Kitap kurtları bir bakın lütfen, roman okuyamıyorum ( tek cümle olsa bile yardımınıza ihtiyacım var )?

arkadaşlar ben kitap okumayı çok seven biriyim. genellikle araştırma, inceleme ve tarihi olan akademik kitapları çok seviyor ve okuyorum. ama ne yazık ki klasik romanlar dışında roman okuyamıyorum. kendimi ne kadar sıksam da okumak için bunu beceremiyorum. mesela orhan pamuk'un benim adım kırmızı, sessiz ev, kar gibi kitaplarını alıp okumaya başladım her birini 50 e geçmeden bıraktım. çünkü okuyunca çok sıkıldım ve bu roman antipatikliği beni rahatsız ediyor. inanın araştırma akademik kitaplarını çok ama çok seviyorum. sizce bu romanları ( klasikler hariç) sevmeyişimin nedeni neyden kaynaklanıyor? araştırmacı bir kişiliğe sahip olduğumdan mı? sizce buna üzülmesem mi? inanın bu beni çok üzüyor...

not: yükarda dedim ama tekrar diyeyim en ufak yanlış anlaşılma olmasın. klasik romanları çok seviyorum. akademik araştırma- tarih kitaplarını çok seviyorum. ama iş normal romanlara gelince okuyamıyorum.

lütfen teselli edin. inanın sırf bu takıntım yüzünden internet kafeye gidip bunları yazıyorum.

Güncellemeler:
...

0|0
21

En İyi Kız Görüşü

• İlgi alanlarina göre kitaplar oku ne biliym macera aksiyon seven birine aşk romanı okumak sıkıcı gelebilir mesela

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• ilgine çeken kitapları al

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...