Rusya ve Türkiye devrimini tamamladığında aşk dolu mektuplaşmalarını sindirmeyen emperyalistlerin araya sınır çizdiğini ve Turancılığı ileri?

sürdüğünü biliyor muydunuz?

Türkçü dediğiniz Atatürk ilk anlaşmalarını güçlü olmasını istediği komşularıyla yapmıştır. Çünkü doğuya açılan kapının güçlü olması gerekmektedir ve sınıra karşıdır.

Fakat Türkiye içerisinde bulunan Ermeni çeteleri buna karşı çıksa da neyse ki ''Sovyet RUSYA''da ''LENİN'' yardımıyla Ermeni çeteleri Türkiye'den çekilmiştir. Lenin sadece bununla kalmayıp emperyalistlerin Osmanlı üzerinde ki oyunlarını da tüm dünyaya açmıştır. Yattığı yer nur olmalı..

Zaten daha geçen yıl yine Rus kaynaklarından bu konuda ki haklılığımız ortaya çıkarılmıştır.

Sizce doğuda başka sınır çizmek isteyenlere karşı LENİN'in tepkisi ne olurdu? Tahmin etmek isteyen var mı?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ama Atatürk komünist değildi. ne yazık ki yaşadığı çağın ve toplumun gerçeklerini biliyordu. o yüzden cumhuriyet devrimini yaptı ve bugüne kadar gelmesini sağladı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• evet atatürk türkçü olmadığı için ne mutlu türküm diyene dedi türkiyede yaşayan herkesi türk yapmaya çalıştı güneş dil teorisi diye ırkçı bir teori üretti. tüm anadolu topluluklarının tarihini ortadan kaldırıp sadece türk tarihini yazdırdı ve daha neler...

0|0
    0|0
    • Oldu olacak turancı de madem. yukarıda ki yazıyı okumadın mı?
      Soruya cevap bir de mümkünse.

• yahu attığım linki oku sonra karar ver ne kadar ırkçı olduğuna körü körüne savunma hiçbirşeyi

• O yazıların tek tek kaynağına bakmak lazım...
      Diyelim ki doğru savaşa girecek olanları nasıl motive edersin, ayağa kaldırırsın?
      ''Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum'' o zaman şimdi de azrail diyelim.
      Bu cümlelerin peş peşe bu şekilde yazılmış olması bile iyi niyetli değil ya neyse.
      Ben sana onunla ilgili hak vermediğim noktaları söyledim fakat sen yerin dibine sokmaya yer arıyorsun.

• Atatürk Sovyetlerden yardım aldı bunda bir sıkıntı yok bu çıkar ilişkisi. Doğuda ki sınırdan kastın Kürdistan ise bence Lenin bunu desteklerdi.

0|0
    0|0
    • O dönem için sanmıyorum önce emp. elini eteğini çektikten sonra. Kürt meselesi daha o dönem bu sınırlar içerisine girememişti daha. Çünkü burada ki kürtler bizimle beraberlerdi. Doğunun desteği hiçe sayılamaz.

• Durumun Barzaniyle alakası yok. Herkes Orta Doğu ve çevresinden pay koparmaya çalışıyor ve Kürdistan diye nitelendirilen bölge bunun için büyük avantaj, Türkiye ise tehdit.

• Türkiye doğuya açılan kapı çünkü. pkk nin bölücü olmamasını ancak buna bağlarım.

• Atatürk zaten leninin fikirlerini öngöruyo ve milliyetcilikten uzakta irkci emperyalizmin osmanli koluydu bol parcala icin gereken buydu..

0|0
    0|0
    • Atatürkün milliyetçilik tanımı da saptırılıyor hep. Örneğin kürtler için kendi gazetesinde açıklaması var.

Bir Kürt olmasın ki ailesinde Türk olmasın , bir Türk olmasın ki ailesin de Kürt olmasın gibi bir cümle ile tanımlar ve iki ırkı ayrı ayrı kategorilendirmez bu kendi gazetesinde yayımlanmıştır.. Yani yapmış olduğu şey kesinlikle türk milliyetçiliği değil.

