Hristiyanlıkta rahip olmanın şartı üniversite mezunu ve en az 2 dil bilmek imamlıkta nasıl?

üniversite derken papaz okulu vs değil mühendis olur tıp olur vs vs..
hrsitiyanlıkta önce üniversite mezunu olmak şart. islamda nedir?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• 1500 sene önce üniversitemi vardı. Her Hristiyan ülkede papazlar üniversite mezunumu oluyor. Çok saçma bir soru. Hem eğitimden açılmışken. Eğitimli avrupalı Hristiyanlığı bırakıyor. Yaratılış bölümü gerçeklerden çok uzak. Başlangıçta gök ve yer yaratıldı diyor. Dünya sularla kaplı ve karanlıkta diyor. Gerçekte evrenin yaşı 14.5 milyar dünyanın 4.467 milyon arada en az 10 milyar var. Uzayda en uzak galaksi ile aramızdaki mesafe ölçülüp yaş hesaplanabilir. Dünyanın ilk hali sularla kaplı ve karanlık olamaz. Güneş gibi idi çünkü. Çekirdeğimizdeki magma en büyük kanıt. Bunlar küçük bir kısmı. Bunu okuyan eğitimli bir toplum bu dinden uzaklaşır.

0|0
    0|0
    • hadi ya öyle mi ne çok biliyorsunuz siz :)

islamacevaplar. com sitesini okuyun bu iddianızısusturan güzel sorualr var.
      yazık siz ateistlerle müslümanlara gerçekten... tabi canım incili okuyan bilim adamları anlamıyorda siz anlıoyrsunuz
      aslında tek derdiniz hristiyanlıgın yayılması köpekler gibi korkuyorsunuz

• Kaplan27 iyi otutturmuş adam cevap bile verememiş. Engellemiştir bir de. Doğru söyle sende Hristiyanların 2000 yıldır yaptığı gibi baskıcı bir şekilde engelliyormusun insanları.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bak ie eski ahit in bozulduğu nereden belli. Birde kendileri uydurdukları şeye inanıyorlar. Ozaman nerde üniversiye, yabancı dil? İmam olmanın şartı dinini bilmek ve erkek olmaktır ama devlete göre ilahiyat mezunu olması daha kabul görür.

1|0
    1|0
    • sen tam bir cahilsin kara cahil bizim papazlarımız sizin imamlarınız gibi cahiller sürüsü değil.
      sizinkiler din üstünden yaşıyor bizimkiler ise okumuş profesör mühendis insanlar sizin ki gibi değil
      imamlar cahil oluyor genelde.. iki kelime yan yana getiremyor :)

• Türkiye’de anne babalar imamlığı bir “Peygamber Makamı” olarak değil, bir ekmek kapısı olarak görüyor. Doktor, hâkim, mühendis olamayacağına inandığı çocuğunu kısa yoldan imam yaparak hayatını kazanması için İmam Hatip Lisesi’ne gönderiyor. En şerefli mesleğe en kalitesiz çocuğunu layık görüyor. Papazlık ise, en kaliteliyi, en donanımlıyı sadece “papaz adayı” yapıyor. Ve en kaliteli ve en donanımlıyı birçok elekten geçirdikten sonra, daha donanımlı ve daha kaliteli olarak bir kilisede görevlendiriyor…Hıristiyanların elinde bulunan kutsal metinler (Eski Ahid ve Yeni Ahid) Latince ve İbranice olarak ulaştığı için, bu iki dilin özel bir yeri vardır. Papazlık eğitimi alan herkes bu iki dili bilmek zorundadır. Bu iki dili özellikle yazma, okuma ve anlama noktasında bilmeyen bir kişi papaz da olamaz.”

• İmamlar İlahiyat ya da İmam-Hatip okuyorlar. Tabi her şey üniversite eğitimi değil. Bütün ülkelerde ki papazların bu tip eğitim aldığına inanmıyorum. Gerçekse kanıtlarsınız.

0|0
    0|0
    • :) ne kadar komedisiniz gerçekten :) yalansa ispat etme zorunlulugu sana ait tamam mı? ne kadar zavallısınız gerçekten şu yorumda bile çelişki dolusunuz ben hristiyanım şartların ne oldugu bilirken gelmiş birde kafa tutuyorsunuz bana 2 gramlık islam bilginizle

• tek derdiniz ne biliyor musun? HRİSTİYANLIGIN türkiyede yayılmasından enikler gibi korkuyorsunuz

• Müslümanım ama bizde bir şart yok. ben dini iyi biliyorum diyen oluyor cok sacma bence kesinlikle daha cok okumus Kültürlü biri olmali ki dini güzel yorumlasin ama yok. bizim hocalar dini kendilerine yontuyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• sağlam bir dayı lazım

1|0
    0|0
  • Müslümanlık gibi bir din varken neden hristiyansın merak ettim amacım seni yargılamak değil hakaret etmek te değil sadece konuşmak.

0|0
    0|0
    • burada soruyu ben sorarım... hrsitiynalık gibi bir inanç varken sen neden müslümansın acaca yoksa elinde bomba olan o adamalra mı özendin?

Yükleniyor...