Günlük tutanlar?

Hala benim gibi günlük tutanlar var mı? Merak ettim.

Güncellemeler:
Evet, Malesef insanlar artık kendine vakit ayıramaz hale geldi..

0|0
23|10

En İyi Erkek Görüşü

• 1998-2005 arası çok yazdım. 2005'ten sonra sadece 1 gün yazabildim. Bu internetin de bir etkisi oldu tabii.

"Gelecekteki ben"e kendin mektup yazmak hoş bir deneyim. Yıllar sonra okuyunca değişik duygular yaratıyor.

0|0
    0|0
    • aynen çok haklısın yıllar sonra okuyunca insan kendine çok şey söyleyebiliyor :)

Kızlar Ne Diyor 23

• 1997-2001 kadar her günümün not ettim sonra 2008-2009 da yine ayni sekilde , simdi sadece önemli bir gün oluyorsa not ediyorum

0|1
    0|0
    • peki bu önemli durumlar ne sıklıkta?

• e buda günlük sayılır işte yeter :)

• gecmisi unutmakta gerek sayin gurum

• Muzeye kaldıralım sni kanka.

0|1
    0|0
  • Var :)))

0|1
    0|0
    • ne zamandır?

• Öyle kalcak tabi bizim ailede öyledir yaşında bir babanem var herşeyi hatırlayıp anlatırrr

• Heves edip başlıyorum sonra yazmayı unutuyorum yarıdan devam edince acayip birşeyler oluyo artık hatırlamak istediğim önemli şeyleri yazıyorum

0|0
    0|0
    • hatırlamak istemediğin şeyler daha çok şey gösterir insana.. bu yüzden normal tutmanı tavsiye ederim.

• insan neleri unutuyormuş ben okudukça tuhaf şeylerle karşılaştım.. neyse herksin kendine göre fikri var saygı duyarım.

• tutuyorum ama artık oda teknolojik oldu arasıra yazıyorum işte :)

0|0
    0|0
  • Günlük tutmanın mantığını anlayamıyorum anlamadım yaşayıp ölmek en güzeli ^^

0|0
    0|0
    • her zaman mantığını anladığın şeylerimi yaparsın?

• Yaşandı ve bitti önümüze bakalım ^^

• Yaa ben hiç tutamıyorum siz nasıl tutuyosunuz? 9656345 kere tutma girişiminde bulunmuştum eskiden ama her seferinde günün yorgunluğuyla günlük tutmak yerine uyumayı tercih ettim:D İstikrarlı olarak en fazla 2-3 gün not etmişimdir:D

0|0
    0|0
    • çok yorgunsam ertesi güne bırakıyorum ama dünü bile hatırlamak bazen çok zor oluyor... o yüzden akşamdan halletmek için kendimi çok zorladığım olmuştur.

• hala tutarım ama hergünü yazmam. Özellikle okul döneminde yazdıklarım hala duruyor. okudukça bambaşka duygulara bürünüyorum..

0|0
    0|0
    • sorma ya bilmem kaç yıl önce konuşutuğum bir lafla kendi kendimi şaşırtıyorum.. insanın bazı zamanlardaki psikolojisi uzun zaman sonra bile bulunamayabiliyormuş. dünyanın en ilginç romanı herşey gerçek hatırlamasak bile yaşadığımız şeyler :)

• hiç sorma o zamanlardaki kendimi dışardan görmek gibi... kurduğum cümleler, saçma şeyler için üzülüp ağlamalar... çok farklı bir duygu

• insan 10 gün önce söylediği bişeyi düşününce bazen ne alaka diyebiliyor :) bunun tersine çocuk aklıyla söylediği bişeyede vay be 20 sene sonra düşünemediğim bişey söylemişim de diyebiliyoruz.. durmadan öğreniyoruz..

