En sevdiğiniz kitaplardan aklınızda kalan sözler :)?

kitaptan ya da şiirlerden sözler? :D

0|0
915

En İyi Kız Görüşü

• "Teselli edilmek istiyorum. Güçlü olmaktan yoruldum. Bir kez olsun aptalca davranmak, korkmak istiyorum. Kısacık bir zaman için, hepsi bu... bir gün... bir saat..."

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Aşkı bitiren şey iki tarafın da kendini aşık zannetmesidir. Oysa hiçbir aşkta iki taraf aşık olamaz; çünkü tıpatıp aynı oranda bir sevgiyi yazmamıştır tarih henüz ve bu hikayede fazla seven aşık, öteki de maşuk olarak geçer kayıtlara. Gel gör ki hiç kimse 'Ben maşukum!' diye bir itirafta bulunmamıştır biten aşkına ağlarken ve ısrarla hep aşık olduğunu iddaa etmiştir. Halbuki bir aşkın içinde sadece bir kişidir aşık olan. İki sevgili yoktur mesela, biri sevgiliyse, öteki 'sevdiği'dir aslında. O halde yaşadığın aşkta hangi taraf olduğunu bilirsen, bu aşk sonsuza kadar sürecektir. Eğer sen sevdiği isen, derhal bırak sevmeyi ve sevilmenin tadını çıkar. Karşılıksız sevmek değil, karşılıksız sevilmektir teklif ettiğim. Öyleyse sen sadece sevil ve bu sevgiye layık olmaya çalış; çünkü sen sevdiğisin.
    İşte gül bunu bildiği ve iyi bir sevdiği olduğu için bülbülün aşkı sonsuzdur.
    'Ben seni seviyorum'un karşılığı 'Ben de seni seviyorum!' olduğu sürece bitecektir aşklar. Ne zaman ki 'Ben seni seviyorum'un karşılığı 'Ben de sana seviliyorum!' olursa sarsılmaz kayalara benzeyen mevsimsiz aşklar yeşerecektir, karmaşaya sarmış dünyanın nicedir kurak meşk bağlarında...

Erdal Demirkıran/Sadece Başbakan Okusun

0|0
    0|0
  • Seversin dünyayı doludizgin , ama o bunun farkında değildir
    ayrılmak istemezsin dünyadan , ama o senden ayrılacak
    yani sen elmayı seviyorsun diye , elmanın da seni sevmesi şart mı?
    Yani Tahiri Zühre sevmeseydi artık , yahut hiç sevmeseydi , Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden? Nazım Hikmet Ran :)) Hepsi ezberimde ama bu kısmı hoşuma gidiyor :)

0|0
    0|0
  • Bavulları hep toplu durmalı insanın... Bir gün telefonların hiç çalmayabileceği hesaplanmalı... Tül perde arkasından misafir yolcu gözlemekten vazgeçmeli... İhanetlere, ter edilmelere, bir başına bırakılmalara hazırlıklı olmalı... Yalnızlığa alışmalı...
    Can Dündar/Yarim Haziran

0|0
    0|0
  • Sah ve sultan İskender PALA
    http://i.hizliresim.com/rdY3M7.jpg

0|0
    0|0
  • İhanet bir başarısızlıktır. Şayet başarılı olsaydı , onun adı ihanet olmazdı
    JFK

0|0
    0|0
  • cin ali :D

0|0
    0|0
  • Bir memlekette namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır.

0|0
    0|0
  • hayat acımasız sen mi merhametlisin?

0|0
    0|0
  • Her canlı bir gün ölümü tadacaktır.

0|0
    0|0
  • Gemi leslerinin yuzdugu bulanik insanlik denizinde bembeyaz bir fenerdim ben (aclik)

0|0
    0|0
  • ahirette pişmanlıklar fayda etmeyecektir :)

0|0
    0|0
  • Nehirlere karışan zehirli atıklar gibi ağır ağır akarak kanıma karışmakta yokluğun.

0|0
    0|0
  • Sevilenin güzelliği sevenin gayretindendir.

0|0
    0|0
  • ne zaman gelirse gelsin kutlu türkün son günü kürşad gibi şanli olsun her bozkurtun ölümü

0|0
    0|0
  • nasihat olarak ölüm yeter

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Orta okulda okudugum bir kitabin sozleri beynime kazinmisti ;
    "hic kimse kendi taklitcisine saygi duymaz. Baskalari da bu sahsiyetsizligi alkislamaz..."

0|0
    0|0
  • Her birimizin bir ölüm borcu var bunun istisnası yok, biliyorum, ama bazen, ah Tannrım yeşil yol o kadar uzun ki...

0|0
    0|0
  • Ateş ve Buz Bazıları dünyanın sonunun ateş olduğunu söylüyor, Bazıları da buz. Tutkuyu Tattığımdan Ateşi tercih ediyorum ben…. Ama iki kere yok olacaksa dünya, biliyorum nefreti yeterince Buzla da yok olsun diyebilecek kadar

0|0
    0|0
  • Bazen sabahları uyanmak istememin tek nedeni sen oluyorsun Clark

0|0
    0|0
  • "Gözleriniz tabancalardan daha tehlikeli bayan. Bu gözler, bir azize bile amacını unutturabilir."

0|0
    0|0
  • Bazen gorunmeyen izler gorunen izlerden daha cok şey ifade eder...

0|0
    0|0
  • Çabuk saklan, baba geliyor.. Siyah Kan - Jean-Christophe Grange

0|0
    0|0
  • "Herkes kendi hayat yolunda acılar çeker ve iyileşir" Sarah Jio

0|0
    0|0
Yükleniyor...