Meslek Lisesi Mezunu Hukukçu Olur Mu?

6 yıl önce meslek lisesi kuaförlük bölümünden mezun oldum, 6 yıldır çalışıyordum şimdi yaşım 24 oldu ve herkes benim için okumaz falan diyordu.. Yeterince bir birikimim oldu çalışmam sayesinde. Biliyorum yaşım geçti ama bu yıl üniversite sınavına girmek istiyorum, meslek lisesi çıkışlı olmama rağmen hukuk gibi bir bölümü kazanabilir miyim? Hukuk okuma şansım var mı? Aydınlatır mısınız? Şaşırtmak istiyorum ailemi.

0|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• Yapabilirmiyim deme yaparım de ki bizde yapmış diyelim inş. yaparsın

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bal gibi de okursun.. Kızım stilist resamdır 43 yaşında güzel sanatlar resim bölümüne girdi şu an dördüncü sınıfta bütün öğretmenleri de el üstün de tutuyor.. Korkma azim olduktan sonra başarmamak için sebep yok. Haydi atıl ileri...

1|0
    0|0
  • Olur her türlü olur.. En düşün bence şöyle düşün " Ben Dünyanın En İyi Hukukçusu Olacağım " hedefini koy karşına.. ;)

1|0
    0|0
  • olur neden olmasın. git hayallerinin peşinden.

2|0
    0|0
  • tabiki bölüm sebebiyle puan düşüklüğü yaşarsın ancak yıl kaybı puan düşüklüğü değil hamlık yaratır sadece. istedikten sonra insanın yapamayacağı şey yok. önemli olan kalpten istemek. umarım hayırlısı olur. iyi geceler

0|0
    0|0
  • bak bu söyleyeceklerimi unutma. mesela hukuk vrçecek puanını bulamadın. yani yetmiyor. o zaman 2 yıllık adalet bölümüne git direk. zaten ondan sonrada dgs kolay kendini hukuk fakültesinde bulursun. 1 yılda muaf sayılır en az. 3 yıldada hukuk fakültesimbiter 5 yılda hazırlık yoksa mezunsun

0|0
    0|0
    • Yani toplamda 5 yıl mı okunuyor hukuk? Peki çok başarılı olursam üni sınavında puan sıkıntım olur mu?

• ol maz. ben altarnatif öneridembulundum.

• Olur tabi neden olmasın azimli çalışma ile Kalp cerrahı bile olur insan yeterki istesin.

1|0
    0|0
  • olur

1|0
    0|0
  • AB ye girmekle ayni.

1|0
    1|0
    • Neden?

• ne olmuş 6 yıl olduysa? sanki lisede okuyanlar çalışmaya fırsat bulabiliyor mu da? Dershaneye gdiolar

• Yahu temelin yok 6 yl gecmis kafada kalmamstir. Lisdekiler okuldan hemen sonra gidio taze iken. Utopik dsnme hukugu birak baska sec.

• Karşında canlı bir örneği olarak duruyorum meslek mezunuyum muhasebe okudum lisede mezun olunca 1 sene daha hazırlandım ve 22 Eylül de hukuk derslerim başlıyor :)

0|0
    0|0
    • :)) Peki kazanmak zor mu, lütfen anlatırmısın biraz

• zor tabi ki ama çalışınca halledersin ben 1 yıl düzenli çalıştım öyle kazandım. Meslek olunca matematikte felan sorun yaşanabiliyor bunları sıkı çalışarak halledebiliyorsun. Yani kısacası kazanabilirsin ama sıkı çalışman lazım 1 sene zaten 1 sene sıkıcaksın kendini sonra hayat boyu rahatsın şimdiden başarılar umarım istediğin olur :)

• üniv sınavına girip kazandıktan sonra neden olmasın

0|1
    0|0
  • olur tabi eğer yeterli puan olmazsa 2 yıllık adalet okuyup DGS ile hukuk fakültesine geçiş yapabilirsiniz yeter ki inanın

0|0
    0|0
  • yaparsan olur
    yapmak istersen olmaz
    fare duvar ve bok ilişkisi

0|0
    0|2
    • 6 yıl oldu ya bitireli bu benim için dezavantaj olur mu puan açısından?

