Türk sarkicilar evrensel olabilir mi?

Mesela amerika da unlenen sarkicilari dunyada herkes taniyor ama turkiyede unlenenleri. ancak turkler taniyabiliyor. turkiyede yasayip, yabanci sarki soyleyerek evrensel olunabilir mi sizce

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Türk diliyle zor tabi doğal olarak sözler ve ritimler tutmuyor tarz farkı da var. İbrahim tatlıses in ingilizce leylim ley söylemesi ne kadar hitap edebilirki ya da yabancı dillerde söylenen arabesk şarkılar? Çoğunlukla pop tarzı uyuyor dış ülkelere onlarda az çok başarıyı sağlıyor zaten tarkan gibi ya da sertap erener gibi ama tabi hep bir noktaya kadar. bir kaç şarkıyla olacak iş değil kalıcı ve marka olabilmek için devamlılık istiyor. Türk aksağanıyla da bir yere kadar tabi. Sadece söylemek değil o dili iyi kavramış olup türkçe şarkılarda olduğu gibi o duyguyu yaşatması lazım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Amerika'da bile normal şarkıcıların evrensel olabilmesi çok zor.
    Lady Gaga gibi farklı bir tarz yapar da normalin dışına çıkarsa tanınabilir bence. :)
    Tabi bir de Türk popçuları gibi aşk şarkılarına takılıp kalmazsa :D

1|0
    0|0
    • Benim bu soruyu sorma amacim da gaga gibi olmakti aslinda. konsere gidemeyince sinirlendim. bide 45 dk sonra turkiyeye iniyormus

• Ben yıllardır bekliyordum. Ve şu an maddi sıkıntım olduğu için Manisa'dan gelemiyorum İstanbul'a. Ve Little Monster'lığı benimsemiş olarak büyük bir psikolojik çoküntü yaşadım. :) Gidemediğim ve konser aklıma gelmesin diye o güne kadar şarkı dahi dinleyemiyorum. :D Birdahakine sana da bana da gitmek nasip olur inşaAllah. :) -_-

• Insallah

• Olamaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evrensel olamazlar bence zor

0|0
    0|0
  • Belki Türkiyede yaşayıp değil ama Amerikaya gidip çok başarılı işler yapıp adını bir şekilde duyurabilirsen olur. Çünkü ben öyle yapmayı planlıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...