Çok hayal kuruyorum. Sizce bu durum normal mi, yoksa deliriyor muyum?

Arkadaşlar ben çok hayal kuruyorum. Sürekli ve istem dışı, araba kullanırken, çalışırken, müzik dinlerken, yolda yürürken hayal kuruyorum. Hatta bu yüzden uyuyamıyorum bile. Bazen kafamda senaryolar üretip kendi kendime konuştuğum bile oluyor. Herkes mi böyledir yoksa kafayı mı yiyorum?

Kendime engel olamıyorum ne yapmalıyım?

0|0
16|9

En İyi Kız Görüşü

• ne gibi hayaller?

ve kendi kendine konusurken sesli düsünüyor tarzinda birseymi yada baska biriyle konusuyor tarzindami?

0|1
    0|0
    • her ikisi de bazen kendi kendime konusyorum bazen flm izlerken kendimi oyuncunun yerine koyuyorum bazen baska birileriyle aklimda senaryolar uretiyorum

• her insan biraz kafayi yemistir zaten (:

• Doktora gidersen sonucunu mutlaka bana da bildir. :))

Kızlar Ne Diyor 15

• Bence bu normal. Bende çoğu kişi böyle hayaller kuruyordur. Şarkı dinler, alır onu baska diyarlara götürür, izlediği film kahramanı olmak ister, istediği yada aklına takılan bir şey varsa onu kurgular kafasında.. Çok aklına takılıyorsa bir uzmana görün..

0|0
    0|0
  • Herkes böyle mi bilemiyorum ama ben de öyleyim, bu hayal gücünün geniş olmasından kaynaklı bir durum bence ve kurduğun hayaller kötü olmadığı sürece neden sorun olsun ki?

0|0
    0|0
    • Ben sıkıldım bu durumdan kendimi aşamamaktan.

• Ben de öyleyim ne biliyim ben kendimde değilim kendimi bambaşka birisiymiş gibi hissediyorum bazen. öyle bir oluyo ki hani ne biliyim evden dışarı çıkıyorum kendimi hiç bilmediğim yerlerde buluyorum sıkıldım diyorum eve gidiyim diyorum ama eve mi gidiyorum nereye gidiyorum belli değil kendi kedime bir gün patron oluyorum bir gün şoför oluyorum bir gün dünyanın en iyileri sanıyom ne bilim la ben

• Kardes olabiliriz :D bende surekli hayal kurarim kucuklugumden beri. Ama son bir kac ayda zirveye ulasti bu hayal kurmadan uykuya bile dalamadigimda hayallerimden nefret etmeye basladim sonra internetten bu sorunu arastirmaya basladim her gun 3-4 saatten fazla hayal kuruyorsan ( ki ben 5-6 saat kuruyom :( bu bir sorun hatta hastalık belirtisi ismine maladaptive daydreaming diyorlar. Depresyon gibi durumlarda insan kendini mutlu etmek icin bir savunma mekanizmasi olarak hayal kurmaya basliyor. Bunu duzeltmek icin cesitli ilaclar var ama ben etkili olacagini sanmiyorum. yeni bir hobiye baslamak ya da hayal kurmana neden olacak etkenlerden uzak durmak gibi cozumleri var

1|0
    0|0
  • Herkes hayal kurar. bende kurarim. sıkıldıgımda uykum geldiginde filan. ama sen cidden abartiyosun sanki 😂😀😁

0|0
    0|0
    • Kurtulmak istiyorum bu durumdan sıkıldım artık hayal kurmaktan. ve her kurduğum hayalin cam gibi dağılmasından. Kendimi değiştirmek istiyorum

• eger gercekten konusmaya ihtiyacin varsa olur.

• senın kadar olmasada benımde hayal dünyam çok geniştir

ne zaman yalnız kalsam

yada hergece uyumadan hayal kurarım

hatta bazen sırf hayal kurmak için sessiz bır odaya çekilmişliğim bile vardır

0|1
    0|0
    • biri bana bunun burcunma alakali oldugunu soyledi ikizler burcu olanlar hayalciymis pek inanmam ama ?

