Evrim teorisine inanıyormusunuz?

Evrim teorisine inanıyormusunuz? Hakkındaki düşünceleriniz nedir?

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• İnanmayanın aklına şaşarım.
    Aslen Kur'an ayetleri incelendiğinde evrimin Allah'ın iki eli olduğu açıkça görülür.
    Lakin bizim yobaz dinciler hala insanların aynen çömlek gibi topraktan yapıldığın inanır...
    Ulan etrafımızdaki herşey topraktan yapılma zaten. Bilgisayarlarımız, evlerimiz, hayvanlar, ağaçlar. Hepsi topraktan çıkmıyor mu? Kur'an'da ki sembolik anlatımı algılayamayan küçük beyinler sadece ilk anlamı geçerli sanır. Zira Kur'an kendi ayetlerinin birden çok anlama geldiğini söyler...

İşin ilginci, Kur'an bazı insanların kötü hal ve hareketleri yüzünden maymun ve domuza çevrildiğini söyler Kur'an. Eee evrim yoktu hani? İnsan maymuna döndü diyince inanıp, maymun insana döndü diyince inanmıyor musunuz yani?

İşin aslı insan ile maymun arasındaki gen benzerliği %99.9 dur. Belki birazcık daha fazla. Tesadüf mü yani?

Bizde "teori" olarak geçse de bilim dünyası bunun doğruluğunu kabul etmiş durumdadır. Daha iyi bir açıklamanız varsa getirin, onu kabul etsinler...

Yani evrimin inadırıcı/mantıklı gelmediği beyinlere çömlek yapar gibi insan yapmak mantıklı geliyorsa diyecek bir şey yok zaten.

0|1
    0|0
    • Dün Kur'an okurken bu konuda güzel bir ayete denk geldim. Aslında çok açık

Ali İmran 59 : Allah katında İsa'nın durumu, Âdem'in durumu gibidir. Onu topraktan yarattı, sonra ona "Ol!" dedi. Artık o, olur.

Aha buyur. Hz. İsa da Hz. Adem gibi topraktan yaratılmış. Ama annesi Hz. Meryem. Doğurdu etti vs.. Demekki neymiş? İslam dediğin çömlekçi dükkanı değilmiş! Açık seçik Kur'an ayetlerini bile anlamayan geri kafalılar ilim adamlarını eleştireceğine önce gitsinler de dinini öğrensinler. Sakal uzatıp sarık sarmakla adam olunmuyor. :)

• türk insanı merak etmez araştırmaz küçükken çevresinden ailesinden ve hocalardan ne öğrndiyse onu doğru kabul eder yenilğe kapalıdır

• Kur'an ona muhafazakarlık / atalar dini diyor ve çok sert eleştiriyor.
      Neyse. Allah'tan bizim bir farkımız var diyelim, şükredelim.
      EİC için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 18

• evrim teorisine inanan beyinlerin evrim gecirdigine inaniyorm. bir gerileyis evrimi..

suyun kaldirma kuvveti kanundur, yer cekimi kanundur. yuzlillardir halen kanitlanamayip teoride kalan bir olaya inanmak aptalliktan baska bisey değil. heleki müslüman bir insan bunu dusunmemeli bile..

evrime inananlarin atalari maymunlar diye varsayiyorum benim atam Hz. Adem ve Hz. Havva...

1|0
    1|1
    • Senin atalarin birbirlerinle ciftleserek uremis diyorlar ne diyorsun bu duruma?

• Kardes kardesi zikiyormus eskiden haberin olsun. Ha bu arada peygamberler de havada ucuyormus spider man gibi

• ensest hikayeler okumaya bayiliyosun dimi ahirette gorcem ben seni nereye uccan bakalim :D

• inanıyorum. Tüm bilim camiası da kabul ediyor zaten.

1|1
    0|0
    • hassttir ordan nerde bu camia kanitlanmamis seye teori denir ve bu olay halen teoride kanunlasmadi kanunlasamazda..

• Teori de olsa bunu inkar eden çok fazla bilim insanı yok ama.
      not: müslümanım.

• evrim olarak sadece canlıların kendilerini geliştirmelerine inanıyorum yani maymundan geldiğimize inanmıyorum

0|0
    0|1
  • Varlığı kanıtlanamayan çocuk masalını andıran bir çok hikayeye inanmaktansa %98 aynı DNA'ya sahip olduğumuz maymundan gelme olasılığımız ay'ın 2'ye bölünmesinden daha mantıklı geliyor.

