Birşeyler yazmak istiyorum. Kendimi nasıl geliştirebilirim?

Ya son zamanlarda çıkan rap şarkılara bakıyorumda nerdeyse hepsinin sözleri beni anlatıyo. Bende bişeyler yazmak istiyorum ama aklıma bişey gelmiyo :D kendimi nasıl geliştirebilirim? :D

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• bol bol kitap okuyarak bu ilhamla olmaz bol bol kitap okursan senin de kelime hazinen gelişir aklına fikirler düşünceler gelir tabi yetenek de lazım ama bol bol okumadan kimse kaliteli söz yazdığnıı iddia edemez ben de şarkı yazıyorum hem de kafiyeli bir biçimde nasıl? çünkü çok kitap okuyorum sürekli kalıplar öğreniyorum vs. norm enderin bir şarkısında mesela "köşe başında 10 yaşında kimlik arıyor gölgeler" sözü birçok anlama gelebilir çocukluk, gurbet, çocukken dışlanma, farklı tercihler, kimlik bunalımı vs. birçok sözü anlatıyor peki bu cümleyi nerden aklına taşıyor nerden üretiyor? bol bol okuyarak ve tabi bol bol hissederek hislerin duyguların olmazsa cümleye dökülmez hobi niyetine söz yazılmaz yani :)

0|0
    0|0
    • kitap okumayı sevmiyorum. sence hangi kitapla başlamalıyım?

• Tabi ki edebi kitaplarla. GÜnümüzde sırf hobi için okunan kitaplarla yazar olamazsın. Kiralık Konak ile başla istersen hem eğlenceli hem edebi hem de ince bir kitap.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bir sürü rap şarkı dinle. Onları dinlerken düşün.. Bak kelimeler kaleminden nasıl dökülüyor kağıdına

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• rap şarkılarında banko kullanılan kelimelerle başla panpa, mesela kalem kagıt yazmak falan :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...