• :))

• Dostum ben başak Burcuyum :)

Burçtan değil ozaman :D

• Güzel birşey bu.Hem canın sıkılmaz boş zamanlarında :D Bir sorun yok bence.Ben de istem dışı düşüncelere dalarım çoğu zaman.

0|1
    0|0
    • ama abarttigimi dusunuyorum hep ayni insanlarla farkli farkli hayaller acaba sadce ben mi boyleyim merak ettim

• yok yok sevdigim biriyle ilgili degil tamam onunlada oluyor ama genelde cevremdeki insanlarla eskiden mujdat gezenin bir filmi vardi televizyon cocugu diye onun gibiyim bazen kendimi unlu biri bazen futbolcu hayal ediyorum normal midir?

• Bence yine güzel.Üretici zekaya sahipsin.

• ben kendimi yalnız sanıyordum bu soruyu görene kadar:D ben de aynen böyle hiç durmadan senaryo oluyor kafamda korkuyorum bazen bu halimden beynimde çok fazla karmaşa ve yük oluyor gibi geliyor

0|0
    0|0
    • Ben bazen kendimi mafya elemanı sanıyorum kafamda kurguluyorum kafam beynimi hep hayal dünyasına veriyorum canım sıkıldıgı zaman

• Bende de oluyor aynı şey :)

Ben de kurtulmak istiyorum ama kurtuluşu olduğunu sanmıyorum :)

0|0
    0|0
  • Ne güzel:) besle onları.. hayallerini yaşatmaya devam et..

Hayalleri olmayan insanlar filmlere, kitaplara bu boşluğu doldurmak için başvuruyorlar, hayal kurma açlığından..

Hayal kurman bence gayet güzel bir şey..

0|0
    0|0
  • Önce bir uzmana, yarınlarla ertelemeden bir git derim.

Sonra da çok tek kalma, yeni arkadaşlar edin, onlarla vakit geçir, biraz kafa dağıt.

0|0
    0|0
  • gayet normal ben de hayal juarrım hayal kurmak insanın hayatının parçasıdır ama açığa vurmamanı tavsiye ederimyoksa gerçekten gören deli zanneder :))

0|0
    0|0
  • hayal kurmak iyidir

0|0
    0|0
  • bende de boyle bir durum var yani mesela bisey oldu diyelim yalniz oldugum ilk an o durumda baska neler yapacagimi karsimda birisi varmis gibi konusuyorum hatta bir defa birisi gordu ve delirdin mi sen dedi ama ustunde pek durulmadi bende umursamadim ama şu an gunde en az 30 dakikami buna harciyorum bir akil hastaligi mi bilemem ama cok rahatlatici hayatta yasamak istedigim seyleri sadece orda yapabiliyorum ve hayal oldugunu bilmek bazen uzuyor.

0|0
    0|0
    • Aynısı bütün anlattıkların bana da oluyor yaşamak istediklerimi bir hayal dünyasında kurgulayip canlandırıyorum hayali karakterleride ben yonlendiriyorum hep iyi niyetli oluyorum ne biliyim anlattıklarını bende yaşıyorum çok rahatlıyorum çok iyi hissediyorum kendimi zor keşke gerçek olsa diye üzülüyorum yıllardır böyle

• aynen ya ben de çok konuşuyorum en çokta müzik dinlerken hayaller kuruyorum kendime soruyorumm ve cevap veriyorum deli gibi gülüyorumm sınıfta arkadaşım görmüş beni kendi kendıme konuşurkenn rezil oldum ya nasıl kurtulcam ben bundan

