Fetih 1453 yorumlarınızı alıyım?

En yüksek bütçeli Türk filmi şu an eskidi ama ben yorumları almak istiyorum sizce nasıldı?

0|0
614

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbulun fethi ancak bu kadar yanlış anlatılabilirdi. Gerçekte Fatih sultan mehmet'in kendi çizimlerinden oluşturulan topları, filmde hristiyan bir baba kızın yaptığı gösteriliyor. Ayrıca fatih sultan mehmet dine inancı en yüksek olan padişahların başında gelir. Filmde savaşta sinirlenerek dua etmeyi bırakıyor ve tespihini parçalıyor. Tamamen saçmalıktı. Ayrıca filmde fatih sultan mehmet resmen savaşmak için ak şemsettin bekliyormuş. Adam çadırına girip 2 gaza getiriyor bir anda gemiler karadan taşınmaya falan başlıyor. Kısacası çocuk filmi bile diyemiyorum çünkü gerçek tarihle uzaktan yakından ilgisi yok.

0|0
    0|0
    • önümde çocuklar vardı sınıfça gelmişler konuşma şöyleydi
      ulubatlı fethetmiş istanbulu neden fatih dediler

• Tarihimizi kendimize bile anlatamıyoruz daha birde dünyaya anlatacağız. Amerika tokat yediği savaşlarda bile kendini kahraman gösterir, biz çağ kapatıp çağ açarız onuda anlatamayız.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• Avrupa sinemasının bize dayattığı görselliğe kendimizi öylesine kaptırdık ki, görsel efektlerden eskisi kadar etkilenmez olduk. Çünkü sürekli daha gerçekçisi , daha iyisi çıktı durdu.

Ve Türk sineması da bu durumdan malesef nasibini aldı. Onların görselliğine baktıkça ülkemizde yapılan düşük bütçeli denemeleri aşağılar olduk.

Ancak Avrupa sinemasının genelde görsellikten öte izleyicisine verdiği pek bir şey yok. (Bir kaç istisna hariç)
    Sinemaya sadece görsellik için giden kişiler eminim filmden pek memnun kalmamışlardı.
    Ancak bana göre fena değildi.

0|0
    0|0
  • olmamış beğenmedim. ulubatlıyı şu korsan filimindeki adama benzetmişler makyajını. birde urban usta üzerinde çok durmuşlar. o sadece 3 top yapmış ve savaş esnasında dağılmış, bizimkiler 9 top yapmış ve hepsi sağlam. ayrıca ulubatlu 2. mehmetin silah hocası değildir. tarihten bir haber yapılmış film. karadan gemi yürütme sahnesi çok kısa (çünkü en çok bununla övünürüz). uzar gider

0|0
    0|0
  • Çok eksikti. Yanlışlar da vardı. Ah ulan ah o filme gittiğim günler ne mutluydum.. Hatırlattın resmen.

0|0
    0|0
  • İzledim. Bir tane Osmanlı marşlarından yoktu.
    Osmanlı'da uygulanan dini de tam yansıtamamışlar bence.
    Genel olarak güzeldi. Bu tarz geçmiş tarihimizi ön plana koyan Filmlerin daha da artması gerekiyor bence

0|0
    0|0
  • Harika

0|0
    0|0
  • güzeldi ama daha iyi olabilirdi.

0|0
    0|0
  • 2002 de çekilen truva nın hatta 1958 deki spartacus filminin bile gerisinde

0|0
    0|0
  • fena değildi güzeldi yani

0|0
    0|0
  • :D Film fena değil ama oda ecdadı yanlış tanıtmış

0|0
    0|0
  • Yine herşey tam değil ve görsel efektler çok iyi değil o kadar para harcadık dediler tırt çıktı

0|0
    0|0
  • gelecek vaad eden bir çalışma olmustu.

0|0
    0|0
  • Ben beğendim... İzlenesibi film

0|0
    0|0
  • Yenimi bu film

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...