Felsefeyle ilgilenmek istiyorum nasıl başlamalıyım?

Bir hobi olarak ilgilenmek istiyorum böyle şeyler dikkatimi çeker. Freud'un düşünceleri hakkında biraz bilgi sahibiyim ama az.
Nasıl başlamalıyım, araştırmalarım nasıl olmalı?

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• Din-Bilim-Felsefe çalışıyorum. Felsefe 2 şekilde calısılır , 1 felsefe tarihini öğrenerek yani filozofları temel tartısılan problemleri 2- bunlarla kendın felsefe yaparak, yıne senın ıcın problem olan vb konularda akıl yuruterek mantık kuralları dahılınde acıklamaya calısarak , felsefenın ozude budur , direk ezberler soylersen felsefe yapmıs olmazsın.

0|0
    0|0
    • Öyle bir amacım yok zaten. Tek amacım biryerden başlayabilmektir.

• Yanlış oldu moruk :) Xir zaten adam piyasadan gidince diss atar

• Boş yapma blader , 2008in parçası bu , ayrıca piyasadan gitmek? Norm 3 yıldır sözde albüm cıkarıyor ve hıc bır zaman rapi bıraktım demedı bu arada esas Norm Sansar kanserken diss yaptı öğren önce

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Bak sana kesin bilgi veriyorum Rap dinle zaten kendi dilin felsefe yapar Rap dediysem rap yapıyom diye anıran adamlar degil arsız bela felan değil sana örnek vereyim Sagopa kajmer, Norm ender, Ceza, Allame, Saian SS, Sehabe, Sansar Salvo, Ais ezhel, Joker, Contra sayabilcegim 50 mc daha var ama bu adamların şarkılarını dinle bir süre sonra kendini felsefeci gibi hissedeersin eğer hobi içinse

0|0
    0|0
    • İlgilimi çekmiyor.
      Klasik müzik severim ben.

• :) bn kişisel düşüncemi söyledim sadece gerisi sana kalmış

• felsefe mi :D hayirli isler o zaman

0|0
    0|0
  • dikkat et bir müddet sonra o seninle ilgileniyor...

0|0
    0|0
  • Felsefenin baslangic ilkeleri kitabi ile basla

0|0
    0|0
  • Benim profilimdeki ahlak icerikli metni okumakla basliya bilirsin

0|0
    0|0
  • Sen zaten başlamışın ;-) Felsefeye nasıl başladığını düşünerek

0|0
    0|0
  • Boş işler :)

0|0
    0|0
    • En az sizin kadar...

• Ya da siz laf yediğiniz için böyle birşey deme gereksimi duydunuz. Cahilliğinizi bu kadar belli etmeyin.
      Çelişkide yapmayın rica ediyorum. İyi akşamlar...

• Şu kalemi Görüyomusun?

0|0
    0|0
  • felsefe hmm önce sessiz sakin hiç kimsenin olmadığı güzel manzaralı bir yere git aklına birşey gelmiyecek şekilde düşün düşün o sırada aklından geçenleri yaz sonra bu yazdıklarınla düşüncen ortaya çıkar elbet buna göre kitaplar ne okuyacağın çıkar ortaya derim ben bir sosyolog olarak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sofienin dunyasiyla başla bence sonra hangisinin düşüncesi sana yakın geliyorsa o kişiye yönelir onun hakkında araştırma yaparsın

0|0
    0|0
    • Anladım. O kitabı okumayı istiyordum ama fantastik kitap okumaktan kafamı kaldırmadığım için gerçekçi olmayı unuttum. Başlarım

• Kitap okuyacaksin, mesela Kant, Hegel, Spinoza, Descartes, sonra positivizm, humanizm gibi akimlarin elestirmenleri, bir de bu tarz seyleri konusabilecegin cevren olursa daha iyi olur, anlamadigin konulari sorup tartisma imkanin olur hem

0|0
    0|0
    • Kitap çok okuyorum ama okuduğum kitaplar fantastik tür teşekkürler.

• fantastik tür kitaplar felsefe bilgisi vermez ki insana, felsefe kitaplari okusan?

• Simyacı oku

0|0
    0|0
Yükleniyor...