Apaçık gerçekteki acıyı fark ettiğinde ne hissediyorsun?

Yiyen, içen, uyuyan; kıran döken ya da toparlayan, seven aşık olan hayaller kuran, beyni olan düşünen üreten tüketen... bir makine. Duyguları olan bir makine. Hormonlarının kendisini kontrol ettiği bir makine. Böyle bir sistemin hakimiyetinde olan, ama bunların hepsine karşın kendisini bunlardan ayrıştıran ve bu güdümlü olduğu gerçeğini görmek istemeyen, üstüne üstelik bu güdümlülüğü ile övünen, yeri gelip kibirlenen, büyüklenen, bu aşağıdan duyguların bile kontrolünde olduğu gerçeğini sahte gücü ile örttüğünü sanıveren : İnsan. Bu gerçekteki acılığı görmezden geldiği müddetçe yaşamına son vermemeyi düşünebilir. Bu da bir sarhoşluktur. Tercihli bir sarhoşluk.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Katılmıyorum sana tercihli sarhoşluk değildir. Çeşitli özelliklere sahip bir insan beraberinde sosyal bir varlıktır. TÜm bu zaaflarını sosyal ortamda unutur hayatın ve vucudunun ona verdiği yükler bazen ağır gelsede hayat her zaman güzeldir onun için çünkü en önemli özelliği insanın öğrenmektir. TÜm bunlar bu zorluklar onu öldürmediği sürece ona güç ve bilgi verir ayrıca insan bir deişen mekanizmadır bu dediklerinin insana verdiği baskı zamana ve vucut fonksiyonlarına göre zaman içinde deişme gösterir buda insanı güçlü ve bilgili yapar. Tabi tüm bunların içinde bir yaratıcı ve hayat içindeki yerini bulması en önemli unsurdur bence.

1|0
    0|0
    • Öğrenmeye geldik dünyaya değil mi...

• perdenin önü senin alanın değil xD

• Biliriz inşallah...

Erkekler Ne Diyor 3

• insanın karanlık yüzünü ifade eden güzel bir yazı.
    ütopik bir metafor yaptığını düşünerek insanı makineye benzettiğini düşünüyorum çünkü insanın makine olmadığı ve kendisini makine gibi düşünmesinin büyük bir yanılgı olduğunu söylemek isterim.

insanın karanlık yüzünü iyi gördüğünü düşünüyorum ancak iyi tarafı da biraz araştırmalısın.
    aynı enerjiyi insanı şereflendiren, iyi kılan tarafı için harcamadıkça kendi içinde dengeyi sağlayamazsın.
    tek taraflı terazi kadar eksik kalırsın.
    sarhoş olmak irade yoksunkuudur, bilinci bulandırır ve insanı hormonlarının esiri yapar.
    tercihini tek yönlü kullanman diğer yönene haksızlık yapmanı gerektirir.
    rüzgarın karşısında bir yaprak gibi durduğunda daha uzağa "düşersin"
    bir kök gibi durduğunda ise sallanırsın belki bira eğilirsin ama asla düşmezsin.
    düşersen de kazanan sen olursun.
    iyiler asla kaybetmez!

0|0
    0|0
    • İnsan bir makineden başka bir şey midir?

• akıl ve bilgidir.
      ve bu bilgiyi pratize etmeye yaşamaya tercihte bulunmaya yönelten inançtır.

• güzel sohbeti sonlandırmış olacağım ama izninle çıkmam gerekiyor, af edersin.

• beyin yakmışsın zuzuu :))) üstünü örtmek fayda etmiyo geçici olan örtmeler elbet yavaş yavaş gerçeğine dönüyor kalıcı bir şeyler yapması şart acıyı dindirmek isterse insan.

0|0
    0|0
    • Asıl o gerçeği hatırlayınca yanıyor:)) Bir şeylerin beni kontrol ettiği gerçeği acı değil mi yahu? Çok aciziz farkında değiliz?

• ya uyuz hani banaa. bana viski ısmarla 2 buz olsun

• Ben aciyi seviyorum, aciyi hissetmek paha bicilemez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...