İçinizde İncil okuyan var mı okumadıysanız okumak ister miydiniz?

Lütfen herkesn cevabı evet veya hayır tarzı osun kimse kimseye hedef alarak vaaz nasihat öğüt vermeye kalkmasın konu dışına çıkmayalım

Güncellemeler:
Lütfen kişisel yorumlarınızı kendinize saklayınız yok değiştiydi yok yanlıştı
sadece okudum okumadım vs konu dışına lütfen çıkmayın
Bu soruyu sormam bazı insanlara koydu galiba... tartışmak vs isteyenler gitsinler ayrı bir soru açsınlar kendilerine..

0|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• Hristiyanim haliyle okudum

0|1
    1|1
    • Tesekkur ederim :) Isa seni korusun..

• Sorun varsa mesajda sor burasi yeri degil..

• yahu şu milelt hristiyanlık deyince rahat yaşama kafaya takmmışlar sizin kiliselerede gelen oluyor mu sırf sözde maaşa bağlanacam avrupaya gidecem umutlarıyla gelenler

Kızlar Ne Diyor 11

• Okumadım.

0|1
    0|0
  • Evet

0|2
    0|0
  • Isterim

0|2
    0|0
  • Okudum. Bir yerde Tanrı yaptı diyor. Bir yerde şeytan yaptı diyor. Bir yerde 7000 atlı diyor. Diğerinde 700 yaya diyor. Sayım yapıyorlar. Rakamlar iki yerde çok farklı. Bir yerde 7 yıl diyor. Diğerinde 3 yıl. Bunun gibi onlarca örnek var. Eski ahitte kadın çocuk öldürün. Irzına geçin der. Yeni ahitte bir yanağınıza vurana öbür yanağınızı dönün der. Köle efendisinden üstün değildir der. Bildiğin köle yapacaklar bizi. Bunlara bir çok yerde cevap verilmiş. Ama cevaplar daha saçma. Mesela 7000 atlı varmışda 700'ü inmiş. Böylece 700 yaya olmuş. Yok artık. Daha önce 3 kıtlık yılı çekmişler bir senede arada ki sene. O yüzden 3 kıtlık yılı diyor. Diğerinde bunlar belirtilmediğinden 7 kıtlık yılı deniyor. Biz başka kitap okuyoruz sanki. Bunlar ilahi kaynak değilde. İncilin insan eliyle yazılı olduğunun küçük kanıtlarından bir kaçı.

0|0
    0|0
    • vay canına sen ne bilgiliymişsin böyle :) okumuş emin ol bir tek satırını bile okumadın sadece sizin o cahil imamlarınızın yalanlarından ibaret...
      sen önce kendi gözündeki çöpü gör islama bak ondan sonra gel isayı bizi eleştir çölden gelen arap artıklarının dinini araştır... tatlı su müslümanı tek derdiniz ne bence şu... türk hristiyanları görmekten HAZ duymuyorsunuz korkuyorsunuz
      türkyiedei slam öyle bir kan kaybediyor ki yakında göreceksiniz yüzde 99 mu müslüman yoksa en fazla yüzde 50 mi?

• Okudum. Sürekli kitap gönderiyorlar ama hala anlamış değilim çoğu şey saçma geliyor.

0|1
    0|0
    • hangi site ne tür kitap yolluyor ki

• özelden yazar mısın lütfen mesaj atacam

• Soruyu soran arkadaş mezhebin ne?

• Müslümanım ama incilide okudum okuyorum

0|0
    0|0
  • okudum ama diğer din kitapları gibi tutarsız laflarla dolu geldi.

0|1
    0|1
    • kardeşim sadece okudunuz mu okumadınız mı diyorum kişisel fikir belirtin demedim vs...

• fikrimiz incitti mi?

• :)) bende ateistleri deistleri araştıyorum bende JOHN LENNOXUN dediği gibi onları ben matematik profesörü oldugum halde onların zekasını çözemedim diyor

fikrini uygun soruda kategoride belirtmen yerinde olur.. sanırım HRİSTİYAN TÜRK görmek sana koydu galiba birazcık

• İstemem.

1|0
    0|2
  • Okumadim ama okumak isterim

0|2
    0|0
  • Yakınımdaki bir kiliseden aldım ama henüz okumadım

0|0
    0|0
  • Incil okuyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Defalarca , üzerinde araştırmalarım var. Din-Bilim-Felsefe calısıyorum.

0|1
    0|0
  • Okumadım da okuyacağım. Belli kısımlarını denkgeldikçe okudum ama hiç baştan sona açıpta okumaya başlamadım

0|0
    0|0
  • hayır okumadım

0|0
    0|1
  • bende okumadım

0|0
    0|1
  • kuranı 15 defa hatım edersem belki.. incil tevrat zeburu okurum.

0|0
    0|1
Yükleniyor...