Türkü ve halk müziği dinleyen var mı?

En sevdiğiniz türkü ve sanatçısını yazar mısınız? Ben genelde türkü dinlerim neden bilmiyorum ama :) Türkü dinleyen çok az gibi.. Kendimi bu konuda yalnız hissediyorum :) Bildiğiniz , dinlediğiniz , en sevdiğiniz türküyü paylaşır mısınız?

Şimdiden teşekkürler :D

Güncellemeler:
Benim dinlediklerimden bazıları ; Güler Duman , Kıvırcık Ali , Gökhan Doğanay , Yıldırım Budak , Zara , Musa Eroğlu , Yavuz Bingöl , Yudum , Ali Özel , Gülşen Bütün , Seyfi Yerlikaya , Nurettin Rençber , Aynur Doğan , Özcan Türe , Yusuf Gül , Tülay Maciran , Ali Karataş , Ahmet Kaya , Özlem Özdil , Onur Akın :)))

0|0
830

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 30

• http://www.youtube.com/watch?v=rWGPjMWj1kw

Türküler özümüz, sevilmez mi hiç. Her biri özeldir, halkın bağrından kopmuştur. En sevdiğim yok, hepsi en sevdiğim, bunlardan birisi, umarım keyfle dinlersiniz.

0|2
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Türküler bizim özümüz bayaa bir türkü bilirim ezbere Sabahat akkiraz eski libas bayılırım bu türküye ama genelde de pop dinlerim

0|0
    0|0
  • Olgun Şimşek

0|0
    0|0
  • Türk halk müziği dinlerim. Çökertme Türküsü.

0|1
    0|0
  • tabi ki dinliyorum ama öyle en sevdiğim diyebileceğim aklıma gelen yok çünkü hepsi birbirinden güzel ve anlamlı

0|0
    0|0
  • Yeterli olur galiba. Mekanın cennet olsun büyük usta.

http://www.youtube.com/watch?v=TwpVZEsi8CA

0|0
    0|0
  • Türkü bilmeyen, Türk'ü bilmez.

0|0
    0|0
  • Tolga çandar sesi çok hoş ve çok güzel söyler. Birde kubat var oda çok tercih edilendir ama tercihim tolga çandar

0|0
    0|0
  • türkü söyleyebilene hastayım ama türkü söylemek adına böyle bir boğma moduna girenlere deli oluyorum. hakkını verebilen çok az

0|0
    0|0
    • bende çok güzel söylüyorum :)

• dinlerim:)))
      canlıyayına hazırlanırken mesela biçoğunu dinleyemezdim. tonları ayarlayıp kulaklıktan başka şarkılar dinlerdim. böyle türkü kokmaya çalışıyolar falan. gerek yok bu havalara:)))

• Türkü sevmem ama haşk müziği iyidir
    Livaneli favorimdir mesala :) mahsuni de iyidir

0|0
    0|0
  • Severim, seviyorum, dinlerim.
    Zara dinlerim genel olarak.

0|0
    0|0
  • evet...
    -Mustafa Yildizdogan
    -Ahmet Safak
    -Osman Öztunc
    -Atilla Yilmaz
    -Ibrahim erkal
    -Ozan Ünsal

0|0
    0|0
  • Zamanında Grup Çığ var idi. Sonra Ayrıldılar. Oğuz Aksaç'ı eklemek isterim. Kirpiğin kaşında değdiği zaman

0|0
    0|0
  • Turku ve halk muzigi candir.

0|0
    0|0
  • Ben dinlerim ve çok severim her yörenin türküsü ayrı güzel

0|0
    0|0
  • Türkü sevmem hatta nefret ederim gibi birşey

0|0
    0|0
  • Ben Türk sanat/halk müziği dinliyorum, erkan ogur çok iyi. Onun söylediği bir çok parça iyi:) zahit bizi tan eyleme, zeynebim, bülbülüm altın kafeste

0|0
    0|0
  • nurettin rençber dinlerim

0|0
    0|0
  • az evet

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 7

• Beyaz Show'a bir türkücü (türkücüydü sanırım) gelip "Türkü, anonim olur."dedikten sonra türkünün ne olduğuyla ilgili aklım bayağı bir karıştı ama modern anlamda halkın da "türkü"diye algıladığı şeyler arasında Karadeni Türküsü dinlerim. Kazım Koyuncu, Şevval Sam, Volkan Konak, Selçuk Balcı gibi... Ahmet Kaya da dinleyebilirim. Biraz ağır geliyor ama dinlerim yani.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
    • sağ olasın canım sana da günaydın :)
      Bende Karadeniz türküsü olarak , Volkan Konak & Selçuk Balcı dinlerim. Ahmet Kaya iyidir.

• 0|1
    0|0
  • https://m.youtube.com/watch?v=Ud0FzHpZqEw
    bu aralar en cok kenani dinlerim. ama genelde kivircik ali, muharrem temiz favorilerim

0|1
    0|0
  • Özel biri yok ya ama severim tűrkuyu beni alir baska diyarlara goturur

0|0
    0|0
  • Plak seviyorum

0|0
    0|0
  • Türkü ve özgün müzik dinliiyorum.

0|0
    0|0
  • Sevcan orhan güler duman. sabahat akkiraz orhan hakalmaz