Kapı dinlemek ayıp ya! Peki bizim hakkımızda konuşuluyosa kapı dinlemek yine ayıp mı?

İnsanların özeline saygı duymak lazım. İnsanların konuşmalarını dinlemek ayıp bir şey. Peki ya bizim hakkımızda konuşuluyosa yine de kapı dinlemek ayıp mı? Buna müsade mi etmek lazım?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• bence ayıplığından önce kendin için dinlememek daha iyi.her söyleneni duymamak kendi psikolojin için daha verimli bence.çünkü ağzı olan konuşuyor ve bu konuşulanları farkında olmadan ciddiye alabilirsin.benim felsefem bu duymamak ve merak etmemek..yoksa objektif olamıyorum

1|0
    0|0
    • Ne zaman diğer odaların kapısı kapansa annem ve babam benden bahsediyolar düşmanlarıymışım gibi.Önceleri bu durum sinir sistemimi kötü etkiliyodu.Şimdi ise ufff ne kadar önemliymişim yine beni çekiştiriyolar diyorum.Ama öyle böyle değilki ya resmen gece gündüz günahlarımı azaltıyolar:))

• eee nediyimm kötüü,duymayacaksınn şekerr:)

Erkekler Ne Diyor 4

• Şimdi kendin hakkında konuşulduğunu anlamak için öncelikle dinleme eylemini zaten gerçekleştirmek lazım(ayıp 1)

Ha oldu kulak misafiri oldun ,ses yüksekti geçerken duydun,bu şekilde dinlemeye başladın.Hakkında olumlu bir şey söyleniyorsa mutluluğun 10 saniye sürecek sonra unutup gideceksin.Çünkü hakkımızda söylenen iyi şeylerin zaten olması gerekenin bu olduğu kabulüyle yaşarız.Çünkü hepimiz şahane insanlarız ve övülmek en büyük hakkımız. Hakkında olumsuz bir şey söyleniyorsa için için kinleneceksin(kin tutmak kötüdür,ayıp 2 denilebilir)

Haa kinlenen insan ne yapar karşısındakinin açığını arar,fırsat bulunca yüzüne çarpar.(ayıp 3)

Psikopatsa filan direk dalar,öldürür(çok büyük ayıp 4)

Basit bir kapı dinleme eyleminin insanı nasıl aşama aşama daha kötü bir insan haline çevirdiğine tanık olduk.

0|0
    0|0
    • Abartma yahu hakkımda konuşulanı dinleyip kinlenmek ayıp olur mu ?Zati adamlar kin tutmuşlarki o kadar konuşuluyo.Ayrıa özel olarak kulağımı dayamıyorumki kapıya.Napıyım en ufak sesi bile iyi duyuyo kulaklarım...

• sen teknolojinin gerisinde kalmışsın şimdi böceler var dinleyeceğin odaya atıyosun bi tane geçiyosun sonra kulaklık başına ;)))))

0|0
    0|0
  • ... Müzik dinlemenin haricinde ki diğer dinlemeleri onaylamıyorum !

0|0
    0|0
  • dinlenmez yine de

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kapı dinlemek değil de evlerin duvarları çok ince olduğundan, şu ana kadar çıktığım evlerin hemen hemen hepsinde, bu yüzden ister istemez konuşmaları duyuyorum.

bir kere ev arkadaşımın, bu duvar inceliğini unutup, benim hakkımda çekiştire çekiştire telefonda bir başkasına anlattığını duyduğumda, o zaman fazla üzülmüş sonra da üzülmemi bilsin diye gidip konuştuk. ondan sonra epey çatlaklar oldu. bi süre sonra da evleri ayırdık zaten.

1|0
    0|0
    • O da amma abartmış ha aynı evdeyken bari tut çeneni.Neyse en azından dostunu düşmanını öğrenmiş oldun...

• Tabi tabi bir şeyin yürümeyeceğini anladığın zaman düzeltmek için çaba harcamamak lazım direk ipleri koparacan tamamen...

• evet artık öyleyim :)

• tabiki ayıptır ama

fısır fısır bır konuşmada arada kulağına senın adın geliyorsa gidipte dinlememek gariptir yanii..

ille kulak misafiri olucan (kulakmisafiri)

:)

1|0
    0|0
  • ben söz konusu isem direk içeri dalarım

0|0
    0|0
  • benim hakkımda konuşuluyosa ben dinlerim o kapıyı arkamdan konuşanlara ayıp

0|0
    0|0
    • Yani ayıp tabi ya insan önce kendine bakmalı sonra milletle uğraşmalı...

• valla dınlerım bende bırı hakkında konusursam oda gelsın dınlesın hatta ne dıyosun sen ya desın

0|0
    0|0
    • Normal konuşmayı dinlemiyoz zaten.Bzim hakkımızda konuşulduğu için dinliyoruz sonuçta...

Yükleniyor...