Okuduğunuz bir kitabın girişi nasıl olsa, ilerleyen sayfaları okumayı daha çok istersiniz?

Okuduğunuz bir kitabın girişi nasıl olsa, ilerleyen sayfaları okumayı daha çok istersiniz? Size göre dikkat çekici bir giriş cümlesi, soru cümlesi mi, ünlem cümlesi mi, yoksa karakterlerin hayatına direk giriş yapan bir cümle mi? Kısaca, nasıl başlayan kitaplar sizi daha çok içine çeker?

• Hiç oyalanmasın, direk karakterlerin hayatına giriş yapsın.
    20% (20)25% (15)22% (35)Oy Ver
  • Soru cümlesi daha dikkat çekici oluyor.
    20% (20)27% (16)22% (36)Oy Ver
  • Ünlem cümleleri bir kendine getiriyor insanı, kesinlikle ünlem.
    8% (8)3% (2)6% (10)Oy Ver
  • Şöyle en aksiyonlu yerden başlasın kitap.
    16% (16)12% (7)14% (23)Oy Ver
  • "Adım Şu, bu yaştayım, O şehrinde yaşıyorum." tarzı basit cümlelerle başlasın, kafa yormasın.
    11% (11)10% (6)11% (17)Oy Ver
  • Başı sıkıcı da olsa okumaya devam ederim; başından çok sonu önemli.
    9% (9)5% (3)8% (12)Oy Ver
  • Giriş cümlesine de, sonuna da pek takılmam, kitabın geneli ve verdiği ders önemli.
    16% (16)18% (11)17% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Düşündürücü ve anlam derinliği olan cümleler daha çok etki bırakır bende buna en yakın şık B, o yüzden B dedim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kesinlikle ilk cümleleri aksiyonlu bir olaydan başlamalı.. Direk konuya girmeli yoksa başta sıkıcı gelirse ısınamam.

0|0
    0|0
  • Yağmurlu bir yaz akşamıydı gibi liseli girişiyle başlamasın yeter.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Mystery olmali ama American popular culture kitaplar gibi sorularla degil, symbolic seylerle.

0|0
    0|0
  • nefret ederim giriş ve önsöz olalarından

0|0
    0|0
  • güzel bir giriş olması lazım bence. en çok hoşuma giden giriş esir şehrin mahpusu romanının.

0|0
    0|0
  • kim ne derse desin, farkındalık şeklindeki yazıların soru şekli en çok tutulanıdır.

0|0
    0|0
  • Ben şiirle giriş yapılmasından hoşlanıyorum. Konuyla alakalı bir kaç mısra, gerçi pek yapan yokta.

0|0
    0|0
  • En son ne zaman kitap okumuştum acaba? 😕

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben kitap alacağım zaman son cümlesini okurum. O cümleyle ilgili hayaller kurabiliyorsam alırım kitabı. Ama cevap olarak B dedim.

0|0
    0|0
    • İlginçmiş. Doğrusu, ben özellikle sonlarını okumam kitapların. Sonunda ne olacağını önceden öğrenirsem, biter benim için. Herkeste farklı bir yöntem var işte. Tabii buna yöntem, denirse...

• Aksiyonlu, gizemli bir başlangıç güzel oluyor

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Mukemmel bir betimlemeyle baslayabilir guzel olur

0|0
    0|0
  • lafı uzatmasın olaya girsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...