Sizce Kemalizm yıkılıyor mu?

KızlarSoruyor.com BAY/BAYAN üyeleri.! Sizce kemalizm yıkılıyor şeriatmı geliyor yoksa türkiye normalleşiyormu yoksa bölünüyormu.?

SİZCE TÜRKİYE'DE NELER OLUYOR.?

• Türkiye osmanlı gibi devleşiyor
    5% (1)27% (7)18% (8)Oy Ver
  • Türkiye bölünüyor
    16% (3)15% (4)16% (7)Oy Ver
  • Kemalizim yıkılıyor
    37% (7)23% (6)29% (13)Oy Ver
  • Şeriat geliyor
    26% (5)12% (3)18% (8)Oy Ver
  • Türkiye yine bildiğimiz türkiye hiçbirşey değişmedi.
    16% (3)23% (6)19% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• kemalizmi ayakta tutan bundan önceki şarlatanlardı, ve kemalizmi öne sürerek memleketin anasını ağlattılar yok laiklik elden gidiyor saçmalıkları yok bilmem ne memleket insanına olmadık işkenceler yaptılar, şimdide kemalizmi ortadan kaldıran akp kendi cumhuriyetini kuruyor

2|2
    1|1
    • sana hitaben yazıyorum gibi görüksede inanıyorumki bir çok insan okuyacak bu yazıyı.ben insana değer veren her rejime saygı duyan bir insanım.bana göre bu durum 2023e kadar eski hükümetlerin zihniyetiyle devam etseydi inanıyorumki tıpkı yunanistanda tanrı zeus olduğu gibi türkiyede atatürk,ü ilah ilan edeceklerdi. kemalizmin en büyük hatası pkk ve benzerleri örgütlerin belini kıramamış olmasıdır.bu durum ancak ak partiye yaradı oda istediği gibi at koşturuyor.

Kızlar Ne Diyor 9

• Bana göre cevap yukarıdakilerin hepsi. Her gün yeni bir makale okuyorum ve neler olduğunu görüyorum. Aslında hiç olmayacak dediğim şeyler bile teker teker oldu. Ama kesinlikle iyi bir yolda değiliz. Şu adını bile anmaya değmeyecek adamı -Abdullah Öcalan- ev hapsine almak istiyorlar ve başbakanda sıcak bakıyor. Oysa bu ülkede yatacak yatağı olmayan, elektriği suyu olmayan, banka memurlarından dayak yiyen gaziler var. Ne olursa olsun KEMALİZM asla yıkılmayacak. Çünkü biz hep varolacağız:)

2|0
    0|0
  • İDO bile özelleştirildi yaa...Daha ne olabilir ki?

1|1
    0|0
  • türkiye şuan sadece bir kukla nereye gidiyoruz o belli değil bilirsin kuklalar yönetmez yönetilir

4|0
    0|0
  • normalleşmiyor. türkiye bölünüyor. önce sağcı solcu, alevi sunni, kürt türk. her şekilde bölmeye çalışan dış etkenler muradına eriyor (abd-ermeni-israil) saolsun başkanımız bop başkanı yaa üstüne düşen görevi yapıyor (!) ülkeyi satmakla kalmıyor bize Atamızı unutturmaya çalışıyor. Ancak bilinçli gençler aileler buna izin vermeyecek. ve de öğretmenler. öğretmen adayı olarak Allahın izniyle Atasının izinden gidicek nesiller yetiştiricem inşallah.

0|0
    0|0
    • hiç alakası yok, tabii senin gibi toplumun tekçi yapısına alışkın bünyeler bunu algılamakta zorluk yaşayacaktır. bu etnik ve dini farklılııkları zenginlik olarak görmeyi öğrendiğiniz zaman esas bölünme ihtimali kalmaz.

• asla bildigimiz türkiye degil

2|0
    0|0
  • her ismin sonuna

-izm ekkleyerek

napıyor ne yiyor bu insanlar

1|3
    2|2
    • kapital=sermaye demektir + izm= hırs demektir yani kapitalizm=sermaye hırsı demektir. kapitalizm dünya ülke ve ekonomileri ayakta tutatbilmek ve istediği gibi at koşturabilmek ve sermaye uğruna insanları esir almak için dünyayı 500 parçaya bölme hevesindedir. kemalizm ise mustafa kemalin kurmuş olduğu ülkeyi yaşatma hırsıdır. fakat yaptıkları en büyük yanlış 30yıldan fazla bir zamandır terör örgütlerini ve mafyaları sonlandırmak yerine onunla kedi fare oyunu gibi oyun oynamyı tercih etmişlerdir.

