden acaba gayri müslimler takip edilip fişleniyor mu

• maalsef laik bir ülke değiliz... islam sentezi üzerien kuruluyuz hala daha

• Mesela, şu ‘‘misyonerlere'' karşı açtığımız savaşa bakın. İşimizi gücümüzü bırakıp, bir avuç Hıristiyan misyonerle uğraşıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı bunun için özel toplantılar düzenliyor.
      Hatta Milli Güvenlik Kurulu bile bu konuya el attı. Ben ise isyan ediyorum. Biz Müslümanlar bu kadar mı kendimize güvenemiyoruz? Kendimize ve dinimize olan güvensizliğimiz bu kadar mı derin?
      Ya kendimize güvenmiyoruz. Bu kendi kendimize hakarettir. Ya da dinimize güvenmiyoruz. O daha da ağır hakarettir. Almanya'da sakalı beline inmiş, hırpani kılıklı ‘‘Kaplancılar'' bütün gün sokakları arşınlıyor, Almanya bunlara savaş açmıyor. Biz orada burada dolaşan bir avuç misyoner karşısında tir tir titriyoruz. Ve bu özgüven yoksunluğu ile Avrupa Birliği'ne girmeye çalışıyoruz. Tarih bize şunu gösterdi:Dinler hiçbir zaman zor kullanılarak savunulamaz. Öyle olsaydı, Roma arenalarının gladyatörleri ve aslanları Hıristiyanlığın yayılmasını durdurabilirdi.
      ertugrul özkök

• Burası İslam ülkesi. Kesinlikle kaldırılmamalı. Beğenmeyen mensup olduğu dini aynı dine sahip ülkede yaşasın.

0|0
    0|0
    • Dünyada İslam'a bu kadar baskı varken kimliğimde yazmasından gurur duyarım.

• beğenmeyen nereye gitsin? tut ki ateistim? ateistler için ülke mi var "ayrıyeten" de kendi ülkesine diyorsun? tut ki agnostik biriyim. böyle saçma cevap görmedim! bana ne senin inancından ya da sana ne benimkinden. hani allah ile kul arasındaydı?

• İslam ülkesiymiş. Senin o ağzını... Edecek küfür bulamıyorum. Bu kadar cehalet olamaz, katil edeceksiniz adamı.

• sadece din mi?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• haklısınız devlet mılletının dını ıle mezhebı ıle alakadar olmamalı, eskı duzende vardı kımseyıde pek alakadar etmezdı.. * sımdı bıldıgın damgalanıyor ınsanlar.. sankı eskı duzen daha ıyıydı.. demokratlastıgımızı sanırken gıttıkce kul olup kolelesıyoruz sanki!!

1|1
    0|0
    • ne kada dogru biliyorum ama izmirde bir hristiyan arkdaşım demişti. din haneni değiştirme yoksa takip altına alınırsın dedi devlet kurumları söylendiğne göre müslüma yazmayan hereksi takipe alıyor ve tellerini dinliyormuş.
      nufus müdürlüğündeki görevliler rapor ediyorlarmış durumu hemen..
      eğer böyle bir durum varsa harbiden biz bitmiş bir ülkeyiz

• bense hiç şaşırmadım!!!

• Mesela, şu ‘‘misyonerlere'' karşı açtığımız savaşa bakın. İşimizi gücümüzü bırakıp, bir avuç Hıristiyan misyonerle uğraşıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı bunun için özel toplantılar düzenliyor.
      Hatta Milli Güvenlik Kurulu bile bu konuya el attı. Ben ise isyan ediyorum. Biz Müslümanlar bu kadar mı kendimize güvenemiyoruz? Kendimize ve dinimize olan güvensizliğimiz bu kadar mı derin?
      Ya kendimize güvenmiyoruz. Bu kendi kendimize hakarettir. Ya da dinimize güvenmiyoruz. O daha da ağır hakarettir. Almanya'da sakalı beline inmiş, hırpani kılıklı ‘‘Kaplancılar'' bütün gün sokakları arşınlıyor, Almanya bunlara savaş açmıyor. Biz orada burada dolaşan bir avuç misyoner karşısında tir tir titriyoruz. Ve bu özgüven yoksunluğu ile Avrupa Birliği'ne girmeye çalışıyoruz. Tarih bize şunu gösterdi:Dinler hiçbir zaman zor kullanılarak savunulamaz. Öyle olsaydı, Roma arenalarının gladyatörleri ve aslanları Hıristiyanlığın yayılmasını durdurabilirdi.
      ERTUGRUL ÖZKÖK

• Nüfusa gidip sildirebilirsin veya istediğini yazdırabilirsin.

0|0
    0|0
    • onu bende biliyorum ama kola değil. islam yazmayan insanlar fişleniyor ve çeşitli kurumlar tarafından takibe alnıyorlar

• Evet haklısın biliyorum, duruma ben de karşıyım.

Yükleniyor...