0|0
    0|0
  • gayet normal. yaşadığın hayattan memnun değilsin demek ki kendini hayallerle motive etme ihtiyacı hissediyorsun. ancak dikkat et, aşırıya kaçtığı takdirde gerçeklik duygusuna zarar verebilecek bir savunma mekanizmasıdır bu.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Buna yakın bir durum bende de var. Beynim devamlı çalışıyor :) Devamlı kafamda bir kurgu bir sinema çekimi var. Devamlı birşeyler kovalıyorum. Dışarıya sesli konuşma yok tabi bende. Bazen çekilmez oluyor dediğin gibi. ama bunun bir nimet olduğunu düşünüyorum. Şaşırtacak düzeyde üretici bir zekaya sahibim. İş hayatında sayısız faydalarını gördüm. Sadece sevdiğim insandan ayrılırken çok zararlı oluyor bana. Beynim sadece onunla meşgul olup barışmak için çeşitli senaryolar üretiyor. Geçmişe geri dönüp söyleyemediğim sözleri hayalimde söyletiyor bana. Veya gelecekte bir buluşmanın kurgusunu, konuşmasını yaptırıyor bana.Resmen konuşuyor gibiyim onunla ama hayalde. :))) Bu yüzden sevdiğim ama ayrıldığım insanı kolay unutamıyorum.

0|1
    0|0
    • iste buu yaa ben de senin gibiyim ayni seyleri hayal ediyorum benim de beynim muthis calisiyor is hayatinda cok faydasini gordum hatta bir doktor arkadasim bana bunun zeka seviyesi yuksek insanlarda goruldugunu soyledi ama son zamanlarda bu isten sklmaya basladim

• İçine kapanıklığı atmış olmana rağmen neden geçmedi diyebilirsin ? Bunuda şuna bağlıyorum ; Çok iyi kurgu yeteneğine sahip olduğumuz için başımıza gelen olaylarda daha iyisini yapabilirdik diye geçmişe dönük hayal kuruyoruz ve o anı tekrar canlandırıp daha iyisi yapmayı hayal ediyoruz. Sonu yok. Mükemmel bile yapsak herşeyi daha iyisini yapabilirdin diye beyin hayal kuruyor. Kötü birşey yapınca zaten kaçarın yok :)) Bunlar benim teşhisim. Doktora gitmeye gerek görmedim hiç bir zaman.

• Özgüveni kazanmam bendeki bu farklı durumu farketmemle mümkün oldu. Uzun bir süreç tabiki. Her ortamda birşeyler konuşmaya çalıştım. Kendini ifade edemeyen insanın özgüveni de eksik olur diyerek bol bol kitaplar okuyup köşe yazılarını takip ettim.Çokça kızarkadaşı edindim. Üniversiteye gitmem etkili oldu. Hiç tanımadığım insanlara sunumlar yaptım. İş hayatında müşterilerle iletişime geçtim. Böyle böyle derken tehlikeli bir insan olduğumu farkettim :)Şuan sıkıntı yok.Heycan yok. Hayallere dvm :)

• psikoloğa git bi yüzlük anlat :))

0|0
    0|0
  • Bana göre bu yanlızlıktan kaynaklanan bir durum bende hep hayal kuruyorum esk sevgilimle çıkarken kurmak yerine onula yaşamayı tercih ediyodum şimdi her müzik dinlediğimde gözümü kapatığımda hayal kuruyorum bu aslında benim hoşuma gidiyo kendi dünyamı kuruyorum :D

0|0
    0|0
  • tam benı tarıf etmıssınız.. ve ayrıca basarısız ve uzgun olduğumda hemen hayallere basvuruyorum.. diyelım bir arkasım sınıfta guzel bır espirimi yaptı hemen o esperıyı ben yapmısım gibi hayal kuruyorum... ilkokul 1. sınıftan beri bu hayalprestlık var bende

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı dene. Birde sürekli kitaplarda'ki romanların karakterlerini getir aklına özellikleri falan filan ozaman biraz hayal kurmaktan hoşlanırsın. Çok fazla hayal kurma şizofreni'ye yakalabilirsin.

0|0
    0|0
  • normal değil bişeylerle mesgul ol

0|0
    0|0
  • insanlar yalnız kaldıklarında ya da konuşacak birisini bulamadığında hayal kurarlar bu kadar kafaya akmayın ya bunlar basit şeyler

0|0
    0|0
  • benim gözüm önüm de canlanıyor hayal dünyam :D

0|0
    0|0
  • iyi iste hayal gücün artar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...