• canım izm akımların sonuna eklenen takıdır nerde okudun sen anlamını

• türklere iyi adam yaranamaz tabiki yıkılıyor

0|0
    0|0
  • kolay kolay yıkılmaz ama zedelendi sadece

0|0
    0|0
  • Türkiye için iyi şeyler olmuyor. Git gide bağımlı hale geliyoruz, bölünmeler zaten had safhada..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• cennet mekan SULTAN ABDÜLHAMİT HAN;bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam,zira bu vatan bana değil milletime aittir.

Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir.

Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir! OSMANLI tarihini yanlış kaynaklardan okuyup burada haddinizi aşacak sözlerde bulunmayın...

0|4
    0|0
  • Biz kemalist gençler ölmedikçe kemalizme hiçbir şey olmaz, son dönemlerde Kemalizme, Atatürke çok saldırılıyor, kemalizmin içi boşaltılmaya çalışılıyor, rejimi sarsan girişimlerde bulunuluyor, ama merak etme bu millet bundan daha kötülerini atlattı, bu tip durumlar bizi üzmesin, korkakların karşısında dirayetli dimdik durmalıyız ve daha fazla kemalizme sarılmalıyız.

bak mustafa kemal atatürk'ün ileri görüşlülüğünden dolayı gençler yani bizlere sesenmiş;

... Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.(AKP ve buna benzer kurumlar) Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.(terör, özelleştirme, etnik ve dini bölme taktikleri, cumhuriyete ve değerlerine yapılan saldırılar vs. vs. uzar)

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

işte bu kötü günlerde bile cumhuriyete sahip çıkmalıymışız...

3|0
    0|0
    • Harikasın! başka hiç bir söze gerek yok anlayan için. beni uzun uzun yazmaktan kurtardın teşekkür ediyorum + ...

• @romesuzjuliet

OSMANLI DEVRİ iran gibi değildi irandakı bozuk sapıtılmıs şeriat bilip bilmeden konusma osmanlıyı kötüleme osmanlı 6 asır kuranla Allahın emirleriyle ülkeyi yönetti vede en iy şekilde zaten şeriatta Allahın hükümleri yanı emirleri demektir olması gereknde bu ama bugünkü rejimde zor artık böyle gidicek artık ama yine diyorum bilip bilmeden osmanlıya laf atmayın kurbab olun osmanlıya ah osmanlı ey gidi osmanlı ...

3|4
    1|0
  • Üniversitede ekonomi hocamızın bir lafı vardı

`İstatistiklere bakacak olursanız ekonomik veriler iyiye gittiği sürece ülkede hükümet değişmez`

Yani şeriatmış, laiklikmiş, kemalizmmiş ne yazıkki kimsenin zikinde değil

0|2
    0|0
    • ekonomi tok yaşamak demektir. sözüm ona kemalistler kemalizmi o kadar abartılarki bitmesi gereken terör sorununu ticarete dönüştürüp ülkede kendi halkını kemalizm uğruna sindirmeye çalışan bir olguya dönüştürdüler. buda 10 yıldır başımızda olanlara yaradı. bitmesi gereken sorun bitmeyip 30 yıldan fazla sürdürüldüğü için porblem kemalisterlin karşına ejderha olup çıkmıştır.o ejderha ki onları toplayıp içeri tıkmışa benziyor. yazık.buda 2002den var olan beri ak partiye avantaj sağlamış görünüyor.

• Kemalizmin Atatürk'le bir alakası kalmadı. Atatürk maskesinin arkasına geçmiş, özellikle medyada köşebaşlarını tutmuş bir grup şarlatanın, halkın ve bu halkın dini üzerinde bir korku ve baskı unsuru olarak kendini gösterdiği bir -izm. Bekri Mustafa Ayasofya'ya imam oldu, dünyanın halini varın siz anlayın hikayesindeki gibi, eski komünistler de kemalist oldu, varın siz anlayın artık Kemalizm'in bugünkü halini.

Ha bu arada, Atatürk'ü gerçekten bu halk biliyor ve yüreğinde yaşatıyor. Bunun için bir -izm'e ihtiyaç yok.

0|0
    1|1
    • kemalizm atatürkün hayat biçimidir ;) kemalizm demek atatürk demektir.

• ya arkadaş beni kemalizm ölmüş veya şeriat gelmiş ilgilendirmiyor benim topraklarım gidiyor benim büyük dedemin 6 kardeşi çanakkalede bu günler için şehit olmadılar ben hakkımı helal etmiyorum öteki dünyada bunların hesabını sorucam sizde helal etmeyin bu insanlara

1|0
    0|0
  • ARTIK KİRLİ TABULARDAN KURTULUYORUZ! BİR İNSAN EĞER TÜRK DEĞİLSE NEDEN NE MUTLU TÜRK'ÜM DESİNKİ ?BİR KÜRT NEDEN DESİN? BİRAZ EMPATİ KURARSAK BİR TÜRK ALMANYADA NE MUTLU ALMANIM DEMEK İSTER Mİ?

