Kitaplar ve yurdum insanı?

Arkadaşlar, kitap okuma alışkanlığınız ne durumda?

Güncellemeler:
Daha önce de sormuştum arkadaşlar. Şahsen çok dikkat ettiğim bir konu bu. Durumunuzu paylaşırsanız beni memnun ederseniz. Ayrıca bu konuda sıkıntısı olan arkadaşlara yardımcı olmaktan hiç çekinmeyeceğimi belirtmek istiyorum.

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• En yakin arkadaşım onlar. Evet evet gerçek

0|0
    0|0
    • Ne yazık ki benim içinde öyle...

• İnsanlar vardır ama benim zihnime en yakin yine kendi seçtiğim kitaplar olabilir. Bu anlamda bu problem değil. Zira çok okuyan insan denen varligin be denli cikarci ve hilekar olduğunu bilir. Çevredeki en iyi arkadaşlar gün gelince birbirine düşer bir şekilde. Kimsenin yillaar süren dostluğu yok birkaç istisna hariç.

Ha ama eğer ki sen arkadaş bulamadigin için kitaplara sarmissan o başka.

• Arkadaşarla ilgili illa bir sorun olması sonucunda zaten kitaplar en iyi arkadaş oluyor.

Kızlar Ne Diyor 6

• 2-3 günde bir kitap bitirebiliyorum. Ama sınavlardan fırsatlayamıyorum bir türlü.

0|0
    0|0
  • şu an aşkın terapı rumı
    okuyrum
    haftada 1 kıtap bıtırırım
    bazende canım ıstemez ayda 1 bıtırırım

0|0
    0|0
  • Ninni niyetine matematikle ilgili bir şeyler okuyabiliyorum. bir de konuşmamı ses tonumu daha da güzelleştirmek icin okuyorum. :) kitapları nelere alet ediyorum ya

0|0
    0|0
    • Bence güzel şeylere alet ediyosunuz kitapları. Hiç aksini düşünmeyin.

• o kadar da net konuştum ama yok yok bir gün başımı alıp gidicem. :)

• Biraz farklılık güzel olmaz mıydı? :) Çünkü sizin hayalini kurduğunuz seyahat, gemi vs. olaylarının niyeyse insanları hepsi hayal ediyor. Yani Çoğu insanın hayali aynı şeyler :) Az biraz değişiklik ve okuma açısından sınırların dışına çıkmanın bizi çok daha mutlu kılacağı düşüncesindeyim :)

• İlk okulda hiç sevmezdim ortaokulda her tenefüs arası okurdum şu anda her gün okurum

0|0
    0|0
    • Bombasınız. İlkokuldan ortaokula o geçişte sizi gaza getiren ne oldu kitap konusunda da teneffüslerde bile okumaya başladınız?

• Annem edebiyat öğretmeniydi zorla ve çok sıkıcı şeyler okuturdu kendi seçimimi yapmaya başlayınca sevdim

• Ama biliyormusunuz, zincirlerinizi yine de erken kırmışsınız. Tebrik ederim. Müdaheleniz geç olmamaış.

• haftada 1 kitap ancak bu aralar fırsat bulamıyorum malesef

0|0
    0|0
    • Haftada bir kitap yılda 48 küsür zor zamanları çıkaralım 30-35 diyelim senelik. Süpersiniz bence.

• Haftada bir kitap bitirmeye çalışıyorum ders çalışmaktan kitap okucak vakit pek bulamıyorum ama yazın okurym sürekli

0|0
    0|0
    • Haftada bir normal olanı bence. Gayet başarılısınız diyebiliriz.

• :)))

Erkekler Ne Diyor 7

• kitap sararsa bir haftada bile bitirebilirim. kitap kurdu değilim beğendiğim kitap olunca okurum.

0|0
    0|0
    • Ben de bazen sizin modunuza giriyorum. Sararsa soluksuz. Sarmazsa 2-3 kitabı aynı anda okumaya başlıyorum.

• Kimse sallamasın Türkiye istatistiklerine göre 10 yılda 1 kitap diyor, Japonlar yılda 25, isviçreli 10 kitap okuyor faydalarına bakalım Türkiye teknolojisi ve bilimi her iki ülkeyle kıyaslanamaz bile

0|0
    0|0
  • Yahu ne kitabı, sorulan soruları okumuyorlar daha.

0|0
    0|0
    • Herkes öyle değildie yahu. Hakkını yemeyelim arkadaşların :)

• Genelleme yapılacak kadar var. Kitaplara gelirsek Türklerin kitap anlayışı şu tarz şeyler:
      "Okumuyorum eksikliğini hissetmiyorum."
      "Biz öyle kitaplardan falan değil hayattan öğreniriz."

• Ne yazık ki...

• Haftada 3 taneden az değil

0|1
    0|0
  • ayda iki kitap bitiriyorum zaman buldukça okuyorum senin anlayacağın

0|0
    0|0
  • 2 haftadaa 1 tane

0|0
    0|0
  • Hâlâ aliskanlik kwzandigimi dusunmuyorum. 2 yil once basladiydim bu işe

0|0
    0|0
    • Umarım kısa süre içerisinde çok güzel yol alırsınız.

• Eyvallah

• Rica ederim :)

Yükleniyor...