Tavanlar neden hep beyaza boyanir?

Detayada yazcak bisey yok kdjshdksjdnf

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• tavan boyası ile duvar boyası farklı şeylerdir, tavanı kırmızıya boyamak -ekstrem haller dışında- bir gereksizlik olduğu için fabrikalarda üretilmez zaten. çünkü tavan boyası, kapatıcılık dışında, rutubet vs gibi durumlara karşı da etkilidir. beyaz tavanı tam olduğu yükseklikte gösterir, tavanı siyaha boya bakalım boğuluyor musun düz duruyor musun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• basık olmasın diye

0|0
    0|0
  • Fakirliktendir :D Ama benden mantıklı açıklama istersen psikolojik birşeydir derim :D Çünkü insanlar uyurlarken genelde sırt üstü yatarlar, ayrıca dua ederken vs. hep gökyüzüne bakar. insanda refleksif olarak yukarıya baktığında beyazlığı yani aydınlığı yani güzelliği görecektir kısaca. Ayrıca düşünsene gecenin karanlığında tavana bir bakıyorsun siyah, odana bakıyorsun siyah. insanın içi daralır uzun süre koyu renklerde kalınca.

0|0
    0|0
  • Ampüller genelde tavana takıldığı için, ışığı yansıtması için, en iyi yansıtıcı renk olarak "Beyaz" kullanılır :)

0|0
    0|0
  • Oda daha aydınlık görünsün diye

0|0
    0|0
  • ev büyük gözüksün diye kanka

0|0
    0|0
  • Odanın aydınlanmasında büyük etkisi ar ayrıca beyaz insanın içini açıyor bana göre tabi

0|0
    0|0
  • Beyaz ışığı iyi yansıtır. ortamların aydınlık ferah olması için beyaz kullanılır

0|0
    0|0
  • Siyah ve beyaz derinlik hissi katar
    Basik hissetmemek icin

0|0
    0|0
  • aydınlık olsun diye falan heralde

0|0
    0|0
  • aydınlık olması için heralde

0|0
    0|0
  • isteyen istediğine boyar aga :D

0|0
    0|0
  • Detaya yazacak bişey kalmasın diye?

0|0
    0|0
  • ışık dağılımı heralde

0|0
    0|0
  • bence ilk yapan adam ışığı yansıtmak amacıyla yapmış ve sonrakiler öyle devam ettirmiş

0|0
    0|0
  • Standarti bu
    Ama sen dersinki baska bir renge boyayacagim
    Onada boyanir

0|0
    0|0
  • Optik meselesinden beyaz ışığı yansıtır

0|0
    0|0
  • renkli boyansa basık durur odayı karartır tahminim ferah olsun diye sanırım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• çünkü beyaz en açık en ferah renktir. basık bir ortam görüntüsü vermemek için boyanır. ama tavan boyaları hatta tavan kağıtları var piyasada. benim odamda çatı eğimi olduğu için ben kullandım çok da tatlı oldu. tavsiye ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...