• Yok ya ne günlüğü uyandım kahvaltı yaptım temizlk yaptım nette takıldım aksam yemeği yedim uyuyom mıu yazcam hergün:D

1|1
    0|0
  • Günlük tam olmasada şiir ve düşüncelerimi yazdigim bir kitabım var yillardir

0|0
    0|0
  • ben bir ara tutuyodum sonra evdekiler okur dıye bıraktım :D

0|0
    0|0
    • ilginç ama kağıda yazman şart değil pc yede yazabilirsin ben öyle yapıyorum.

• yok ya öyle tadı çıkmıyo :D

• tadı bugün çıkmaz belki ben öldükten sonra okuyanlar çıkarır ama birgün hayatımızda aklımıza gelmeyez şeyleri hatırlatıyor.

• Günlük değilde ona benzer anı defterim var. En mutlu anılarımı ve kötü anılarımı yazarım unutmuyum diye. Birde birine özel yazdıgım vardı hep saklarım

0|0
    0|0
    • buda değişik bir fikirmiş.. olabilir tabi özetlenmiş günlük gibi :)

• Pekte ıyı sayılmaz ama guzel gunlerım oldu yasadıgım bazı ınsnlarla hıc unutmam

• unutulmayan zaten unutulmaz ama bazı durumlar sonradan çok ilginç şeyler gösterir insana.

• Evet tutuyorum hatta süslü püslü bir günlük bile aldım :) bence güzel bir alışkanlık yazmak , günlük tutmak. Hemde rahatlatiyo baya

0|0
    0|0
    • çok rahatlatır ama yıllar sonra okumak çok daha farklı. ne zamandır tutuyorsun peki?

• anladım.. inşallah düzeni bozmazsın çünkü zaman çok hızlı akıp gidiyor ve geriye döndüp baktığında hiçbirşey olmamış gibi düşündüğün yıllar geçiriyorsun.

• Haklısın:)

• 2007 yılından kalma bir günlüğüm var, denk geldiğimde hep okur ve gülerim..
    Fakat şu an tutmuyorum..

0|0
    0|0
  • Ben hala tutuyorum 10 yaşımdan beri artık bir arkadaş gibi yazıyorum

0|0
    0|0
  • benimki daha çok haftalık aylık falan hergün yazmıyorum ama aklıma geldikçe karalıyorum bişeyler.

0|0
    0|0
    • o şekilde yazınca düzensiz olur gibi geliyor bana.

• Hep güllük gülistanlık değil ama kötü şeyleri hatırlamak istemiyorum yazmanın alemi yok bence

• insan eğlencelerini anlık yaşar ama hatalarını hayatının tamamında kullanır.. tabi senin ne istediğine bağlı

• Int üzerinden bir siteye yazıyorum.
    Terapi gibi geliyor bana.
    Ve sizi tebrik ediyorum, bir erkek olarak ve ciddi bir yaş aralığında hala günlük tutabildiğiniz için.

0|0
    0|0
    • 10-15 yıl önce yazdıklarımı okuduğum zaman hergün daha fazla ayrıntıya girerek yazmaya çalışıyorum.. yani sadece olan biten değil kafamdaki düşünceleride.. çünkü eskiden çok şeyi yanlış yorumlamışım hatta bazen kendime ne kadar salakça davranmışım saçmalamışım falan vs vs.. diyorum :)

Ayrıca yazılabilecek en iyi kitabı yazıyorum.. Hayal yok, kurgu yok hepsi gerçek ve ben bunları şimdi hatırlamasam bile yaşadım.

Teşekkür ederim, 15 yaşımdan beri hergün yazdım ve yaş ilerledikçe geçmiş daha da değerleniyor.

• Muhteşemsiniz.
      Insanın dönüp şöyle geriye baktığımda hiç birşey hatırlamıyorum resmen.
      Onca yıl hafızamda kayıp.
      Sizin ne güzel anılarınız ve günlüğünüz sayesinde hala taze.
      Çok geç kalmış hissediyorum ama sanırım yakın bir zamanda bende bir ajanda alıp tutacağım.

• Teşekkür ederim bu annemden kalan bir alışkanlık bana hergün diçlerini fırçala der gibi günlüğü unutma çokta geç yatma derdi.

