Dabbe 5 zehr-i cin i nasıl buldunuz?

arkadaşlar dabbenin yeni filmi dabbe 5 zehr-i cin i nasıl buldunuz sizce güzele benziyomu? fragmanını izlediniz mi? 12 eylülde vizyona giricek izlemeye gitcekmisiniz ayrıca korkmayanlar için bir yarışma düzenlenicekmiş ödülü ise 10 bin dolar katılır mıydınız?
herkese +1?

• hayır fragmanı izlemedim
    29% (4)38% (6)33% (10)Oy Ver
  • evet fragmanı izledim güzele benziyor
    43% (6)50% (8)47% (14)Oy Ver
  • hayır hiç sevmedim zaten türk filminden ne beklersin ki
    28% (4)12% (2)20% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
hala aradığım cevapları bulmuş deilim yok mu eic isteyeeen?

0|0
6|20

En İyi Kız Görüşü

• "Dabbe" serisi, başlı-başına bir yapıt zaten. Türkler, her husus da yaratıcıktan çok uzak bir diyar. Ama ve lakin bu film çogu "yabancı korku filmlerinden" daha kaliteli. Kesinlikle izleyeceğim. Helal olsun bize:')

1|0
    0|0
    • bir başyapıt*

• bencede ayrıca filmin yönetmeni çok iddalı gelmiş geçmiş en iyi korku filmi demiş 12 eylülde ilk seansa gidicem bakalım nolcakn :)

• Bence de en iyi korku filmlerinden bir tanesi. Ben bir çok korku filmi izledim. Belki izlemedigim 1-2 tane ancak vardır. Ama bu "Dabbe" serisinde ürperdiğimi hatırlıyorum. Başarılı.

Erkekler Ne Diyor 20

• Film fena değil. Tek korkulcak yanı birden bire aniden çığlıklar vs vs. .. Yinede izlenebilir bir film olmuş açıkçası bu kadar beklemezdim bu bile fena değil. Malesef bir korku filmi severi olarak söylemeliyim ki Türkler korku filmi yapamıyorlar.. Yapılan korku filmlerinin %95'i dinle alakaladır :D artık yeter yani başka konuda korkumu kalmadı ya yok büyüdür cindir :D bak sayim eskilerden '' okul , büyü , dabbe serisi , musallat '' farkındaysan hepsi din üzerine yani :D artık kendimizi geliştirmemiz lazım bir bıkkınlık geldi. Filmleri iyi bir şekilde bağlayamıyorlar cok sıkıldım artık. bu film bir '' Ruhlar bölgesi '' etmez yani adamlar nasıl yapmış filmi ya konu olarak.. Türkler olarak tek yaptığımız şey komedi onu bilir onu söylerim yine de bu filme gidicem ama sadece meraktan

1|0
    0|0
  • izlemedim izlemeyide istemiyorum :( etkileniyorum ben yahu :( Ama madem çok güzel yapmışlar helal olsun bizimkilere :P :))

1|0
    0|0
  • Bu film 10 seri gidicek herhalde :)

1|0
    0|0
  • Dabbe serisinin tüm filmlerinde olduğu gibi vasat! Tek yapabildekleri ani ses ve görüntü efektleri ki bunun da insanın kafasını şişiirmekten başka bir işe yaşadığı yok. Türk toplumun en çok korktuğu konu olan inli cinli hikayeler ister istemez korkutur, yani iş film ve filmin tekniğinde değil. Sen bu tarz hikayeleri sadece ağızdan bile anlatman karşındakini korkutmaya yeter

1|0
    0|0
  • Güzele benziyor

1|0
    0|0
  • Evet gideceğim

1|0
    1|0
  • Fena değil gibi.

1|0
    0|0
  • Korkmazdım ki cinlerle birlikte yaşıyorum ben zaten

1|0
    0|0
    • o nasıl oluyo?

• Sende gel bu zevki tatmalısın

• yok teşekkürler tarzım değil

• klasik cin filmlerinden biri olucak bu yarışmanasıl bir şey olucak ben katılırım belki :D

1|0
    0|0
  • İnli cinli filmleri severim ama türk yapımı filmler bana sanki biraz basit geliyor bunu izlemedim daha izliycem.

1|0
    0|0
  • Var mı böyle bir yarışma?

1|0
    1|0
  • ben korkuyom usta :D

1|0
    0|0
  • Iyi iyi fena degil maksat fragmanda değil filmde :)

1|0
    0|0
  • aa o yarışma işi neymiş ya anlatsana ben çok severim bütün serilerini sinemada izledik bayılırız :D

1|0
    0|0
  • Çoğu Türk Korku Filmi gibi dinden vurmaya çalışmış. ayrıca ani ses ve görüntülerle korkutmaya çalışmak ama korkutuyor. İşin içinde din olduğu ve olay türkiyede geçtiği için daha gerçekçi geliyor bana yabancı filmlerdense ayrıca

0|0
    1|0
  • fragmnanını bile izleyemedim düşün yani

1|0
    0|0
  • Hele dur bir açıp bakayım

1|0
    0|0
  • fragmanını izledim hoşuma gitti izlemeye kesinlikle gidecem.

1|0
    0|0
  • Eğer cinler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsan İmamı Şibli'nin '' Cinlerin Esrarı '' isimli kitabını araştır. Neredeyse Cinle ilgili Türk filmlerinin senaryosu; bu kitabın 1970 yılında yayımlanan ve kitabın içinde bulunan '' Cin çağırma metodları '' kısmında insanların yaşadığı parapiskolojik olayları ele alır.

0|0
    0|0
  • 5 mi cikti en son ben 1 i hatirliyorum yahu :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Saçmalığın daniskası. böyle bir şey olanbilir mi ya. bir de gerçek bir hikayedir diyor. günlük hayatta kimin başına gelir bu. korku filminden ziyade tamamen komedi kategorisinde izliyoruz. dabbe bir cin vakasını abartmıyorum tüm salon gülerek izlemişti.

1|1
    1|0
    • olabilir o gerçek hikaye kısmına bende inanmıyorum hatta korkmuyorumda ama bu seferki baya iddalı bakalım nolck

• Baktı ki seriye ilgi alaka azalıyor, hemen bu taktiğe geçtiler. Insanları çekmek için böyle iddialı konuşuyorlar, digerlerinden hiçbir farkı yok

• Türk korkularını seviyorum en azından bizim dinimizle ilgili ve gerçeklik payı var. ben kesinlikle izlicem :D korku sever olarak :D

1|0
    0|0
    • hm ilk defa türk korku filmi seven gördüm şimdiden iyi seyirler :)

• ama çook istiyorum görmeyi bide küçüklüğümden beri hep bir erkek ve çok yakışıklı bir cin hayal etmişimdir onunla birlikte olcğımı hayal etmişimdir :D

• oha ben bile bukadarını düşünmemiştim sen benden de tehlikelisin saygılar :D

• fragmanını izledim, güzeldi çıksında izleyek.
    katılırdım.

1|0
    0|0
  • Dabbe serisini izledim ve cok beğendim simdi sira bunda. Mutlaka izleyecem

0|0
    1|0
  • hayır hiç sevmedim zaten türk filminden ne beklersin ki

0|1
    0|0
Yükleniyor...