1|1
    0|0
  • maymun kısmına inanmıyorum. diğerleri mantıklı geliyor. islam da mantıklı. çok aradayım

0|1
    0|0
  • evrim yorumlandığı şekle göre doğru veya yanlış olabilir bu sizin anlayışınıza bağlı mesela tür içinde değişmeler gelişmeler olabilir ama bir tür kendinden bambaşka bir türe dönüşemez mesela sürüngenlerin kuşlara dönüşmesi olayı tam bir saçmaıktır ki evrimi savunan insanların büyük bir kısmı bu paradoksa bir açıklık getiremez... ya da dinazorların sinek peşinde koşarken kanatlanıp kuş olması :D evrim şu şekilde doğru genotipiniz veya fenotipiniz değişebilir ama insan yine insan olarak kalır mesela birden fazla insan ırkının olması gibi bunlarda adaptasyonlar ve modifikasyonlar sonucu ortaya çıkar mutasyonlar sonucu değil

0|0
    0|0
    • iyi araştır bu konuyu uzun uzun açıklarlar evrimde kuştan kertenkeleye dönüşür diye bir kavram yok.. türlerin çeşitliliği vardır ortak atadan gelen türler arası benzerlikler vrdır

• Toriye neden inanalımmi kurallara inaniyoruz

0|1
    0|2
  • Hayır

0|0
    0|2
  • Bu ara bu konu uzerıne yogunlasıyorum bakalım neye ulasacagım

0|1
    0|0
  • Evrim teorisi bir din degildir. Teoriye inanilmaz.

0|0
    0|2
  • İnanıyorum

0|1
    0|0
  • Adem Havva dan veri evrim olmamış diye kanıtlandı halen niye inanalim biyoloji dersi ile insanların beyni yıkanıyor

0|0
    0|0
  • Tek gerçek Allah

Yakında öğreneceksiniz.

0|0
    0|1
    • Allah yeryuzune mi iniyo hayirdir?

• Terbiyesizleşme , sen gecici zevk almana devam et geri dönüşün olmadığında pişmanlığın fayda etmeyecek.

Simdi ben sana anlatmaya calısırdımda, Rabbim buyuruyor, gerçekde gözler kör olmaz, gönül gözleri kör olur! Siz onlara ne kadar anlatsanızda onlar anlamazlar cünkü onlar sağırdırlar, geri dönemezler!

Hiç görenle görmeyen bir olur mu?

• l*n yakinda goreceksiniz diyorsun. Bre kafir sen allah misin neyi ne zaman gorecegimizi nerden biliyosun.

• Birgün bizim bir tane evrim abi vardı bakkal öldü bu kadar devamı haftaya

0|0
    0|1
  • İnanıyorum tabi ki. Ayrıca inanmayanlara küçük bir not: "İnsanlar maymundan gelmez. İnsanların türü şempanzelerle insanlar arasındaki ortak ata yani kuzen kısmından türemiştir ve geçiş yani ara formların fosilleriyle de kanıtlanmıştır."

1|0
    0|0
  • Evrim dini reddetmez...

bir takım dogmatikler uğruna ilimi ve bilimi katletmeyin...

0|1
    0|0
  • Abiyogenez bana çok saçma gelmiştir. Cansız maddelerin birleşerek şuurlu programlı canlı yapıları oluşturma fikri fakat canlıları oluşturan hücrelerin de yapıtaşı aslında bu cansız varlıklar olan atomlar veya atomaltı parçacıklar. Evrimcilerin "zaten bu iş 3-5 senede değil milyarlarca senede oluyor" söylemleri kafamı karıştırıyor. Hristiyan bir din adamı "ortaya bir uçağı oluşturan tüm metalleri koysak ve kasırga estirsek istediğimiz kadar da süre biçsek sonuçta ondan bir uçak olamayacak" sözü bana mantıksız geliyor çünkü burada element düzeyinde konuşmuyorlar ortama parça parça metal koymaktan bahsediyorlar. Kafamı kurcalayan bir diğer konu ise Stanley Miller denen adam bir kaç bileşik bir kaç element vs. ve milyarlarca sene dünyada bulunduğunu varsaydığı atmosferik bileşikleri deneye ilave ediyor ve aminoasit türevi bileşikler elde edebiliyor ama soru şu : aminoasitleri belli sıraya göre dizen DNA ve protein sentezinde görevli mRNA gibi yapıları üretemiyor

0|0
    0|0
  • müslümanım inanmıyorum

0|0
    0|2
Yükleniyor...