Dünya tarihi daha çok hangisinden ibaret?

Evet bildiğiniz üzere dünyamızın 4,5 milyar yıllık tarihi yalnızca iki ögeden ibaret. Timur, Cengiz, İskender, Napoleon, Tran Hung Dao, Büyük (Deli) Petro, A. Lincoln, Jül Sezar, Hannibal gibi isimler önemsiz, gereksiz. Peki sizce bu iki büyük öğeden hangisi dünyamızın tarihinde daha büyük yere sahip?

Not: Soru %99 İroniyle, el değmeden paketlenmiştir. Kesinnikle Osmanlı ya da Atatürk karşıtlığı içermemektedir.

• Şanıyla İhtişamıyla Devlet-i Al-i Osmani
    33% (1)100% (9)83% (10)Oy Ver
  • Atam Atam Sen Kalk Ben Yatam 1881-... :(((
    67% (2)0% (0)17% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ya Allah aşkına şu soruyu ciddi cevaplamayın. Ya bir okuyun yahu bir bakın bakalım ne demişim. Soru tamamen ironik. Gerçek bir soru değil. Tarihi Atatürk ve Osmanlı'dan ibaret sananlarla dalga geçmek için sorduğum bir soru.

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Soruyu gayet orjinal :) Ama tarihi sırf osmanlı ve atatürkten ibaret sananların anlamaması çok normal :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şanıyla İhtişamıyla Devlet-i Al-i Osmani

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Dünyanın 4,5 milyarlık tarihinde en büyük yer "Afrikalı Havva"nın :)

Dünya tarihini böyle tek tek şahısların değil, sınıf çatışmalarının sürüklediği görüşündeyim. Yazdığın isimlerden seçim yapmam

0|1
    0|0
    • Ah orada ne yazdigini bir anlasaniz. Bu soruyu ciddiye almasaniz. Ne guzel olacak.

• İnsan sorduğun için Afrikalı Havva dedim :)

Dünya tarihi, bizim kitaplarda anlatılanlardan çok daha karışık bir şey. Keşke öyle hükümdarlar şu yıl burayı fethetti tarzındaki basitlikten ibaret olsaymış :)

Belli ki tarihe ilgilisin, belki okumuşsundur ama 5 ciltlik Uluslararası İlişkiler Tarihi'ni tavsiye edeyim. Orada Cumhuriyet'in nasıl kurulduğu bile yazılı.

• Ekledim listeme teşekkürler.

• Atatürk'e her zaman saygımız var.
    Ama II. Selim öncesi Osmanlı gerçekten yaşamaya değer okuduğum kadarı ile.

0|0
    0|1
  • Göktürküde unutmayalım :D

0|0
    0|1
  • Tabiki Atatürk gibi kudretli bir paşayı yrtiştiren Osmanlı devletine

0|0
    0|1
  • tarih hun türklerin den cumhuriyete ve sonrasına dayanır da sen asıl merak ettiğin konu ne onu öğrenmek lazım

0|0
    0|0
    • Hocam merak ettiğim bir şey yok bir itirazım var onu dile getirdim. Soruyu komple oku anlarsın.

• ATATURK ILE OSMANLI YI NEDNE AYIRDINIZ ONU ANLAMADM ATATÜRK OSMANLI PAŞASI DEGL MIYDI?

0|0
    0|0
    • Soruyu tam olarak oku. Bak bakalım bu gerçek bir soru mu? "Not" kısmını da mı okumadın yahu?

• uykum çok var :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...