Kürtçe okulu istemiyorum yazan bir kıza bunu dedim iyi demismiyim?

Niye peki neden karşı cikiyorsunuz. Etrafa bak ingiliz okulları. Fransız okulları ve bir çok ülkenin Türkiye toprakları nda okulu var bu sizi rahatsız etmiyor ama bir Kürt bir Arap bir Ermeni okul açınca rahatsız oluyorsunuz. Neden yani niye bu topraklarda taşıyan insanlar yerine dış güçlere niye karşı gelmiyorsunuz. Kürt demek kardeşlik demek Süryani demek dostluk demek. Biz mardinde böyle dostluklar kurduk. metropollerden büyük şehirlerden söylentilerle hareket etmedik. Dostluk gördük bu ülkede mardinde Diyarbakırda istanbulda. Biliyorum önyargılari yıkmak zordur ama vi umut inşallah bir gün aynı bayrak altında tek ülke tek vatan tek yumruk olabileceğiz

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• İngilizce, fransızca birden fazla ülkede kullanılan bir dildir ve öğrenilmesi gerekir ama Kürtçenin konuşulduğu bir ülke yok dolayısıyla gerekte yok.

1|0
    0|0
    • Göttoş ışıd karşı kim savaşıyor biliyorum pesmerge savaşıyor. Yani kuzey Irak. Kuzey Irak'ta Türk okulu varda türkiyede neden olmasın

• terbiyeni takınmadıkça seninle tartışmaya bile girmem.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kız doğru söylemiş.. Çakma bir millet adım uydurup, sonra da buna okul açmak aptalcadır.. Kürt adında bir millet yoktur.. Anadolu da yaşayan İranlılar vardır... Kürdistan tanımı ilk olarak Selçuklular döneminde, Med İmparatorluğu döneminden, Anadolu da kalan İranlıları ana milletinden ayırmak için kullanılmıştır... Burada yaşayan halka önceleri Kurdii yani Kürdistanlı denilirken zaman için halka da Kürt denilmeye başlanmıştır... Yani tamamen çakma bir isimdir. Şu anda Kürt isimli millet yaratmaya çalışmalarının tek amacı klasik böl parçala yönet taktiğinden başka birşey değildir.. T. C. Devleti bunu itiraf edemiyor... Çünkü ederse İran a uzun vadede taviz vermiş olacak... Tıpkı Yunanistan'da yaşayan Batı Trakya Türkleri gibi.. PKK bunu itiraf edemiyor. Ederse tüm amacını yitirmiş olacak... Hatırlanırsa PKK ilk çıktığı zamanlarda en büyük desteği İran'dan alıyordu. Bir kişinin ben kürdüm demesi ile Balkanlar'da yaşayan bir Türk'ün "Biz Türk değiliz, Osmanlıyız" demesi aynı mantıktır. Tarihi incelerseniz bunları göreceksiniz.

1|0
    0|1
  • Türkiyede Harvard varda biz mi gitmedik !

0|0
    0|0
Yükleniyor...