Hem eleştirmenlerin hem sizin sevdiğiniz filmler nelerdir?

"Eleştirmenler harika, seyirci aptal" diye bir mesaj taşımıyor bu soru. Sırf eleştirmen sevdi diye bir filmi sevme şartınız da yok tabii...

İzlediği her filmin daha sonra eleştirilerini de okuyan sinemaseverler için soruyorum diyeyim tam anlaşılsın...

Eleştirmenler ile seyircilerin beğenileri genelde çakışmıyor.

Eleştirmenlerce en değerli sinemacılardan sayılan Nuri Bilge Ceylan'ın "sıkıcı" bulunduğu malum. Yılmaz Güney sinemasının ilgi çekmemesi de öyle. Sürü, Düşman, Yol gibi filmler pek bilinmiyor...

Eleştirmenlerin bayıldığı Kubrick'in 2001 Uzay Macerası bugün çoğu kişi tarafından "dakikalarca klasik müzik, sıfır diyalog, can sıkıntısı" olarak görülüyor.

Festivallerde ödüller toplayan filmler de genelde pek hasılat yapmıyor.

Kurtlar Vadisi, Recep İvedik gibi filmlere eleştirmenlerden 1'er yıldız yağıyor ama seyircinin en çok koştuğu filmler de bunlar oluyor.

Bu kadar tezatlık içinde, hem eleştirmenlerin hem sizin sevdiğiniz filmler neler oldu?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• snowpiercer harika bir film Güney Kore, Amerika, Fransa ortak yapımıdır ve film dili ingilizcedir. koreantürk adlı siteden kolaylıkla izleyebilirsiniz.

0|0
    0|0
    • Niye benim sorularıma hep 1-2 günlük üyeler geliyor ve alakasız cevaplar yazar ki? Xper kasmalık soru değil bunlar... Başka soru sorup da canımı sıkmayacağım artık. 50 liralık çek için saçmalanıyor...

• hayır şu an ortada cahil sıfatı koyacak ve birini yargılayacak bir konu yok.. film ismi önerin derken hangi cavabı almayı düşünüyorsunuz artık şu beyninizdeki şablonları yıkın cidden.

• Diyorum ya tutarsız, kendi söyledikleriyle çelişen bir adam__

Erkekler Ne Diyor 1

• sıcak kalpler cok güzel bir film bir zombinin aşık olmasını anlatıyor izlenmeli bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...