• aynn:))

• hukuk okumak harbi emek meselesi
      zor kere zor
      ben gemi kaptanıyım valla daha kolay hukuğa göre
      boyunu geçen kitabın arasında boğuluyorlar resmen
      ama sonuta onlarda sınava girdi ve kazandı
      devamını getirip okudu
      neden olmasın?
      bu zamana kadar yapılmamış olsa bile yapılmayacak diye bişey yok
      sen takılma bunlara ama çalışmaya hatta çok çalışmaya başla

• paran varsa kazanırsın cogu ozel hukugun puanı cok dusuk

0|0
    0|0
  • 2001 de mezunum 12 yıl aradan sonra sosyolojiyi kaydoldum ben ce yaparsın görim seni

0|0
    0|0
  • Neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Olur çevremde 2 tane var ama okul puanı olmadan zor

0|0
    0|0
    • Okul puanım olmaz mı sene geçtiği için?

• teşekkür ederim:) lise diplomam duruyo başka bir şey gerekiyor mu acaba geçmişe dair?

• Yok ama zaman kaybetme

• olur da, puan almak için kuaförlük eğitimi alanı sana yetmeyebilir. Yani çok tırmalaman lazım.

0|0
    0|0
  • Bende meslek lisesi mezunuyum ve hiç temelim yok 21 yaşındayım. Beni tanıdığını zanneden herkes okumayacağımı düşünüyor. Ama Allah nasip ederse çok çalışıp kazanacağım hukuk bölümünü. Arkamdan dedikodu yapan beni aşağılamaya çalışan herkesi utandıracağım. Allah nasip ederse. Kimse kimseden akıllı değil sadece bizim aklımız sonradan başa geldi o kadar. Ve başarabiliriz. Başarabilirsin. Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• inan aynı durumdayız. Grafik tasarım mezunuyum bende. kendini hukuk diye sinirlama bence. ben resim öğretmenliğine çok çabaladım olmadı sonra 2 yıllık isletme okudum derece ile bitirdim dedim ki benim kültür dersi temelim yokken demek yapabiliyormusum ufkum genişledi. yaşım 24 ve hukuk düzeyindeki bölümleri araştırıyorum. artık eskisi gibi değil istersen olur. :)

1|0
    0|0
    • İnşşş :) Peki zor mu hukuk kazanmak?

• inşallah :) mm çevremde örnekleri var. ama hukuk diyemem. sınıf arkadaşlarım dan biri iktisat bitirdi fakültede kaldı, biri hemşire oldu kpss ile atandı. yorum yazan arkadaşlardan da hukuk kazananlar bitirenler de varmış. imkansız değil olumsuz yorumlara takılma derim. şevkini kırma. burnunun dikine git :) fakat sağlam bir dersaneye başlaman gerek ve hızlı verimli sistemle çalışmalısın. hedef keskin malum.

• aynn çok teşekkür ederm:)

• hukuk bürosunda aşçı olur belkı :p

0|2
    2|0
    • Hukuk burosunda aşcı ha, hayal gucunu sevdim.

• İnsan gibi bir soru sordum ve insan gibi bir cevap bekledim, insan olamadın hala hakaret ediyorsun. Ben burada bir şey danışıyorum, tabiki dikkate alıyorum gelecek yorumları. Olumsuz bir yorum tabiki yazılır, senin yazdığın şekilde dalgaya alınmış bir halde bunu yapan sadece kıskanç ve başarısız bir insandır bu kadar sorunlu olmak zorunda değilsiniz...

• ahah kıskanç mı? ben mş? müzisyenım ve gecede 2 binden asagı almaya ben mı?
      ben sadece gerceklerı soyledım ister alın ıster alınma madem soruyorsun bır soru elestırılerede gelecek cevaplarada hazırlıklı olman lazım herkesı yerden yere vuramazsın kusura bakma.

• Sen istersen olur cok calısırsan gercekten istersen olur, hukukcu olmayı bu kadar buyutmeyin gozunuzde, ben 2+2 bile toplayamazdım, parmak hesabı yapardım, denklemler kabus gibiydi, lisede yazılı sonuçlarım 50'nin uzerinde hiç ama hiç gelmedi, veli toplantılarında anneme bu kızı evlendiren diyen bile oldu, hırslandım ben hakim olucam baska bir meslek asla olamaz dedim, aynı sene dersaneye gittim haftada 3 gun, evde calıstım 2 saat, sınava 2 ay kala haftada 2 saatte ozel ders aldım, 22 yasındayım, hukuk 2. sınıf ogrencisiyim.
    Lisede birde sınıfta kaldım bu arada. Gercekten istersen degil hukuk, tıp bile kazanırsın arkadaşım, buyutulucek bir durum yok.

