Blues hakkındaa bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

moody blues ya da blue gibi grupların blues la ilgisi var mı? bir de wikipedi de American Blues singers başlığında belki yüzden fazla sanatçının isminin olduğu bir listeyle karşılaştım.. bunlar da mı blues sanatçısı? Yani blues aslında dört kişiden daha fazla mı?

0|0
2|1

En İyi Erkek Görüşü

• soruyu anlamaya çalışarak cevap veriyorum Blues aslında bir müzik tarzıdır rock metal gibi blues da bir grup vardır yani şimdi onların blues olması o tarz mı söylüyorlar yoksa sadece isim benzerliğimi bir fikrim yok aslında en azından ben böyle biliyorum. bilen biri çıkarsa belki bende aydınlanabilirim bu konuda

0|0
    0|0
    • cadillac records diye bir film var bayağı blues anlatıyor.. etta james falan onlara dahilmiş aslında.. chess plak şirketinde karşılaşmışlar aslında onları keşfeden plakçıymış.. zamanla çaldıkları müziklere caz da denmiş rock da denmiş.. tarz heralde o zaman

• Blues bir tarz olduğunu biliyorum da hangi grup onlara dahil bilmiyorum :) ama ortak bir noktada buluşulacaksa her blues ismi geçen grup blues tarzı söylemez farklı şeyler sadece isim benzerliğidir bazıların ki muhtemelen. o filmede bakayım bir ara nasıl bir şeymiş

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 2

• Moody blues bir rock grubudur. Blues ise müzikte ayrı bir tür. Blues aynı zamanda hüznü, melankoliyi ifade ettiği için birtakım grupların isim olarak seçmesi türden bağımsızdır, ayrı hikayeleri vardır. Hani biz karanlığa birtakım anlamlar veririz, o da öyle.

1|0
    0|0
  • blue'nun blues ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...