Sizce kitap okumamak eksiklik midir?

Kitap okumamak eksiklikmidir? Onun yerine sinema , dergi , gazete okumak kişisel gelişim için yeterli olmaz mı?

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

• Her birinin kişisel gelişime katkısı farklıdır diye düşünüyorum. Birinin eksikliğini diğeri kapatamaz.

Dergi, gazete okumak güncel konulardan uzak kalmamayı sağlar, sosyal hayata etkisi çoktur ama kitap okumak düşünmeyi geliştirir, kelime hazinesini arttırır. Sinemanın da kültüre, kişisel gelişime katkısı çoktur.

Ne olursa olsun kitap okumanın faydaları dışında bir de ayrı bir zevki var benim için.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Eksikliktir, bak yıl 2014 hala dine inanan insan sayımız at kafası kadar :)
    Yanı başımızda Işid var onu destekleyenler bile var. Tarihimizi bilmiyoruz, halkın coğrafya bilgisi zaten sıfır o yüzden dinledikleri haberlerin çoğunu anlamıyorlar. Venezuela nerde desen Kadıköyün yanımıydı derler... Okumak ve SORGULAMAK şart...

1|0
    0|0
  • Çok büyük eksiklik, İnsanlarının konuşması duruşu hatta ks de yaptığı yorumlara bile yansıyor.

Var sen düşün..

1|0
    0|0
  • Önemli olan bilgi öğrenmektir bunun nasıl olduğunun çok bir önemi yoktur ama bunun için birincil kaynaklardan biridir kitap, okumamak bir nevi eksikliktir.

Bektaş-ı Veli der ki ; Okunacak en büyük kitap insandır

ama insanı okumak için bile belli bir ilime sahip olmak lazım o da eğitim demektir yanı hoca demektir

1|0
    0|0
  • Devasa bir eksiklik olur bence.

1|0
    0|0
  • Okuyan kadar olamazsın ben kitap okumayı sevmem ama biriyle oturup konustugumda kitap okuyan birisi gibidiyimdir :) Kendini geliştirmekle önemli bide okuyan kısının hangı kıtapları okuduguna baglı :)

1|0
    0|0
  • eksiklik bence

2|0
    0|0
  • Kitap okumak Eksiklik değildir. Ama kuran okumak Eksikliktir.

1|1
    0|0
  • Bence yeterlidirr :)

0|0
    0|0
  • kesinlikle çooook büyük bir eksikliktir hemde 1 kitap okumak 2 hayvan sevgisi

0|0
    0|0
  • Kitap candir <3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

0|0
    0|0
  • Kur'an okumadıysan eksiklik filan değildir...

0|0
    0|0
  • Okumak iyidir (:

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kitap Edebiyat sanatının bir ürünür. Bundan kendini mahrum etmen ruhunu sanattan alıkoymandır. Bir eksikliktir.

1|0
    0|0
  • olur neden olmasın? dergilerin içeriğine göre fark etmekle beraber.. güzel fikir, yorum ve tahliller oluyor.. bilimsel, aktüel bazda olabiliyor... tabiki kitabın yeri başka...

0|0
    0|0
  • Eksikliktir kitaplar betimleme yapar bizde zihnimizde canlandırırız hayal günümüzün sınırsız olması için en önemlidir

1|0
    0|0
  • Kesinlikle cok buyuk bir eksikliktir bu

1|0
    0|0
  • eksiklik. hepsinin amacı ayrıdır.

1|0
    0|0
  • bence de eksiklik

1|0
    0|0
  • Vücudun kuvvetlensin diye vitamin olarak yediğin meyveler sebzeler vardır ya kitap okumakta beyninin düşüncelerin vitaminidir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...