0|1
    0|0
  • Kemalizm son 20 senedir sekteye uğramıştı ve son 10 yıldırda bitti sayılır. Öyle de olması gerekliydi hiçbir şahsı putlaştıracak kadar tapmayın.

0|1
    0|0
  • Şeriat ve Osmanlı aynıdır farklı şıklara koymana gerek yoktu Osmanlı İmparatorluğu Şeriatle yönetilirdi..

0|0
    0|0
  • Asla yıkılmaz. Ama içten çökertmeye çalıştıkları gerçeği var

0|0
    0|0
  • Bekleyelim görelim

0|0
    1|0
  • bu sorunun zamanı gelmedi kardeş, kimse net bir öngörü yapamaz, 2 sene sonra anca ortaya çıkar

2|0
    0|0
    • evet haklısın ama sende biliyorsunki türkiyede çok büyük bir eksen kayması var. türkiye 2001 deöneminde 3lü koalisyonla yönetilen döenmden çok çok uzakta. kimine göre çok geride kimine göre çok uzakta. türkiyenin icevaevine girmiş kaç paşası vardı şimdi kaç tane var. hiç görülmüşmüydü daha önce böyle bir durum.

• şimdi siyasiler meydanı boş buldu at koşturuyor, milletin ne istediği seçimlerde ortaya çıkar

• türkiye normalleşiyor. atatürk ve türklük endeksli bir politika değil küresel bir politika uygulanıyor amerika gibi.

0|1
    4|1
  • Devlet eyiye gidiy eyiye

0|0
    1|0
  • tayibin ne yapacağı belli olmaz

0|0
    0|0
  • neler olmuyorki

0|0
    0|0
    • ne oluyor mesela.? bende onu soruyorum zaten :-)

• birlik yok.Dahili ve Harici Bedhahlarin Olacaktir.Mustafa Kemal Atatürk.bu sözü kim hatırlıyor sence.hickimse.

• tüh yandık şeriatmı geliyo ! ...

1|0
    2|1
    • şimdilik bilinmiyor. kimine göre bölünme arefesinde kimne göre osmanlı gibi gittikçe büyüyor kimine göre şeriat geliy kimine göre kemalizm yok ediliyor kimine göre normalleşiyor. çok türlü saptamalar mevcut. bu soruyuda o yüzden sordum zaten.amasen tam yada kendince düzgün bir fikir yazmadın.

• benım nedemek istediğimi anlayan anladı ...

• şeriat istemezük :-)

• yıkılmaz dostum kemalizm

2|0
    0|0
  • Türkiye'de kemalizm, Mustafa Kemalin ölümüyle yıkılmıştı zaten. Türkiye İnönü'nün 29 sene idaresiyle İnönücü bir çizgide yol almıştır. İnönü ise Atatürkü silmeye kalkmış heykellerini kaldırmış resmini paralardan çıkarmıştır, CHP yi sol çizgiye taşımıştır. Atatürk ise acı bir şekilde çıkar amaçlı kullanılmış ve sahiplenilmiştir. bugün eski Marksistler, Dersim ve sair alevi kesim -atatürk tarafından katledildikleri halde- atatürkçü görünüyorlar, atatürkü kullanıp ondan siyasi menfaat elde etmeye çalışıyorlar.

Türkiye'ye gelince halkın çoğunluğu ülkenin nereye gitmesini istiyorsa oraya gidiyor. Zenginliye, refaha, demokrasiye... fakirlikten, cunta ve darbecilikten, geri kalmışlıktan, içe kapanıklıktan uzaklaşıyor...

0|1
    1|0
    • bu yazdıkların kemalizmin içini boşaltıp, ona zede vermeye yönelik ortaya atılmış ama tutmamış bir asılsız bir fikirdir... kemalizm ölmedi kafanı kaldır bir bak ;)

• @bahtsız azınlık kesim, dinleyin ! Atamızın ölüsünden rant elde etmeye alışmış kesimlerin lafları propagandası bunlar. kemalizm senin kafanda sömürüp marksist düşüncelerine ya da sapık inancına bir -izm değil, bambaşka bir yoldu. ama şimdi Kemalizm, Atamızla beraber Anıtkabirde yatıyor şimdi. yeter düşün Ata'nın yakasından sömürücüler...

• Sadece şu bile son durumu açıklıyor. Zihniyete bak. Peh! link

2|0
    0|0
Yükleniyor...