Fotoğrafçılıkla ilgilenenler fotoğraf cekmeyi sevenler?

Fotoğraf cekmeyi çok seviyorum ama artık profesyonelce biseyler yapmak istiyorum 8 mp kamera ile olmuyo artık :D orjinal bir fotoğraf makinesi alacagim ama fotoğraf makinesiyle pek fotoğraf çekmedim nasıl kullanilir iyisi nedir bilmiyorum bilenler fikirleriniz nedir bakalım?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Açılın ben fotoğrafçıyım :D. İşe ilk olarak ne tür fotoğraflar çekiceğinle başlayalım. Portre, makro, manzara vs. buna karar verdikten sonra önemli olan makine değil ışık ve objektiftir. İyi bir fotoğrafçı dikiş makinesiyle bile fotoğraf çekebilir Ara G. Sonrasında da en önemli olan konu deyimler ve kurallar kalıyor geriye. Kuralları ve teknikleri anlatan pdf dosyası mevcut yollayabilirim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Galaxy S5 al hem telefon hem karema

0|0
    0|0
  • Canon 650d veya 600d önerebilrim sana. Ben biraz daha kaliteti tam pro makine istiyorum diyorsan Canan 60d öneririm ;) Nasıl kullanılacağını öğrenirsin kurcalyarak ve makinanın üstündeki işraret ve yazıların anlamını öğrenerek zorlanacağını düşünmüyorum :) Bazı çekim teknikleri nasıl havada nasıl çekmen gerektiği lensler vs... internette bolca bilgi bulmak mümkün zaten.

0|0
    0|0
  • Sırf millet artislik olsun diye son zamanlarda fotoğraf dünyasına bu kadar merak sardı.
    Bende bu yüzden soğudum doğrusu. Yoksa çok seviyorum ama bilerek profesyonel bir makina almıyorum.
    Bu konuda sana yardımcı olacak birçok site var. Onlardan birkaçını incelemeni tavsiye ederim

http://www.fotokritik.com

0|0
    0|0
  • bende çok severim fotoğraf çekmeyi sana tavsiyem canon 600d ya da 650 de olabilir bazı kampanyalarda 3 objektif le veriyorlar bence o şekilde al öğrenme işine gelirsek internette ne nedir nasıl yapılır fotoğrafçılıkla ilgili birçok site var

0|0
    0|0
  • Nikonun fotoğraf kalitesi canondan iyidir ancak canonunda video çekimi daha iyidir fotoğraf çekmeyi seven birisin anlaşılan sana nikonu öneriyorum.

0|0
    0|0
  • d650 kit 18-135 ıs lens.. yerinde bir başlangıç olur

0|0
    0|0
  • Canon 650 iyidir sana

0|0
    0|0
  • Canon 550d var. Memnunum ücretli çekimde yapıyorum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben bayılırım fotograf çekinmeye
    bu marka çok iyi alabilirsin
    www.keywestvideo.com/.../

0|0
    0|0
    • @Layyykss mark 3 güzel makinedir de arkadaş yeni başlıyor fotoğraf çekimine bu makinye 7 milyar verip çöp etmesine gerek yok. Fotoğrafı makine çekmez kendini geliştirdikten sonra hasselblad bile alabilir.

• Yeni başlayacaksan canonu öneririm ilerlediğin zaman nikon kullan ben mesela altı aydır nikon d5200 kullanıyorum ondan önce yani ilk başladığım zamanlar canon 650d kullanmıştım

0|0
    0|0
    • Ama nikonun fotoğraf kalitesi tartışılmaz.

• teşekkür ederim :D

• Rica ederim :)

Yükleniyor...