Hevesle ve özenle yaptığım iş zor bile olsa ondan olumlu sonuç alıyorum? demek ki sadece yetenek değil?

Kendimde çok gördüm bunu. Çok yetenekli olmamama rağmen büyük istekle ve konsantrasyonla yaptığım resim çok başarılı oluyor, ama bir ödev verilse ya da öylesine yaptığım zaman cin Ali'nin ötesine gidemiyorum. bence bu iş sadece yetenek değil azim ve disiplin de gerektiriyor. her konuda böyle olduğunu düşünüyorum sadece resim değil. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ankara hacettepe psikoloji bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Sonuna kadar haklısınız. Bazılarının yeteneği bir enstrümanı kolayca öğrenip iyi çalmaktır, bazısının ki o kadar ders almamasına rağmen güzel resim yapmasıdır. Bazı insanların yeteneği ise çalışmadır, azimdir, istektir. Görüyoruz ki bu zamana kadar iyi yerlere gelen insanların çoğunun yeteneklerinden dolayı değil, azimlerinden, tutkularından dolayı olduğu. Zaten bir işi severek, isteyerek yaptıktan sonra o işide çok iyi yapmaya başlarsınız. Bizim bölümde en büyük gaye insanları sevdiği, istediği şeylere yönlendirmek. Benliğini insan böyle oluşturuyor. Mesela sevdiği bir işi yapan bir adamın mesleği karakteridir. Çünkü mesleği sevdiği şey etrafında şekillenmiştir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• katılmadan edemiycem.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum kaba hanım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...