Kitap okuma aliskanligi nasil elde ederiz?

Kitap bilgi verici bisey bunu biliyorum ama kitap okumaya eriniyirum nasil aliskanlik elde edebilirim...

Güncellemeler:
Peki askla ilgili kitap onerseniz... ?

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kütüphanelerde bol bol vakit geçir. Kitap okuyan insanlarla takil onlarla kitap muhabbetleri kurmak isteyeceksin. Once romanlardan başla. Akici olmasi cok onemli. bir de kitaba vakit ayirman gerwkiyor. Sessiz sakin bir yere gecip en az bir 30 40 sayfa okuman gerek tek seferde. Yoksa kitaptan zevk alamazsin. Kitabi sevmedigini zannedersin. Okudukça özgüven kazanacaksin bu seni daha da motive edecek. Basarirsin umarim. bir de sakin yilmayacaksin :))

1|0
    0|0
    • Ha bir de Okudugun kitapla ilgili muhakkak bir şeyler anlat, yaz veya konuş. Bu senle kitap arasinda bir bağ kuracaktir.

Erkekler Ne Diyor 13

• maalesef bende okuyamıyorum

0|0
    0|0
  • Okumayarak

0|1
    0|0
  • Kitap okumaya sadece doğru kitapları seçerek alışabilirsin bence. Her insanın sevdiği bir kitap türü vardır.

0|0
    0|0
  • Kitaba para vererek. Mesela ben birgun kitap mağazasında dolaşırken ilgimi çeken bir kitap buldum. Hiç okumuşluğum yoktu. Aldı. Eve görürdüm iki uç gün kaldı orada. Sonra merak ettim verdiğim paraya acıdım mecburen okudum. Sonra bir kaptı bir götürdü. Fark etmeden bağımlı oldum. Sonra ayda üç kitap almaya başladım :D nasıl ama

0|0
    0|0
  • Ben kahraman tazeoglunun eyvallah kitabiyla basladim ve birakamiyorum nedensizce bide ezberleme istegim var tavsiye ederim beni anlatiyor ya :)?

0|0
    0|0
  • İlk önce ince kitaplardan başla kolay anlaşılabilir daha ssonra kendini yavaş yavaş bir üst seviyeye taş 4-5 ay belki zorlanirsin daha sonra alışırsın

0|0
    0|0
  • Bundan 2 ay önce sigarayı bıraktım sigaraya verdiğim paraya gidiyorum kitap alıyorum mesela bir günde 2 paket sigara yerine 2 günde bir kitap bitiriyorum

0|0
    0|0
  • teknolojiden kaçarak

0|0
    0|0
  • Başla gerisi geliyor zaten ama güzel kitapla başla.

0|0
    0|0
  • kitap okuyarak

0|0
    0|0
  • sevdıgın türde kıtapları alarak başlamayı dene

0|0
    0|0
  • Kitaba merakın , hevesin yoksa istesende okuyamazsın.

0|0
    0|0
  • Kitap Okumak için senin ilgini çekecek konulardan baslamalisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kitapta sevdiğin turu bul aşk olablr aldatma üzerine olablr yaşanmış hikayeler olabilir savaşlar olabilir gunluk tarzı bişey olabilir cinselşik olabilir fantastik olabilir yani neyi sevdiğini bilirsen okumaya alışırsın mesela ben hiç sevmezdim bir kız gunluk tarzı yaşadığı bir olayı anlatan kitap yazmış ger sayfasını merak ederek okudum o ve ondan sonra hep o tarz aldım

0|0
    0|0
  • ilgini çeken herhangi bir konudaki kitapla başla ama uzun olmasın bir kaç defa aynı türde kitap oku bir süre sonra zaten farklı türlere yönelirsin..

0|0
    0|0
  • bir roman al ama tutulan birsey olsun. Zaten oyle bir çekecek ki seni sen istiyceksin doyamiycaksin. Ben okurken sanki orda baska hayatim var gibi geliyo karakter cevremden gibi geliyo. kapatinca kapagini ordaki hayatim kapanıyor. Acinca devam ediyor. kafami dagitiyor. cok cok zevkli..

0|0
    0|0
  • Sevdiğin tarzda bir kitap al ve almadan önce özetini oku merakını uyandıracak bir konu mu diye.

0|0
    0|0
  • En önemli etkenlerden biri tarzına göre kitap bulmak. Mesela bilim kurgu seviyorsan onu, duygusal seviyorsan onu oku. Ama zorlanırım diyorsan Wattpad sitesine gir. Orda hikaye okumaya başladığında fikir edinirsin.

0|0
    0|0
  • Elektrik faturasını ödemediğin zaman elektriğin kesildiğinde mecbur alternatif bir şey bulmak istiyceksin:mum ışığında kitap okumak

0|0
    0|0
  • sevmen lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...