Özdemir asafın akıl gözü şiiri saçma değil mi? yorumlayabilecek?

özdemir asafın akıl gözü saçma değilmi? seni bulmaktan önce aramak isterim dediğinde bulduğun şeyi arayamazsın ki? seni sevmekten öte anlamak isterim dediğinde ise
anladığın şeyi sevemezsin çünkü hevesin kaçar?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Yoruma tersten gitmişsin bence harika bir şiir bu. buldugun şeyi arayamazsın evet, fakat şair arayıp bulmaktan yana zaten. anladığın şeyi sevemezsin demişsin burada da mantık hatan var, anlamak herşeyden daha değerlidir sevgiden bile. kayahan bile ne demiş: beni anlamadın ya ben ona yanıyorum...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• aslında yorum yanlış. aramanın aramak için verilen çabanın bulmaktan anlamanında sevmekten daha hoş ve daha çnemli olduğunu vurguluyor. tıpkı doymaktan öte tatmak isterim dediğin yemeğin en sevdiğin yemek olması gibi. :)

0|0
    0|0
    • peki bana yorumlayabilir misin rica etsem şiirin her kıtasını? Seni bulmaktan önce aramak isterim.
      Seni sevmekten önce anlamak isterim.
      Seni bir yaşam boyu bitirmek değil de,
      Sana hep, hep yeniden başlamak isterim. ?

• ramanın aramak için verilen çabanın bulmaktan anlamanında sevmekten daha hoş ve daha çnemli olduğunu vurguluyor. son olarak beraber yaşanılan ömrü rutine almak yerine her günü yeni bir başlangıç gibi yeni bir heyecanla beraberce yaşamak isterim

• Özdemir Asaf dan Ben birini sevmedim, o da beni sevmedi.
    Ben birini sevmedim, o da beni sevmedi.
    Bir gün randevulaştık;
    Ben gitmedim, o da gelmedi.

Ya buna ne diceksin :)

0|0
    0|0
    • böyle şiirin olduğunu bilmiyordum onun :D:D ama üstad sonuçta illaki bir mesaj gönderiyor sözlerinde :D

• Aynen öyle çok derinde ve yalnız duygular...

• Postmodern :')

• Üstad boşa yazmamış hiç bir dizesini...

0|0
    0|0
  • Ümit Yaşar Oğuzcan şiirleri beni benden alır ve Yılmaz Erdoğan...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Arayan belasını da bulur Mevlasını da diyesim geldi

0|0
    0|0
    • anlamadığımın farkındayım yorumlayabilir misin?

• Offff sen cok yalnis yorumlamissin. Hatta hic anlamamissin

1|0
    0|0
    • peki yorumlayabilir misin?

• anlamadığımın farkındayım zaten :)

• Ya bulup sonra aramak isterim demenis ki bulmaktan once aramak senin caba sarfetmek asik olmak istiyorum demis ve bir insani anlarsan ne istedigini bilirsen sevgin artar o yuzden sevmekten once anlamak istemis bence cokk anlamli

0|0
    0|0
  • Siiri anlamak gerek

0|0
    0|0
    • anlamadığımın farkındayım peki bana yorumlayabilir misin?

Yükleniyor...