1|0
    0|0
    • çookk sağol çok ii moral oldu gerçekten

• Tabi bir yerde nasip meselesidir doğru söylüyorsun. Bende lisedeyken bu tip şeyler yaşamıştım mezun olalı çok oldu ama hırs yaptım işte bakalım Allah nasip eder inşallah

• özell üneversiede hukukmu devlet üniversitesinde hukukmu onun cevabını versen birde?

• Ben hukuk okuyorum, "illa yurtdisinda okuyacagim" dedim "yapamazsin, dil bilmiyorsun, nasil ögreneceksin o kadar seyi, git anaokulu ögretmeni ol" diyen yüzlerce insan cikti karsima. Hicbirini sallamadim. Dedim ki "eger yapamayacaksam da, hic olmazsa cok istedim ve denedim derim. Ama denemezsem ilerde "kimbilir, belki de deneseydim olurdu" diyip dövünmekten iyidir. Unutma, insanlar geriya baktiklarinda daha cok yaptiklari seylerin degil, yapmadiklari seylerin pismanliklarini cekerlermis. Baktin ki umdugun gibi gitmedi, o "6 yil ara verdim" filan argümanlarini o zaman kullanirsin. :)

0|0
    0|0
    • :) 6 yıl mı sürüyo cidden :)

• rica ederim. basarili haberlerini okumak dilegiyle. Allah muvaffakiyetler versin. Bana "yapamazsin" diyenler yillardir utaniyor, sen de sana yapamazsin diyenleri utandir. :)

• tamam :))

• Tabii ki kazanabilirsiniz. Yeter ki çok çalışın.

1|0
    0|0
  • Evet birini görmüştüm meslek lısesınde muhasebe okuyup hukuk kazanmış ama sen 6 sene once mezun olmuşsun bu arada evet ıstedıgın bolumu secıyorsun sınavı gecınce

0|0
    0|0
  • çok çalışman lazım

0|0
    1|0
  • umutlandırmak istemem o yüzden biraz zor ablacım 1 sene çalışmakla kapanacak bir açık değil 6 yılda sistem de çok değişti

0|0
    0|0
    • Çalışmak sorun değil, çalışırım 1 2 yıl da olsa ama kazanabilir miyim o var işte puan sıkıntısı yüzünden

• eğer çalışırım yaparım diyosan hiç bir sorun yok sen puanını tutturduktan sonra kimse sana burada okuyamazsın demez. puanda da bir düşüş olmaz

• çok tşkkler

• Çalışıp üniversite sınavını kazanırsan olur tabi.

0|1
    0|0
  • olur sınava girceksn canım Ygs lys iyi puan yapman lazm

0|0
    0|0
    • sınav için erken dimi daha? hangi aylarda oluyo ilki biliyomusunuz

• hayır erken deme sakın bide benim giibi yapıp öyle sadece 1 seneye yıkma bütün konuları bence 2 sene güzelcene bir çalış bilgilern tazelensn ama illa bu sene gircem diyosan hemen otur başla valla canım 15 Mart ygs diye bilyrm lysde hazıranda oluyo zaten hazıranın 2 haftası matematik 3 haftası edebyt falan

• olur

0|0
    1|1
  • Annemin bir tanıdığı var kadın 45 yaşında İstanbul hukuku kazandi. Var sen düşün.

1|0
    0|0
  • Çok saçma bir durum. Zaten şimdi bir de avukatlık sınavı geliyor okusan bile onu geçmek KPSS gibi çok zor olacak. Ayrıca arkadaşım herkes kendi alanını okusun ya. Madem kuaför olmayacaktın neden meslek lisesine gittin. Diğer Anadolu fen ve özel liselerdeki öğrenciler salak mıydı sen çalışırken onlar oturup deli gibi sınava hazırlandılar. Herkes kendi branşını yapsın! Bu ülkenin sorunu bu valla herkes başka şeylerle meşgul

0|0
    2|2
    • Sanane arkadasim isteyen istedigi bolumu okur yargilamak sana mi kaldi

• Haklısın valla gizli. Herkes saçma yerlere yönelmek peşinde ve lisede başka dalları okuyanlara haksızlık oluyo. Bende hukukçuyum koçta ekleyebilirsin beni sevdim mantığını :)

• Ilerde belki hakim belki savcı belki avukat olacaksın ama bu kafayla kimsenin gözünde pok bile olamazsın. Keske şu insanlari bolumlere alirken bir de adam gibi psikoloji testi yapsalar. Oraya gelirsem ben sana insanlik dersinde yardimci olurum.

Yükleniyor...