Tibet Budist Rahiplerin bilinç seviyesinin yüksek olması hakkında bilgisi olan var mı?

Normalin üzerinde bir performans var ve bu seviyeye çıkabilmelerinin nedenini bilmiyorum. Meditasyon desen tek başına değil.
Normal bir insan sadece ayahuasca kullandığında o seviyeye çıkabiliyor ama o da koma durumu..
Kitap, makale önerisi olan varsa çok sevinirim.

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bilinç seviyesinin yükselmesi de alçalması da mumkun değil. Bütün olan , öyle bir kavrama ulaşma umudu ve bunun uğruna katlanılan bir sürü ritüeldir. Ayahuasca ise , eski Aztek Peru kültüründe de kullanılmış bir halusinojen alkaloid dir. Çok hassas dengeleri vardır, alındığında vücut katılaşır ve halüsinasyonlar uçuşmaya başlar. Kişi ayılabilirse , bunları üst bilinç gibi bir mantığa sokarak anlatabilir ama aslında LSD etkisinden tek farkı vücudun katılaşmasıdır.

Yani alınan bir uyuşturucudur , görülen hayaldir. Rahipler de egzotizmidir ama sonuçta oradaki beyinler ile buradaki beyinler arasında hücre kadar fark yok. Tek fark çekik gözlerle kel kafalardır.

Kısacası oven kitaplarla araştırmaya değecek bir konu değil

1|1
    0|0
    • Bir belgeselde gördüm cems. La science de lame yazıyordu ama adı bu mu bilmiyorum. Kaçırdım izleyemedim.
      Beyinin bilinçle ilgili ulaşamadığımız bölgelerinden de bahsediyorudu.
      Neyse bunlar faso fiso çıksa da meditasyon-zen yapmanın zihine nasıl etki ettiğini merak etmiyor değilim.

Bu arada seni sorumda görmek sevindirici.

• Uzak doğu kültürüne batının rağbeti büyük bir pazarı oluşturuyor zaten.
      Bu da o çıktı , üzülmedim değil.

Bu arada yenibirnick hangi tanrı bu? Şamanların mı , yoksa semavi dinlerin tek tanrısı mı?
      Şamanlardan aldığın bir ürünle tek tanrıya mı ulaşacaksın anlamadım ben.

• herkes gerçek bir şaman olamaz bir şamanı ayırt eden çok özellik vardır ve ölüm ya da kalım şamanlara bağlı değildir kötü ruhlu birini ne yaparlarsa yapsınlar iyileştirimezler ve bunları başkalarına açıklamamak için yeminlidirler çünkü aklın ve mantığın ayırt edemiyceği özelliklere sahiptir şamanlar

Erkekler Ne Diyor 6

• adamlar uzun bir süre eğitimden geçiyor yedikleri içtikleri gün boyunca yaptıkları çok farklı.. herhalde sen okuduğun kitaplarla ya da 400 ü verip ders aldığın yogilerden öğrendiklerinle aynı seviyeye ulaşamazsın

0|0
    0|0
    • Aynı seviyeye ulaşmak değil detaylı bilgi istiyorum ben.

• rica ederim pek yardımcı olamadık ama

• olsun bulurum ben :) kitap almaya gittiğimde kurcalıycaz artık tek tek.

• Pis koktuklarini biliyorum televizyonda gordugumle ayni degiller pasaklilar pislikler ama senin dedigin ozelliklerde vardir belki ama bence o yore halkinin geneli biraz uyaniktir sadece ondandir belki. Cinli arkadaslar var onlara sordum bunlar ne ayak diye onlarda fasa fiso salla dediler en iyisi acik hava dag bayirdan sasma !!!

0|0
    0|0
    • Yuh ya Çinlilerden ne bekliyorsun ki zaten..
      Tibet gibi harika bir yeri sömürüyorlar , saygı duymalarını da beklemem zaten.
      Bana göre çinliler iğrenç.

• Tamam canim o da ayri mesele :) ama tibetlilerin pis koktuklarina inan. Cunku kendilerini salivermisler isleri gucleri yok meditasyon yapacaz diye ac ac geziyorlar luzumsuzluktan baska bisey degil o onlara has bisey oyle yaparak zihnim gelisecegine boyle salak kaliyim

• tr. wikipedia. org/wiki/Meditasyon#Meditasyonun_etkileri

Sanırım burada var bir kaç bilgi. Sen bahsedince merak ettim. Saol bilgi edindirdiğin için.

0|0
    0|0
    • Tek başına olmadığını düşünüyorum çünkü dünyada bununla ilgilenenlerin sayısı hiç de az değil.

• Teşekkürler.
      Eic için erken dedi :)

• Rica. Pek önemsediğim bir olay değil eic sorun yok. ;)

• Bir çeşit kendi kendini hipnozla bilinçaltını temizlemek diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Bilinçaltına ulaşması o kadar kolay bir şey değilken bir de istediğimiz yerleri temizleyebiliyorsak ne ala.

• Bilinçaltına ulaşmak varda , temizlemek diye bir şey duymadım ben:)

• Bilince çıkardığında temizlenmiş oluyor.

• Adamlar kes
    O kadar esrari sen icsen sende oyle kalirsin

0|0
    0|0
  • Herşey özbenliğe ulaşmakla ilgili

0|0
    0|0
    • Kaybetmediğin sürece belki de ulaşman gerekmiyordur :)

• herkesin içinde bir yerde gizlidir ama kimileri özbenliği yerine egosunu kullanmayı daha iyi bir şey zanneder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...