Az önce 1997 de bugün ne yaptığımı okudum.. söylemeyim ahmağın önden gideniymişim :)

Defter almana falan gerek yok online takvim siteleri var mesele google/calender gibi.. üyeliğin varsa gir yaz 5 dakka sürmez hergünü sayfasına yazarsın ben öyle yapıyorum.

• Ikinci siniftan lise mezuniyetime kadar ama simdi yok yaklasik alti yil oldu

0|0
    0|0
  • Tamı- tamına 12 yıldır her gün yazarım 5 tane günlük bitirdim ama hepsini saklarım

0|0
    0|0
  • Hep heves ediyorum ama devamı gelmiyor. :/

0|0
    0|0
    • başka şeylerle uğraşmak daha mı cazip yoksa.. benim gibi akşamları gözlerini açık tutmakta zorluk mu çekiyorsun? :)

• Defterde tutmak daha zevkli yazmak zor gelsede

• ilk 10 yılı deftere yazdım saklayacak yer bulamadım sonra onları pc ye aktardım yaktım şimdide pcden devam ediyorum.. evet yazmayı bırak bazen ayakta kalmak bile zor ama alışmışım yazmayınca uyuyamıyorum.

• 5 yıldır her gün

0|0
    0|0
  • Önceden çok saçma bulurdum ama günlük olarak değilde canım sıkıldığında bir deftere yazıyorum ! Evlendim eşimin yüzüne karşı konuşamadıklarımı yazıyorum ! Onu üzmemek için sanırım

0|1
    0|0
    • onu annemde yapardı ama onları ilerde okumak işleri kötüye götürebilir.

• Okusuuun mal değilse hatasını anlar belki napacak öldürene kadar dövecek mi ! Bırak allah aşkına ya ! 3 aylık evliyim ve kağıda yazdığım cümledn biri evlilikten pişmanım bekarken bundan iyiydim !

• kocan değil sen ilerde okursan demek istemiştim ama neyse sen baya dolusun galiba tavsiye istersen hamile kalma sonra pişmanlığın ne olduğunu daha iyi anlama.

• Yazar yazar yakarım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• eskiden tutuyordum
    sonra internet girince hayatima
    eskisi kadar degil

0|1
    0|0
  • 2007-2009 arası tutmuştum. Hala duruyor.

0|1
    0|0
  • tutuyordum ama annem ve kardeşlerim özel hayatıma o kadar saygı duydular ki (!) tutmayı bıraktım bişey varmış gibi herkes neden okumak ister anlayamıyorum odama da saygı yok zaten isteyen girip çıkıyor eşyalarım güvende değil:(

0|0
    0|0
    • internetten tut kimse bulamaz.

• google a yaz çıkar

• peki sağol:)

• Günlük bir ara yazmıştım ama sonradan bıraktım , sırlarımı yazmadım.
    Ayrıca insan günlüğünden bile sır saklayabiliyor olur da biri okursa diye. :)

0|0
    0|0
    • kişiye göre değişir ben saklamam ama günlüğü deftere yazmıyorumda zaten.. pc ye kaydediyorum.

• pc tabi daha güvenilir ama yine de her şey yazılmıyo... Duygular mesela tam aktarılmıyoo:)

• günü hatırlatacak kadarını yaz okuyunca geriye kalanı hatırlarsın.

• Kafam günlük gibi.

0|0
    0|0
    • 3 gün önce sabah kahvaltıda ne yedin?

• 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir,5 tane zeytin , domates,1yumarta 1dilim tam buğday kepek ekmeği.

• gun icinde yaptiklarimi dusunuyorum aksam ama yazmiyorum her gunum. ayni geciyor kayda deger birsey yok

0|0
    0|0
    • yanı gibi görünüyor ama düşününce bazı şeyler çıkıyor onlarda yeter belki?

• Ben:) herşeyi yazarım kanka. Yazmak ve okumak çok hoş bence...

0|0
    0|0
  • yok hiç tutmadım.

0|0
    0|0
    • tutmak lazım kardeş sonraları okuması çok farklı bir duygu.

• kağıda günlük yazdım elimde tutuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...