• bende bundan bahsediyorum zihniyet su ki turk turkun dostudur kurt kurtun dostudur diyo osmanli islam catisinin altindaydi kimsenin irki sorgulanmazdi bir butundu fakat simdi amac turkiyeyi eyaletlere bolup buyuk israil projesini hayata gecirmek sanmasinlar ki israil kucuk bir yer vaadedilmis topraklar (mezopotamya) ya hakim olmak icin ellerinden geleni yapcaklar yapiyolar da ittihat terakkinin ataturkle alakasi yok tamammen yahudi kurulusudur

• ha bide sorsan lozan in ataturkle alakasi yok derler oyle sanarlar

• Yaaa biz boşuna rus karılarına hasta olmuyoruz
    bir bidiğimiz var
    Hemen abazayı yapıştırın oohhh

0|0
    0|0
  • Yorumlara baktim da.. SSCP ne yahu?

0|0
    0|0
  • ilginç ama mantıklı bir bilgi gibi kaynak nedir gizli arkadaş?

0|1
    0|0
    • Atatürkün resmi gazetesinden alıntılar.

• Turancılık tetiklenmiştir zaten.

• güzel yazmışında soru yok

0|0
    0|0
  • O SSCP seni silecekti Abd kurtardı bir tarafını bunu da hatırlayın..

0|1
    0|0
    • He canım emperyalistler ne zamandan beri kurtarıcı olmuş? Hikaye okuyarak askerimizi sattırmışlar kore savaşında.. Dışa bağımlı ülke olmuşuz kına yak.
      Sovyet rusyayla gayet iyiydi aramız bozanlar emperyalistler destekleyenlerde kuklası.

• Bu sadece işin bahanesidir, kurtarıcı görevidir Türkiyeyi ele geçirme isteğidir.
      Savaştan çıkanların o gücü yoktu.

• Bahane diyip için içinden çıkamazsın bu olsa olsa ihanet ve nankörlük olur..

• Güzel bilgi, yanlış Milliyetçilik anlayışının canı cehenneme.

0|0
    0|0
  • özet geç, goministlik lafları gördüm arada okuyasım kalmadı

0|0
    0|0
  • Çok cahilsin keşke ölsen

0|0
    0|0
  • Uykumu getirdin ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Devrim kelimesi çok sorunlu bir kelimedir böyle süslü durduğuna bakmayın Sosyalistler maalesef bu kavramın içini boşaltıyorlar ben devrim değil değişim istiyorum

0|0
    0|0
    • Güzel yorum :)

• teşekkürler :)

Belirtiğim şey aslında insani her şeyde gördüğümüz bir şey doğada her zaman değişim hakimdir
      Güneşin doğması
      Enzimlerin besinleri sindirmesi
      Yağmur vs vs :)
      Büyümekte öyle :)

Ama aniden olan olaylar volkan patlaması yıldırım ölüm hep kötülük getirmiştir yani devrim yanlış bir kelime bence

• Ataturk leninci falan degildi bu yaziyi bir yerden okuyupta emen tapiyosunuz nedir bu alip veremedigniz hazmedemediginiz anlamiyorum Ataturk Rusya ya yakinlasildiginda ki b sadece destek almak icindi asil dusuncesini ilerde gosterdi her neyse kominist parti kurulmasina karar verdi cunku bunlari desifre etmek icin her neyse bunlari bilseniz ne olur

0|0
    0|0
    • Leninci mi demişim ben?
      Leninle ortak amaçları ve ortak cümleleri baya var. Örneğin dünyada 2 çeşit ordunun olduğu biri ezilenler, biri zalimler gibi.
      Kendi resmi gazetesinden ve mektuplardan bu bilgilere ulaşabilirsin.

• bir anayasaya bak birde lenini arastir uzun uzun yazmaya hacet yok :D

Yükleniyor...