Türkiyede rap müzik sizce nasıl?

türkçe rap deyince akla gelen ilk isimler sagopa ,ceza,fuat,illa hakan vs vs... sizce türkçe rap ülkemizde nasıl? geliştirilmeli mi yoksa yeterli seviyede mi.. birde size göre sagopa ceza mı?

0|0
7|11

En İyi Kız Görüşü

• Sagoyla ceza kıyaslanamaz , sago ezer adamı :)

Arada aklıma gelirse dinlerim ve türkçe rap iyi değil diye düşünüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 11

• Piyasaya yeni çıkan kendilerine arabesk rapçı diyen sefil bilolar haricinde hepsi yeterli seviyede. Ama sagonun ayrı bir yeri var.Zamanla gelişecek

0|0
    0|0
  • Rap müzik başlı başına bir saçmalık zaten.. Türkiye'de de, şahtı, şahbaz oldu işte..

Ama bu güzel lan. Karakter sahibi en azından: link

2|1
    0|0
  • Zamanında sorulmuştu.Benzer bi cevap vereceğim doğal oalrak.Çok küçük yaşlarda şiddet Cartel grubuyla rap müzikle tanıştım.İğrenç gelmişti.Seste bile şiddet içeriği vardı.Birkaç yıl sonra ( 1998 ) aynı tarzda farklı adamlar ortaya çıktı ki şu an Türkçe Rap müziğin öncüleri oalrak gördüğüm insanlardır.Fikirlerim tamamen değişti.Fakat daha sonra biraz da bu öncülerin lakaytlığı ve kişisel kontrol sorunları sebebiyle fena halde zarar gördü rap müzik.Çok büyük bir hayranı olduğum müzik tarzının bu aralar önüne ' arabesk ' takısı gerelerek anılması beni utandırıyor.Böyle olmamalıydı.2 ayrı müzik türü aynı parçada yer alamaz.Slow pop'a anlayış gösterebilirim ama türkü rock diye bir müzik tarzı olabilir mi?Olamaz.Dolayısıyla arabesk rap de kabul edilemez birşey olarak geliyor bana.Yoksa Mode XL ve Norm Ender gibi insanlar bu müziği çok iyi yerlere getireceklerdi eminim.Türkçe rap hakkında son söyleyeceğim şey debu büyük travmayı atlatmasını dilediğimdir.

0|0
    0|0
  • Bence fazla zorlamadan, çaktırmadan uzasınlar. Hadi kapattık gözlerimizi bakmıyoruz. Bir daha gelmesinler.

0|0
    0|0
  • Rap tarzında dinlediğim tek grup tunisiano.

Fransızca rap.. link

1|1
    0|0
    • türkçe dedik abi biz fransızca ya fransız kalıyoruz biraz :D

• Şöyle de bir şey var. Çok güzel harmanlamış adamlar.. link

• Düet bu.. Sona doğru bi eleman daha var.. Yok böyle bir gırtlak. .

• bence gayet başarılı ben bir rockcu olaraktan ceza ve norm ender yada erman ı çok severim

herkes ceza yı çocuklar dinliyor diyor ama ceza türkiyede kimsenin başaramadığını başardı ve snoop dogg gibi amerikanın en büyük rap cilerinden biriyle düet yaptı (:

0|0
    0|0
  • Ben en son "biz dört kişiyiz gardaş"ta kaldım.

0|0
    0|0
  • Mümkünse yok edilmeli.

0|0
    0|0
  • ergenler bastı türkiye de.Herkes mc amk

0|1
    0|0
  • Sadece ceza rap nedir bilio . Diğerleri kıytırık arabesk rap cart curt rapi sewmem ama ceza işi bilio adama laf yok .s

0|0
    0|0
  • dj akman :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...