Arkadaslar soruya gelin acil acill?

Bayanin biri sunniler hakkinda ne dusunuyosunuz yazmis bide anlayana demis. Simdi bende sorumu soruyorum ALEVİLER hakkinda ne dusunuyosunuz ANLAYANA..
Not : ben onun gibi kendimi gizlemiyorum bu arada aleviyim bende

Güncellemeler:
Arkadaslar yorumlariniz aliyim

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• ALEVİLER; 25 milyondur...
    Aleviler; bu ülkenin yüz akıdır...
    Aleviler; aydındır...
    Aleviler; iyi vatandaştır.
    Aleviler; okuyan, bakan, gören, dinleyen, bilen, anlayan, düşünen insanlardır.
    ... Aleviler; her zaman uygarlıktan yanadır.
    Aleviler; inançlarında samimi oldukları için kimliklerini asırlardır acı çeke çeke koruyabildiler.
    Aleviler; tarihin bir kanlı hesabını sorarken, sadece kendi dizlerine vurdular.
    Aleviler; yiğit insanlardır.
    Aleviler; çalışkandır.
    Aleviler; doğaya saygılıdır.
    Aleviler; Allah'ın yarattığı tüm canlıları sevdiler.
    Aleviler; kadını ikinci sınıf vatandaş sayarak, bir mal gibi görerek, ona şüpheyle bakarak, insan yerine koymayarak, kapalı kapıların arkasına hapsetmezler.
    Aleviler; kadına güvenirler.
    Aleviler; yobaz değildir.
    Aleviler; saz çalarlar.
    Aleviler; dans ederler.
    Aleviler; ozanları-şairleri yakmazlar, edebiyatçıları kovmazlar, aydınları vurmazlar.
    Aleviler; "el, dil, bel sağlamlığı" isterler.
    Aleviler; çağdaş dünyanın reddettiği, akıl dışı hurafelere, batıl inançlara kanmazlar.
    Aleviler; laik cumhuriyete sahip çıkarlar.
    Aleviler; dönek değildir.
    Aleviler; kendi çıkarları için, hangi iktidar gelse ona yanaşıp yalakalık yapmazlar.
    Aleviler; vefalıdır.
    Aleviler; dürüsttür.
    Aleviler; yiğittir...
    BEKİR ÇOŞKUN

not: alevi değilim.

0|0
    0|0
    • Dusunce herseyine saygi duyuyorum kardesiim

• dönemsel birşey bu kardeşim. zamanında sağcı solcu diye sonra türk kürt diye şimdi de alevi sünni diye bölmeye çalışıyorlar.

• Aynen kardesim insanlarin cahil olmasi kadar kotu birsey yok

Kızlar Ne Diyor 3

• Inanan herkese saygım var

0|0
    0|0
    • Aynen bende senin gibi dusunuyorum birde cahil kisiler olmasa

• Alevi nedir sunni nedir hiçbir zaman bilmemisimdir..

0|0
    0|0
  • Arkadas hepsi de musluman degil mi Sunni alevi diye ayrim yapmaya gerek yok hepsi insan

1|0
    0|0
    • Cahil insanlarin ayrim yapmasina karsi cikiyorum bende

Erkekler Ne Diyor 2

• Arkadas ker insanin dini kendine bir insanin dini hakkinda yorum yapmak acizlikten baska bisey degil benimde cok alevi arkadasim nolmus aleviyse kardesim cahil insan herzaman haklidir :)

0|0
    0|0
    • Kardesim bende senin dedigini diyorum bayan ordan sunnileri savunuyo bende sinirlendim boyle yazdim dedigin gibi cahil insan her zaman haklidir

• kısacası Aleviler Hz. Ali'ye inananlar Sünniler Hz. Muhamme'de inananlar sonuçta hepsi'de Müslüman sadece mezhep farklıdır.

0|0
    0|0
    • cahil insanlar abenim bu yazım kardesım acıklamn için saol

Yükleniyor...